Autorių nuotr.

Namų interjerą puošiančios vazos, indai – ieškoma santūresnių, griežtesnių formų

Nedidelės namų interjero detalės – įvairios vazos ir vazelės, taip pat ir indai, taurės, puodeliai sukuria atitinkamą namų atmosferą tiek kasdienybėje, tiek per šventes. Pasak šios srities specialistų, dabar klientai dažniau ieško griežtesnių, santūresnių formų, madingas išlieka krištolas.

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios indų ir interjero detalių parduotuvės „Bohemia“ parduotuvės vadovė Ramunė Jagėlė sako, kad sparčiai vystantis naujoms technologijoms tobulėja, gerėja ir indų kokybė, funkcionalumas.

„Pavyzdžiui, dabar galime kasdien valgyti iš porceliano lėkščių, kurios pasižymi kokybe, elegantiškumu, patvarumu, temperatūros skirtumams, braižymams. Ir nepraranda šių savybių net ir naudojant ilgesnį laiką. Anksčiau jos dažniausiai buvo naudojamos tik ypatingoms progoms“, – akcentavo pašnekovė.

Ji atkreipia dėmesį į tai, kad skoningai parinkti, kokybiški indai kartu su teisingu jų serviravimu sukuria jaukią atmosferą tiek per kasdienius pietus ar vakarienę, tiek per šventinius susitikimus su svečiais.

Pasak R. Jagėlės dabar populiarūs minimalistinio skandinaviško stiliaus indai. Jaunesni pirkėjai ieško neprimargintų, aiškių, griežtų formų, rusvų, pilkų, baltų spalvų. Kita vertus, visada išlieka klientas, kuris gerbia ir ieško, ir renka tradicinį čekišką porcelianą.

„Atskirai norėtųsi paminėti puodelius. Jie gali būti labai įvairūs, pagaminti iš skirtingų medžiagų. Pastebime, kad žmonėms norisi turėti išskirtinį gaminį, iš kurio būtų malonu gerti. Tai dažniausiai būna itin kokybiški, rankų darbo, pagaminti naudojant ypatingas gamybos ir dekoravimo technologijas“, – sakė pašnekovė.

„Kalbant apie vazas, jos ne tik atlieka tiesioginę funkciją – laikyti gėlėms – bet yra ir puiki interjero detalė. Išraiškingų formų ir spalvų vazos nuostabiai paryškina ir papildo namų interjerą. Galima sakyti, kad šiuo metu į madą grįžta krištolo vazos ir kiti krištoliniai indai. Ypač pirkėjai vertina aukščiausios kokybės čekiško stiklo gamintojų kūrinius“, – pasakojo „Bohemia“ atstovė.

Anot jos, dabar žmonės ieško įdomesnių, modernesnių formų, nei anksčiau buvęs populiarus rankų darbo raižymas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: