Naujas mokyklinis autobusas Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijai

Rugpjūčio 28 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“. Iš viso šiemet autobusams įsigyti Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 1,7 mln. eurų. Vienas autobusas kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų. Nuo naujų mokslo metų Lietuvoje iš viso važinės 739 geltonieji mokykliniai autobusiukai, kuriais bus pavežami per 20 tūkst. šalies moksleivių.

Geltonieji autobusiukai savivaldybėms dovanojami jau 15-uosius metus, jie naudojami moksleiviams pavežti į mokyklas, taip pat į popamokinius užsiėmimus, ekskursijas, varžybas ir kitus renginius.

Susirinkusius savivaldybių, mokyklų atstovus sveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Šiemet naujovė – savivaldybes pasieks Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas aplinkraštis su rekomendacijomis dėl geltonųjų autobusų naudojimo kitoms mokyklų reikmėms. Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja, kad laisvu nuo mokinių pavėžėjimo laiku ar per mokinių atostogas geltonaisiais autobusais galima vežti mokinius į olimpiadas, konkursus, varžybas, kitus renginius, į pagalbos mokiniui įstaigas, brandos egzaminų centrus, taip pat vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius. Geltonaisiais autobusais galima atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemones.

Vienas autobusas perduotas ir Panevėžio miesto savivaldybei – Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijai. Gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė kalbėjo, kad mokyklinis autobusas skirtas išskirtinių gabumų sportui turintiems mokiniams neatsitiktinai. Mokyklinis autobusas sudarys sąlygas dar labiau užtikrinti mokinių saugumą vykstant į treniruotes į atokiau nuo mokyklos esančias sporto bazes, varžybas, sporto stovyklas, prisidės prie gimnazistų didelio sportinio meistriškumo ugdymo ir aukštų gimnazijos sportinių rezultatų, leis mokiniams pasidžiaugti užklasine veikla, sudarys dar geresnes sąlygas pažinti mūsų kraštą.

Jūratė Pauliukienė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atsakingiems darbuotojams, Seimo nariui Petrui Narkevičiui, Panevėžio miesto savivaldybei už pagalbą gimnazijai įsigyjant mokyklinį autobusą.

Jūratė Pauliukienė
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos
direktorė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: