Neeiliniai iššūkiai prieš didžiausią dviračių sporto renginį šalyje: 80 tonų sveriančią įrangą montuos beveik 400 inžinierių, jie vežami iš kitų miestų

Lapkričio 27 d. Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos varžybų antrasis etapas Panevėžio „Cido“ arenoje padovanos neįtikėtiną greičio ir specialiųjų efektų šou. Aukščiausio lygmens sporto renginyje iššūkių nestinga ne tik Lietuvos atstovams Simonai Krupeckaitei, Olivijai Baleišytei bei Vasilijui Lendeliui, bet ir Lietuvos organizacinio komiteto nariams, kuriems patikėta įgyvendinti techniškai sudėtingo renginio koncepciją. Organizatoriai nedvejodami teigia, kad tai bus didžiausias ir daugiausia pastangų pareikalavęs renginys „Cido“ arenos istorijoje.

Jau greitai į Aukštaitijos sostinę susirinks 72 geriausi pasaulio dviračių treko atletai, o nuo savaitės pradžios „Cido“ arenoje pluša didžiulis renginio personalas, susidedantis iš „Eurosport events“, UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų tarptautinio ir Lietuvos komandų narių. Iš viso arenoje prie įspūdingo penkių etapų renginio įgyvendinimo jau prisideda 200 Lietuvos specialistų ir 150 techninio personalo narių iš užsienio. Dar tiek pat laukiama sportininkų ir juos lydinčių asmenų.

„Paruošiamieji darbai ir kruopštus detalių derinimas prasidėjo jau vasarą. Kadangi tai nėra įprastas treko renginys, o sporto šventė su specialiaisiais vaizdo, garso efektais, pasiruošimo būta intensyvaus. Paskutinę savaitę tempas dar padidėjo, turime priimti atvykstančius svečius, tačiau galutiniai darbai vyksta sklandžiai ir nebejojame, kad „Cido“ arenos lankytojai bus sužavėti reginiu. Panevėžyje nieko panašaus tiek iš sportinės pusės, tiek iš šou dalies nėra buvę. Tai didžiulė atsakomybė mūsų komandai“, – pasakojo Lietuvos organizacinio komiteto vadovas Tomas Inčikas, kuris su komanda lankėsi Maljorkoje ir stebėjo, kaip vyksta pasiruošimas pirmajam etapui.

Inžinieriai vežami iš Vilniaus ir Kauno

Antrasis prestižinių varžybų etapas išsiskirs ir sudėtinga technine dalimi, kuriai įgyvendinti reikia gausaus personalo būrio. „Cido“ arenos darbuotojams į pagalbą telkiami profesionalai iš kitų miestų. Prie renginio įgyvendinimo dirba renginių organizatoriaus „SEVEN Live“ inžinieriai, kurie prisidėjo prie tokių renginių kaip „Eurobasket 2011“, „FIFA Futsal World Cup 2021“, 2012 m. Europos dviračių treko čempionato, „Cirque du soleil“, grupės „Metallica“ pasirodymų.

„Renginio apimtis – didžiulė, to „Cido“ arenoje dar neteko įgyvendinti. Teko kviestis pagalbos iš Vilniaus, Kauno, nes Panevėžyje jau neužtenka specialistų. Kalbant apie techninę pusę, Panevėžio arena nėra to mačiusi, nors teko priimti ne vieną svarbų tarptautinį renginį“, – pasakojo už techninį įgyvendinimą atsakingas Lietuvos organizacinio komiteto narys Kastytis Šliužas.

Ne mažiau įspūdingai nei kelių šimtų darbuotojų komanda atrodo ir naudojamos įrangos mastai. Trekas jau juosiamas 285 m ilgio LED ekranų juosta, kurioje žiūrovai galės stebėti naujausią statistiką, dviratininkų rezultatus, prie arenos lubų montuojami du didžiuliai ekranai, o „Eurosport Events“ į kiekvieną miestą, kur bus rengiamas varžybų etapas, atskraidina po 50 tonų garso ir šviesų įrangos, kuri supakuota į 700 skrydžio dėžių. Taip pat naudojami moderniausi 26 vaizdo projektoriai, vien virš treko centro kabės 13 tonų įrangos.

„Prie atsivežtos technikos dar papildomas 27 tonas įrangos kabinsime į lubas. Iš viso viskam sujungti bus panaudota net 11 km elektros kabelių, o tarptautinė komanda atsiveža dar 30 km kabelių. Papildomai naudosime 17 ryškiausios kokybės projektorių, pastatysime du didžiulius papildomus elektros generatorius „Eurosport“ televizijai“, – įspūdingus skaičius vardijo K. Šliužas.

Iššūkis – išlaikyti tam tikrą arenos oro temperatūrą

Mažai kas žino, kad velodromuose, kuriuose vykdomos dviračių treko varžybos, turi būti palaikoma aukšta temperatūra. Tai reikalinga dėl treko dangos būklės palaikymo ir geriausiems sportiniams rezultatams pasiekti. Temperatūra velodromuose svyruoja nuo 25 iki 28 laipsnių šilumos. Šiltas oras yra lengvesnis ir taip dviratininkams sumažina aerodinaminį pasipriešinimą, o aukštesnėje temperatūroje jų raumenys gali išgauti daugiau jėgos.

„Daug kas stebisi, kad velodromuose dažniausiai būna labai karšta. „Cido“ arena daugiafunkcė, daug didesnė nei įprasti velodromai, tačiau pasitelkę inžinierius darome viską, kad arenoje būtų kuo tinkamesnė oro temperatūra ir oro drėgmė. Taip pat negali būti ir per karšta, nes tai kenks sportiniams rezultatams“, – kalbėjo K. Šliužas.

UCI dviračių treko Čempionų lygos antrojo etapo kovos Panevėžio „Cido“ arenoje prasidės lapkričio 27 d. Bilietus platina „Tiketa“. Žiūrovams yra siūlomi ir riboto skaičiaus VIP bilietai, kurie leis prestižines varžybas stebėti iš treko vidurio. Pirmasis lenktynių etapas vyko Maljorkoje, po kurio sprinto kategorijoje S. Krupeckaitė su 9 taškais yra 11-oje vietoje, V. Lendelis su 13 taškų yra aštuntas, o O. Baleišytė bendroje ištvermės kategorijoje su 28 taškais yra itin aukštoje 3-ioje vietoje. Iš viso 72 pasaulio, olimpiniai čempionai penkiuose varžybų etapuose varžosi dėl įspūdingo pusės milijono eurų prizinio fondo. Po Panevėžio UCI dviračių treko Čempionų lygos kovos kelsis į Londoną, o nugalėtojai paaiškės Tel Avive.

UCI dviračių Čempionų lyga (angl. UCI Track Champions League) – intriguojančios naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono eurų prizinio fondo varžosi geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgaujasi specialiaisiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat antras iš penkių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje. Bilietus į renginį platina tiketa.lt. Lapkritį ir gruodį penkiuose Čempionų lygos etapuose, kurie jau įvyko Maljorkoje, netrukus startuos Panevėžyje, o vėliau nusikels į Londoną ir Tel Avivą, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė S. Krupeckaitė, 2020 m. Europos čempionato bronzos medalininkas V. Lendelis ir perspektyvioji O. Baleišytė, kovoja dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausia taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: