Nauja turizmo valiuta Molėtuose – neįkainojamų atostogų patirtys

Molėtai, pasiilgę aktyvaus turistinio šurmulio, visiems Lietuvos gyventojams atidaro tikrą lobių skrynią. Tai ne tik siūlomos unikalios ežerų krašto patirtys. Molėtuose pasirodė nauja, o galbūt ir pirmoji Lietuvoje, turizmo valiuta – molitas, su kuria suteikiama net 19 nuolaidų šiame rajone.

Molėtai – čia viskas tikra

Molėtai jau gerą dešimtmetį prisistato kaip kraštas, kuriame viskas tikra. Čia atgyja ir realybe virsta net legendos. Viena iš Molėtų vardo kilmės legendų pasakoja apie kartą per molingas žemes važiavusį poną, kuris įklimpęs molyje ir išbarstęs skrynią su auksu. Vieta pavadinta Molėtais, o kur dingo išbarstyti turtai, istorija nutyli… Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras nusprendė atgaivinti šią istoriją ir Molėtų krašto lobiais pasidalinti su visais. Ilgą laiką puoselėta pono pinigų idėja pagaliau įgijo realų, apčiuopiamą pavidalą. Nuo balandžio 23 d. Molėtuose pristatoma pirmoji turizmo valiuta – molitas. Specialiai Molėtams nukalta moneta simbolizuoja keliautojų atradimus, o kiekvienas, įsigydamas monetą, dalyvauja ir molitų akcijoje – gauna 19 nuolaidų įvairioms paslaugoms Molėtų rajone.

„Naująją turizmo valiutą taip anksti pristatome neatsitiktinai. Tarp nuolaidas suteikusių verslų – ir kaimo turizmo sodybos, pramogų organizatoriai, kurių paslaugoms būtina išankstinė registracija. Taip didelį dėmesį skiriame planuojantiems savo būsimas atostogas, todėl jau dabar kviečiame – eurus keiskite į molitus. Juk visi tikime ir tikimės, kad vasarą karantinas baigsis arba jo ribojimai dar labiau bus sušvelninti ir galėsime drąsiau keliauti Lietuvoje, ilsėtis, pramogauti,“ – sako Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.

Palaikomas vietos verslas

Tokia turizmo skatinimo idėja šiandien išsivystė į vietos verslo palaikymo akciją. Atsakymais į visus atostogų klausimus mielai dalinasi Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras ir gausus būrys vietos verslų, susibūrusių akcijai. Molitų akcija gali tapti puikiu atostogų planu Molėtuose – sočiai ir skaniai valgyti kviečiama atsinaujinusioje kavinėje „Senoji užeiga“, kavinėse Vila „Kelmynė“, „Zodiakas plius“, picerijoje „Donatelo“, desertais ar kava nuolat vaišina kepyklėlės „E.V.A.“ ir „Vanilinis dangus“, kepinių studija „Saldus duetas“, išskirtinius produktus galima rasti žuvies ir jūros gėrybių parduotuvėlėje „Linksmoji undinėlė“ ir kanapių ūkyje „Šironija“, išbandyti keturračių ar vandens pramogas kviečia keturračių turus rengiantys „Norom“, laisvalaikio įrangą vasarą nuomojanti pramogų zona Molėtuose, „Obuolių sala“, vandenlenčių nuomotojai „Be pelekų“ ir „Aluntos baidarės“. Taip pat siūloma aplankyti unikalų stiklo muziejų Balninkuose. Apsigyventi ir mėgautis gyvenimu Molėtų rajone kviečia kaimo turizmo sodybos „Alantos žirgai“, „Pagulbis“, „Kliukai“ ir „Virinta“.

Prasidėjus akcijai dalimi nuolaidų Molėtuose galima pasinaudoti vos įsigijus molitą. Kitoms paslaugoms, kaip apgyvendinimui, vandens ar keturračių pramogoms, būtina išankstinė registracija. Dėl to molitus bus galima įsigyti nuotoliniu būdu. Jie su nuolaidų kuponais bus siunčiami į visus Lietuvos miestus. Su visomis nuolaidomis ir nuolat atnaujinama akcijos informacija susipažinti galima Molėtų turizmo ir verslo informacijos internetinėje svetainėje www.infomoletai.lt, Facebook paskyroje.

Dar daugiau pasiūlymų keliautojams

Dabar yra puikus metas ruoštis atostogoms ir saugiam poilsiui Lietuvoje – Molėtuose. Bundantis pavasaris budina ir keliautojus vis aktyviau planuoti savo keliones. Ežerų krašto pakrantės pasiilgę poilsiautojų, turistiniai objektai ir sodybos – lankytojų, svečių iš visos Lietuvos ir pasaulio. „Į Molėtus sugrįžę keliautojai – neįkainojama dovana šiam kraštui, todėl jiems norisi dovanoti geriausias akimirkas ir atostogų pasiūlymus,“ – sako D. Kulienė.

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras šiemet pristatys dar ne vieną nestandartinį sprendimą ir kvietimą į Molėtus. Atidaryti vartus į vasarą planuojama net su 11 pėsčiųjų žygių. Taip pat netrukus keliautojams bus pristatyta ir 4 atnaujintos dviračių trasos Molėtų rajone, o tarp privalomų aplankyti objektų šiemet bus siūloma įtraukti unikalųjį Ščiūro ragą. Tai išraiškingas pusiasalis, skiriantis Juodųjų ir Baltųjų Lakajų ežerus, kuriame šiemet bus atvertas naujas Labanoro regioniniame parko pažintinis takas. Atnaujintą pėsčiųjų taką nuo Liudgardo šlaito iki Baluošo upelio žiočių pristato ir Asvejos regioninio parko Lankytojų centras.

Į vasaros kelionių sezoną Molėtai keliauja su žinute: Tavo kryptis – Molėtai! Gatvėmis, miškų takais, ežerų pakrantėmis ar iriantis vandeniu – kiekvieno keliautojo pasirinkimas, kaip norėtųsi pažinti šį ežerų kraštą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: