Kklietkabelis.lt nuotr.

N. Čanakas: apie atsinaujinusią komandą, pasirengimo ciklą ir sezono startą

Prie Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ komandos vairo nuo 2018 m. stovintis Nenadas Čanakas pasitinka dar vieną sezoną Lietuvoje.

Su gerokai atsinaujinusia ekipa specialistas iš Serbijos pirmasias oficialias rungtynes žais jau šį sekmadienį namų arenoje prieš Pasvalio „Pieno Žvaigždes“.

Pasirengimo sezonui cikle panevėžiečiai iškovojo penkias pergales per šešerias rungtynes, o pasiruošimo etapą užbaigė iškovodami R. Sargūno taurę.

Apie pasiruošimą sezonui, artėjančias kovas ir komandos naujokus N. Čanakas papasakojo interviu „kklietkabelis.lt“ svetainei.

– Kaip vertinate pasirengimo ciklą?

– Pasiruošimas sezonui praėjo gerai. Didesnę dalį laiko ruošėmės neturėdami pilnos sudėties, bet manau, jog vis tiek sugebėjome sezonui pasiruošti neblogai. Aišku, prieš pirmasias rungtynes dažnai viskas atrodo gerai, o ar taip iš tikrųjų yra, pamatysime po finalinio švilpuko sekmadienį.

– Kokiomis nuotaikomis komanda pasitinka naująjį sezoną?

– Nuotaikos neprastos. Smagu, jog pavyko laimėti R. Sargūno turnyrą, ypač paskutinėse rungtynėse prieš pat sezono startą, bet apie tą pergalę jau per daug negalvojame.

– Kur kol kas matote didžiausius savo komandos pranašumus?

– Manau, jog mūsų pagrindinė stiprybė šiame sezone turėtų būti gynyba. Turime labai mobilią komandą. Įdomu, kokia bus mūsų reakcija į varžovų veiksmus, kai žaisime nebe draugiškas, o oficialias rungtynes ir viskas vyks su daugiau kontakto.

– Tarpsezoniu ekipą paliko devyni žaidėjai. Kiek sunku praktiškai viską lipdyti nuo nulio?

– Kai komandoje pasikeičia tiek krepšininkų, natūralu, kad nėra lengva. Tuos dalykus, kuriuos taikėme praėjusiame sezone, turime mokytis iš naujo. Žinoma, jog treneriui tenka didžiausia atsakomybė. Asmeniškai esu patenkintas savo komanda.

– Tarp likusiųjų: Grantas Vasiliauskas, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas. Kiek svarbu buvo išsaugoti pastaruosius du?

– Gabrieliaus ir Vytenio išsaugojimai yra labai svarbūs. Visi supranta, kad jie yra mūsų lyderiai ne tik aikštelėje, bet ir ant suolo bei rūbinėje. Kai pratęsiau sutartį su „7bet-Lietkabeliu“, pirmas mano tikslas buvo išlaikyti komandoje šiuos du žaidėjus ir labai džiaugiuosi, jog pavyko tą padaryti.

– Komandos gretas papildė jauni talentai Mantas Rubštavičius ir Paulius Murauskas. Kokį įspūdį jie kol kas palieka?

– Visi žino, kad Mantas ir Paulius yra labai talentingi. Pagrindinis klausimas – kaip jiems pavyks prisitaikyti prie komandos ir adaptuotis prie aukštesnio lygio vyrų krepšinio. Kol kas man patinka jų darbas ir nusiteikimas, tikiuosi tai nesikeis ir jie tik dar labiau stengsis tobulėti.

– Gyorgy Golomanas ir Kristianas Kullamae rungtyniavo Europos čempionate. Kokios formos jie prisijungė prie komandos?

– Gyorgy neturėjo svarbios rolės Vengrijos rinktinėje, tad galbūt jam reikės daugiau laiko pasiekti optimalią formą. Kristianas buvo vienas svarbiausių Estijos nacionalinės komandos žaidėjų, į Panevėžį jis atvyko su didžiuliu pasitikėjimu. Abu jie mums tikrai pridės nemažai kokybės aikštelėje.

– Kokie yra komandos pagrindiniai tikslai šiame sezone?

– Mano tikslas yra tai, jog eitume į kiekvienas rungtynes galvodami tik apie pergalę. Svarbiausia toks nusiteikimas, o po to jau galėsime kalbėti apie rezultatus. Labai tikiuosi, kad žaisime komandiškai, dalinsimės kamuoliu, padėsime vieni kitiems gynyboje ir ginsimės kietai. Turime žaisti nesavanaudiškai abiejose aikštės pusėse.

– Kalbama, kad „Betsafe-LKL“ šį sezoną bus dar stipresnė. Kokia jūsų nuomonė?

– Faktas, jog lyga sustiprėjo lyginant su praėjusiu sezonu. Esu Panevėžyje penktus metus ir manau, kad tokios konkurencijos, kokia bus šiame sezone, dar nebuvo. Kiekviena komanda turi savų ambicijų, turi gerus trenerius ir gerus žaidėjus.

– Kokios jūsų mintys prieš pirmasias sezono rungtynes su „Pieno Žvaigždėmis“?

– Pasvalio ekipa šį sezoną yra visiškai kita komanda. Ramūnas Cvirka yra puikus treneris, jo komandos visada žaidžia kovingai ir iki galo. Jeigu norime laimėti, turime padaryti maksimumą iš to, ką galime. Šimtaprocentinės energijos ir susikaupimo – būtent to ir reikalausiu iš savo žaidėjų ne tik pirmajame mače, bet ir viso sezono metu.

Bilietus į Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt.

Rugsėjo 25 d. „7bet-Lietkabelis“ namie priims „Pieno žvaigždes“, spalio 9 d. Panevėžyje svečiuosis Kauno „Žalgiris“, spalio 19 d. laukia pirmosios Europos taurės (Eurocup) namų rungtynės su Ulmo „Ratiopharm“ klubu iš Vokietijos, o spalio 22 d. į Panevėžį atvyks Vilniaus „Rytas“.

Kklietkabelis.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: