AINA.LT nuotr.

Naujos Panevėžio autobusų stoties statybas šiek tiek pristabdė veikiausiai senas sąvartynas

Visai neseniai prasidėjusios naujos Panevėžio autobusų statybos iš dalies stabdomos. Pietvakarinėje sklypo pusėje vykdant žemės darbus, trijų metrų gylyje buvo aptikta raudonojo molio plytų nuolaužų bei apdegusios medienos fragmentų. Nepaisant to, kad radiniai veikiausiai jokios vertės neturi ir jie yra šalia arklių turgaus buvusio sąvartyno dalis, statybos maždaug keturių arų plote laikinai sustabdytos, kol archeologai pateiks savo išvadas.

Autobusų stoties statybos konkursą laimėjusios UAB „Kriautė” generalinis direktorius Jaunius Kavaliauskas, irgi ne vienerius metus dirbęs kultūros paveldo srityje, teigė, kad statybos pristabdytos tik nedidelėje sklypo dalyje, o likusioje teritorijoje darbai tebevyksta.

„Nors istoriniai dokumentai nerodo ten ką nors esant, tačiau dėl kelių medžio ir raudono molio plytų gabaliukų statybos stabdomos, nes pagal galiojančią tvarką archeologas turi pateikti savo išvadas, o tai užtruks maždaug dvi ar tris savaites. Greičiausiai archeologų atsakymas bus toks, ką visi matome, kad ten nieko vertingo nėra, bet mes įvykiams už akių nebėgame”,- sakė J.Kavaliauskas.

Statybas prižiūrintis Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausias specialistas Benjaminas Pučkis patikino, kad jokios sensacijos nėra, tačiau pagal galiojančią tvarką archeologas turi atkasti, pažiūrėti ir įvertinti bei pateikti išvadas.

„Nėra čia ką komentuoti ir pasakyti, nes čia daugiau biurokratija”,- reziumavo B.Pučkis paklaustas, kada draudimas statyboms bus nuimtas ir pridūrė, kad naujos autobusų stoties statybvietėje nieko vertingo nerasta.

AINA.LT nuotr.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: