Ne tik senjorams

Šalyje paskelbus karantiną, būtinybė laikytis jo sąlygų pakeitė visų gyventojų kasdienybę. Visgi senjorams bei žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, paskelbus pandemiją išeiti iš namų tapo pavojingiausia. Tai rodo COVID-19 statistika Lietuvoje.

Panevėžio miesto savivaldybė prašo visų gyventojų apie galimą pavojų perspėti savo vyresnius giminaičius, draugus, kaimynus, paraginti juos kuo daugiau laiko praleisti namie, nevaikščioti po parkus, nesilankyti parduotuvėse, nesinaudoti viešuoju transportu.

Vyresnių gyventojų giminaičių bei kaimynų taip pat prašome padėti jiems apsirūpinti maistu, kitomis būtinomis priemonėmis ar išnešti šiukšles – griežtai vengiant tiesioginio kontakto. Jei senjoras neturi artimųjų, į kuriuos galėtų kreiptis pagalbos, – padės Socialinių paslaugų centras (tel. 8 619 88435).

Patarimai senjorams:

  • nepamirškite viešosiose vietose dėvėti medicininės ar medžiaginės kaukės, dengiančios nosį ir burną;
  • jeigu baigiasi vaistai ar reikia naujų, į šeimos gydytoją kreipkitės tik telefonu;
  • stebėkite informaciją per televiziją, radiją ar kitas žiniasklaidos priemones;
  • nepamirškite reguliariai judėti – pavaikščioti namie, daryti įvairius kvėpavimo, lankstumo pratimus;
  • nuolat stebėkite savo sveikatos būklę. Prasidėjus kosuliui, pasunkėjus kvėpavimui, pakilus temperatūrai skambinkite šeimos gydytojui, o jei jis nepasiekiamas – bendruoju pagalbos tel. 112;
  • norėdami pasikalbėti, pabendrauti neišėjus iš namų skambinkite į „Sidabrinę liniją“ nemokamu tel. 8 800 80020.

*******************************

Koronaviruso pandemijos laikotarpiu susikūrė daug savanoriškų pagalbos organizacijų, teikiančių pagalbą priverstinėje izoliacijoje atsidūrusiems žmonėms. Tai labai graži iniciatyva, tačiau neužmirškite: net ir priimdami pagalbą iš geradarių turite laikytis saugumo taisyklių, jei norite apsaugoti sveikatą ir turtą.

  • Pagalbą savanoriai teikia tik jūsų pačių prašymu. Jei nepažįstamas asmuo siūlo pagalbą, kurios neprašėte, greičiausiai jis yra ne tas, kuo prisistato. Tokiu atveju nedelsdami skambinkite tel. 112.
  • Apie pagalbos siuntinius savanoriai visada praneš iš anksto, niekada nesiprašys į namus, o pristatytą siuntą paliks prie namų ar buto durų.
  • Savanoriai privalo turėti asmens tapatybės dokumentą, savanorio pažymėjimą arba sutartį su savo atstovaujama organizacija.
  • Savanoriai privalo dėvėti apsaugos priemones (medicininę ar medžiaginę kaukę, pirštines).
  • Jums pristatomi siuntiniai turi būti saugiai supakuoti. Juos atidarę laikykitės rankų higienos – 20–40 sekundžių plaukite rankas su muilu arba dezinfekuokite specialiu skysčiu.
  • Savanoriai gali palaukti, kol paimsite siuntą, laikydamiesi saugaus atstumo (ne mažiau 2 metrų, ne ilgiau 15 min.).

Panevėžio miesto savivaldybė linki visiems būti sveikiems ir saugiems.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: