Ne visi tarybos nariai pritarė „Cido” arenos perėmimui

Panevėžio miesto taryba nusprendė nebepratęsti koncesijos sutarties su beveik penkiolika metų „Cido” areną valdžiusia UAB „Panevėžio arena” ir per metus iš savivaldybės kišenės susižerdavusia beveik po beveik 600 tūkst. eurų.

Opozicijos bei vieno valdančiojoje daugumoje esančio tarybos nario Rimanto Narkūno raginimai neskubėti ir sprendimo priėmimą atidėti bei reikalui esant sušaukti neeilinį tarybos posėdį nepadėjo sustabdyti nuvažiuojančio traukinio. Nors 11 tarybos narių pritarė klausimo atidėjimui (9 buvo prieš, – 1 susilaikė), tačiau to nepakako ir galiausiai politikai nusprendė atsisakyti dabartinio koncesininko paslaugų, areną perduoti Sporto centro žinion ir įsteigus dešimtį naujų etatų per metus mokėti po 0,5 milijono eurų.

Rimantas Narkūnas

Prieš Panevėžio miesto tarybos posėdį išsakyti opozicijos spėjimai, kad „Cido” arenos likimas jau nuspręstas savivaldybės koridoriuose, išsipildė su kaupu. Valdantieji nebenorėjo girdėti net koncesininko pasiūlymo derėtis ir gerokai susimažinti arenos valdymo bei eksploatavimo kainos iki 420 tūkst. eurų (su PVM). Į teiginius, kad privatus verslas visada geriau už „valdiškas įstaigas“ valdo turtą ir juo disponuoja, įsiklausyta nebuvo. Valdantieji buvo įsitikinę, kad Sporto centras, kuris per pandemiją irgi neteko daugiau kaip devynių dešimtadalių žiūrovų, yra geriau nei esamas ar naujas per konkursą parinktas koncesininkas.

Tai, kad Sporto centras bent kol kas yra nepajėgus valdyti specifinę „Cido” areną neslėpė ir centro direktorius Saulius Raziūnas. Tačiau jis vylėsi, kad per  konkursus bus galima surinkti ją aptarnausiančią specialistų komandą, kurios atlyginimams per metus turėtų pakakti 200 tūkst. eurų. Pirminiais skaičiavimais, kurie veikiausiai yra laužti iš piršto už „Cido” arenos priežiūrą Sporto centrui įsipareigojo per metus atseikėti po 500 tūkst. eurų, tačiau niekas nežino ar jų užteks.

Bene labiausiai nerimauti dėl „Cido” arenos valdytojo pasikeitimo turėtų sportininkai, nes daugelį metų arenoje tiek „Lietkabelio” krepšinio klubo krepšininkai, tiek trekininkai treniruodavosi ir rungtyniaudavo nemokamai. Savivaldybė gi, veikiausiai reikalaus susimokėti…

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna tikino, kad su dabartiniu koncesininku pratęsti sutarties nėra jokio reikalo, nes bent per pandemiją arena beveik nevykdė jokios komercinės veiklos ir vertėsi iš savivaldybės subsidijų. Anot jo, su koncesininku buvo pradėtos derybos likus metams iki sutarties galiojimo pabaigos, tačiau jis nieko iš esmės nepasiūlė, o apie nuolaidas prakalbo tik tarybos posėdyje. T.Jukna dėstė, kad nors arena priklauso savivaldybei, kartais koncesininkas būdavo nesukalbamas ir arenos nuomai tekdavo ieškotis Šiauliuose ar Kėdainiuose.

Tomas Jukna tikino, kad su dabartiniu koncesininku pratęsti sutarties nėra jokio reikalo!

Į klausimą, ar Sporto centras yra pajėgus valdyti „Cido” areną ponas S.Raziūnas patikino, kad Sporto centro žinioje yra 7 sporto bazės, užimančios 28 tūkst. kvadratinių metų, kuriose per metus buvo registruojama 110 tūkst. apsilankymų, per metus varžybas stebėdavo apie 200 tūkst. žiūrovų, nors pernai (dėl pandemijos) jų būta tik 13 tūkst.

Opozicijos teigimu, kas toliau bus su „Cido”, parodys laikas. Tačiau kai kurie politikai baiminasi, kad vėl dėl skuboto sprendimo nukentės ne tik miesto įvaizdis, bet ir jo žmonės.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: