Aina.lt nuotr.

Naujos Panevėžio autobusų stoties statybos pradžią stabdo išaugusios statybų kainos

Panevėžio miesto valdžios planai dar šią vasarą pradėti naujos autobusų stoties su požemine beveik 90 vietų automobilių stovėjimo aikštele statybas žlunga. Miesto savivaldybei paskelbus konkursą naujai autobusų stočiai statyti susidomėjimas juo buvo, tačiau viso labo buvo sulaukta vos dviejų rangovų pasiūlymų. Tačiau jie abu buvo atmesti, nes pasiūlyta kaina geru trečdaliu viršijo tą sumą, kurią savivaldybė yra numačiusi, o Taryba – patvirtinusi. 

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna

Nepaisant to, savivaldybės ir miesto vadovai vis dar tikisi, kaip ir planuota, naują autobusų stotį su požemine automobiliu aikštele pastatyti už ne daugiau kaip 3,7 mln. eurų.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patvirtino, kad pirmas savivaldybės skelbtas konkursas autobusų stočiai statyti kaip ir neįvyko, nes abu jame dalyvavę rangovai darbus atlikti sutiko už net 30 procentų didesnę pinigų sumą, negu statybai yra apskaičiavusi savivaldybė. Konkrečių siūlytų kainų ir buvusių konkurso dalyvių administracijos vadovas neįvardijo, tačiau patikino, kad netrukus bus skelbiamas antras konkursas, o jeigu reikės šiemet galės būti skelbiami, kad ir keturi konkursai.

„Buvo atvejų, kai paslaugas iš rangovo esame pirkę ir iš aštunto karto. Jei žaidimai rinkoje baigsis, rangovą dar šiemet tikrai pavyks surasti. Jei dabar rangovai įvertinę 30 procentų statybinių medžiagų brangimą tiek pat padidino ir visos statybos kainas, mūsų tai netenkina. Matau, kad yra žaliavų trūkumas bei sutrikęs tiekimas, kažkas negerai su importu, tačiau tai yra laikina. Matome, kad kažkas yra nenormalu. Jei kažkas imsis reguliuoti situaciją, viskas stosis į vėžes, o jei ne, gali pasikartoti 2008 metų situacija”,- aiškino T.Jukna.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: