Organizatorių nuotr.

Naujausios interjero formų, spalvų ir medžiagų tendencijos: įneškite jų į savo namus

Jei keliais žodžiais reikėtų apibūdinti šiandienos interjero dizaino nuotaiką, jie būtų: jaudinantis, džiaugsmingas, skatinantis bendrauti. Naujausios baldų dizaino tendencijos rodo, kad minimalistinis interjeras pamažu traukiasi į šalį, užleisdamas vietą maksimalizmui. Tarp pastelinių atspalvių atsiranda daugiau spalvų, tarp medžiagų galime pamatyti buklė, natūralią odą, akmenis bei visų spalvų ir formų stiklą.

Grįžęs iš tarptautinės baldų parodos „Salone del Mobile Milano“, IKEA interjero dizaineris dalijasi naujausiomis tendencijomis bei praktiniais pavyzdžiais, kaip jas lengvai ir už prieinamą kainą pritaikyti namuose.

„Septintojo dešimtmečio nuotaikos vis labiau įsitvirtina interjeruose, o šimtmečio vidurio ir „Japandi“ stiliai neužleidžia vietos kitiems. Tvarumas taip pat toliau vyrauja interjero dizaine. Baldams gaminti plačiai naudojamos tvarios, ekologiškos medžiagos, pavyzdžiui, perdirbtas plastikas ir stiklas, natūralios medžiagos kaip bambukas ar rotangas, antrinė mediena. Baldai supaprastintų formų, kad gamyboje susidarytų kuo mažiau atliekų“, – sako IKEA interjero dizaineris Mantvydas Breivė.

Apvalios, „minkštos” formos

Šiais metais kolekcijose ir toliau dominuoja apvalių, švelnių formų baldai. Tačiau vyrauja mažiau simetrijos ir aiškių apskritimų: nuo aksesuarų iki sofų, kavos staliukų ir komodų. Kilimai taip pat daugiausiai apvalūs, tačiau retai kada taisyklingos geometrinės apskritimo formos.

Dominuoja vadinamosios „inksto“, formos sofos su žemais atlošais. Tačiau jei pernai matėme sofas ant plonų kojelių, šiemet vis dažniau kojelės paslepiamos, kad sofa atrodytų lyg be jų.

Visų formų ir spalvų stiklas

„Jei kilpotas audinys, vadinamas buklė, praėjusiais metais buvo populiarus, šiemet jo populiarumas dar labiau auga. Jis absoliučiai dominuoja minkštųjų baldų – sofų, lovų galvūgalių ir kėdžių – dizaine. Nors buklė audinio spalvų ir faktūrų įvairovė yra didelė, dažniausiai jį galima bus pamatyti kreminės baltos spalvos, smulkios, tankios kilpinės faktūros. Be to, grįžta odiniai baldai, tuo tarpu aksomo matome vis mažiau“, – sako M. Breivė.

Iš kietųjų medžiagų, be natūraliųjų, tokių kaip rotangas, tamsus medis ir akmuo, pavyzdžiui, marmuras ir kalkakmenis, kurie buvo plačiai paplitę ir praėjusiais metais, dabar matysime itin daug stiklo. Jis naudojamas tiek balduose, pavyzdžiui, kavos staliukuose, spintose ir širmose, skirtose erdvėms atskirti, tiek aksesuaruose – įvairių spalvų ir faktūrų.

„Galiausiai su visomis šiomis medžiagomis žaidžiama jas derinant tarpusavyje ir sukuriant kontrastus: du kavos staliukai, vienas kurių pagamintas iš akmens, o kitas – iš stiklo, arba pūstos išvaizdos foteliai šalia taisyklingos formos sofų, ir t. t.”, – sako M. Breivė.

Terakotos ir alyvuogių žalia – populiariausios spalvos

Be smėlio ir kreminės baltos spalvų, kurios vis dar yra daugelio interjerų pagrindas ir ypač vyrauja minkštųjų baldų kategorijoje, dvi dažniausiai matomos akcentinės spalvos yra terakotos ir alyvuogių žalia. Jos naudojamos baldams, sienų dažams ir aksesuarams. Šių spalvų akcentų galima įžvelgti net marmure.

„Nors vis dažniau bus matomos geltona ir raudona spalvos, apskritai spalvos tampa švelnesnės, rafinuotesnės, gilesnės. Išraiškingumo suteikiama žaidžiant kontrastais, pavyzdžiui, jei sofa yra smėlio spalvos, fotelis gali būti ryškios spalvos akcentas“, – sako IKEA interjero dizaineris.

Rankų darbo aksesuarai

Kalbant apie apdailą ir dekoracijas, matysime vis daugiau dailylenčių, reljefinių sienų, apvalių veidrodžių, kuriais puošiamos sienos, apskritimo formos kilimų, spalvoto stiklo, klasikinio bei modernaus stiliaus aksesuarų derinimo.

„Tekstilės gaminiai ir aksesuarai dažniausiai yra netaisyklingų formų, išvaizda primenantys rankų darbo gaminius. Vis rečiau galima pamatyti vienspalvių kilimų, daugiau margų, dekoruotų geometrinėmis formomis ar net skirtingų faktūrų ir pynimų.“, – sako D. Rimkus.

Jis priduria, kad pagalvėlės naudojamos kaip interjero akcentas. Jos dažniausiai yra vienspalvės, ryškių akcentinių spalvų – terakotos, raudonos, geltonos, žalios.

„Labiausiai pastebimos dvi naujausios apšvietimo tendencijos: keli šviestuvo gaubtai ant vienos plonos kojelės arba šviesos diodų LED juostos kaip dekoro elementas. Dažnai matysime grybo formos stalinius šviestuvus.“, – sako IKEA interjero dizaineris.

Lauko erdvės

Riba tarp lauko ir kambarinių baldų tampa vis plonesnė. Lauko erdvės atrodo beveik taip pat, kaip ir namų svetainės.

„Galima pastebėti išreikštą norą gyventi atsipalaidavus ir bendruomeniškai, tarsi nepastebimai pereiti iš svetainės į terasą, daugiausia dėmesio skiriant žemiems baldams, kad būtų sukurta jauki, nerūpestinga atmosfera. Daug šviesios kreminės baltos tekstilės, tokios pat spalvos sofų. Taip pat intensyviai naudojamos natūralios medžiagos ir žali augalai, nes tai leidžia namuose sukurti gamtos oazę. Populiarūs akacijos, bambuko ir kitos medienos baldai bei sėdimieji baldai, kurių rėmas metalinis, o likusi dalis surišta iš virvių.“, – sako M. Breivė.

Įsileiskite į namus naujausių tendencijų

IKEA interjero dizaineris dalijasi patarimais, kaip lengvai ir greitai naujausių tendencijų galime pakviesti į namus:

  1. Tinkamas metas išplėsti savo namų erdvę į balkoną ar terasą. Jei tai šiek tiek užmiršta vieta, išvalykite balkoną ar terasą nuo daiktų, apstatykite lauko baldais, padėkite pagalvėlių, aksesuarų, patieskite kilimą.
  2. Naudodami paprastus augalus ir raudono molio vazonus bei tokius tekstilės gaminius kaip pagalvėles, užuolaidos, sofų užvalkalai, papildykite namų ir balkono interjerą populiariomis terakotos ir alyvuogių žalios spalvomis.
  3. Jei atėjo laikas atnaujinti kilimą, paieškokite ovalaus, pagaminto iš kelių skirtingų medžiagų ar miksuojant kelis pynimus.
  4. Ieškokite aksesuarų, kurie ne tik papildytų interjerą, bet ir taptų spalviškai derančiais akcentais: spalvoto stiklo ar masyvių vazų, tarsi rankų darbo keraminių ar austų aksesuarų.
  5. Įrenkite daugiau šviestuvų. Pavyzdžiui, grindinių šviestuvų, kurie puošia ir skleidžia jaukią šviesą, papildo interjerą. Norėdami būti tvarūs ir taupyti energiją, rinkitės LED apšvietimą.
  6. Pakeiskite durų rankenas naujomis, suteiksiančiomis namams trokštamo jausmo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: