Naujas prekybos centras „SAGA“ Rygoje atvėrė duris

Duris atvėręs vienas didžiausių laisvalaikio prekybos centrų Baltijos šalyse „Saga“ tapo svarbiu projektu urbanistinėje Rygos aplinkoje, kartu su šalimais įsikūrusiu prekybos centru „Ikea“.

Planuojamos investicijos į naująjį prekybos centrą siekia 68 mln. Eur, jame bus įdarbinta apie 500 žmonių. „Saga“ užima 57.000 kv. m plotą, prekybos centro parkavimo aikštelė talpina 2.000 automobilių.

„Atidarant prekybos centrą, užbaigiame ženklią projekto dalį. Šis projektas taps nauju iššūkiu vystant prekybos centrų segmentą Baltijos šalyse – įdiegiant aukštus standartus ir vadovaujantis koncepcija, kuri iki šiol nebuvo čia įgyvendinta. Pavyzdžiui, prekybos centre įkurta sporto erdvė „viskas sportui“, taip pat čia įsikurs privatus vaikų darželis bei sveikatos priežiūros centras. Be to, pristatėme labai didelę gatvės maisto ir kavinių erdvę šeimoms. Savo ruožtu, lankytojai gali pailsėti prie šalia prekybos centro įrengto tvenkinio, arba pasinaudoti krepšinio aikštele. Pandemija iššaukė tam tikrus pokyčius, bet mes vis vien sugebėjome atidaryti centrą, kaip ir planuota, baigiantis rudeniui“, – sako Juris Barkāns, SIA „VPH Latvia“ direktorius.

Pasak jo, naujojo prekybos centro konkurencingumas Baltijos šalyse ypač matomas COVID-19 pandemijos metu, kai dėl suvaržymų ženkliai auga regioninės kelionės, tuo metu, kai jos yra leidžiamos.

„Saga“ siūlo pasaulyje jau pripažintą, bet dar gana naują Baltijos šalyse koncepciją viename centre prekiauti namų, sodo, poilsio, sporto, sveikatos ir biuro prekėmis. Sekant naujausiomis tendencijomis maitinimo pramonėje, tai bus pirmas prekybos centras Latvijoje su specialiai sukurta KARE gatvės maisto zona su restoranais ir kavinėmis bei pirmuoju priešmokyklinės edukacijos centru.

Prekybos centre parduotuvė „Rimi“ siūlo maistą ir kasdienos prekes. „Viskas sportui“ koncepcijos „Decathlon“, sodo centras „Hortes“ (atsidarysiantis vėliau) ir „Jahipaun“ – šios parduotuvės tik pradėjo savo veiklą Latvijos rinkoje.

Vystytojas „VPH Latvia” laikosi tvarios ir aplinkai draugiškos politikos. Savo iniciatyva jis sukūrė žalią ir šeimai draugišką aplinką aplink prekybos centrą, kuri tarnauja kokybiška gyvenimo ir darbo erdve. Apželdinimo komanda joje planuoja pasodinti daugiau nei 600 medžių ir krūmų, taip paverčiant prekybos centrą vienu iš žaliausių projektų Rygoje.

Prekybos centras „Saga“ griežtai seka epidiomiologų instrukcijas ir taiko jas savo veikloje, tad yra gavęs tarptautinį saugaus prekybos centro sertifikatą. Vystytojas ir toliau taikys sprendimus užtikrinant dar saugesnį judėjimą lankytojams, pavyzdžiui, sekant žmonių prekybos centre skaičių. Prieš einant į prekybos centrą, kiekvienas galės sekti dabartinę situaciją tinklapyje ir pasirinkti tinkamą laiką apsilankymui.

„Colliers International”, partneris su tarptautine patirtimi vystant prekybos centrus, įsitraukė į projektą siekiant vystyti koncepciją bei dalyvauti pritraukiant nuomininkus. „Colliers International“ komanda padėjo vystytojams koordinuoti projektą ir pritraukti nuomininkus bei prisiims atsakomybę už projekto valdymą kasdien bei priežiūrą, finansus ir koncepcijos vystymą. „Colliers“ turi ilgą bei visapusišką patirtį valdant prekybos centrus visame pasaulyje“, – sako Ēriks Bergmans, „Colliers Baltics“ partneris.

PC „Saga“ dizainu ir statyba užsiėmė UPB, tuo tarpu architektūrinę projekto dalį vystė architektų biuras „TP Benett“.

Svarbus projekto partneris yra Ragnar Atli Gudmundsson, „Thor Developments“ vykdantysis direktorius, kuris turi daugiau nei 35 metų patirtį vystant sėkmingus prekybos centrus Islandijoje bei Baltijos šalyse, tokius kaip „Ikea“ ir „Nordika“ Vilniuje, Reikjaviko didžiausias prekybos centras „Kringlan“.

Prekybos centras yra įsikūręs Rygos pakraštyje, Stopinių savivaldybėje prie PC „Ikea“.

„Saga“ prekybos centras yra vystomas SIA „VPH Latvia“, kuri vysto ir valdo pasaulinės klasės komercinį nekilnojamą turtą tarptautiniams ir vietiniams klientams Baltijos šalyse ir Baltarusijoje. Bendrovės sėkmė grįsta požiūriu „klientas pirmiausia“. Tarp „VPH“ įgyvendintų projektų: prekybos slėnis „Nordika“, įsikūręs prie „Ikea“ Vilniuje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: