Neįprastas veiksmas Kaune: „Grįšim po karantino. Krepšinio lankai“

Krepšinio sostine tituluojamas Kaunas priverstas taikyti karantiną net ir krepšiniui. Sekant JAV didmiesčių pavyzdžiu, priimtas nelengvas sprendimas išmontuoti krepšinio lankus visame mieste. Tai kampanijos „Elkis protingai – būk namie!“ dalis, kuria siekiama oranžinio kamuolio aistruoliams priminti apie būtinybę laikytis karantino apribojimų ir vengti gyvų socialinių kontaktų. 

Sportui irgi karantinas

Neginčijama tiesa, kad krepšinis lietuviams yra daugiau nei žaidimas, o absoliuti dauguma kauniečių (ir ne tik) – žaliai baltų širdžių savininkai. Čempionų mieste Kaune, kur įvyko pirmosios oficialios varžybos Lietuvoje, tai yra nesustabdoma jėga. Ištikimybė šiai sporto šakai ima viršų net prieš karantino apribojimus.

Gyventojai, policija ir viešosios tvarkos pareigūnai fiksuoja pakartotinius susibūrimus krepšinio aikštelėse, kurių nepažaboja jokie įspėjimai. Dėl to tenka imtis kraštutinių priemonių – laikinai atsisakyti krepšinio lankų.

„Krepšinis įaugęs į mūsų kraują ir nedrįstume jo stabdyti, jeigu tai nebūtų neišvengiama. Gyvendami juo, daugelis mėgstame parodyti savo gebėjimus ir krepšinio aikštelėje. Tačiau pandemijos metu negalime sau to leisti – krepšinis yra kontaktinis sportas, todėl žaidėjai rizikuoja ne tik savo, bet draugų, šeimos narių sveikata“, – teigia vicemeras Mantas Jurgutis.

Nedelsiant grąžins atgal

Reaguojant į draudimą būriuotis viešose vietose, Kaunas imasi drastiškų priemonių: numatyta išmontuoti per 200 krepšinio lankų. Tokie darbai palies daugumą aikštelių mieste, kur pastebėti karantino pažeidimai.

Tikimasi, kad šie veiksmai padės užtikrinti tvarką ir ramybę. Iškart po karantino pabaigos lankai bus nedelsiant sugrąžinti.

Nuėmus lankus, kamuolio entuziastams ant lentų paliekami mandagūs priminimai: „Krepšiniui irgi karantinas. Elkis protingai – būk namie!“.

Pamatę šį pranešimą kauniečiai raginami susimąstyti, kad kiekvienas iš mūsų savo neatsakingais veiksmais galime dar labiau nutolinti krepšinio sugrįžimą į aikšteles, bet būdami sąmoningi prisidėsime prie karantino trumpėjimo. Taigi, kuriam laikui Kaunas liks be antrosios religijos, priklauso nuo visų miestiečių gebėjimo laikytis galiojančių taisyklių.

Geriausia strategija – gynyba

Karantino taisyklės draudžia bet kokio pobūdžio žmonių susibūrimus, visas uždaras ir lauko varžybos bei sporto šakų treniruotes. Kad ir kaip viliotų galimybė mankštintis miesto parkuose ar žaidimų aikštelėse, kauniečiai raginami vengti bet kokio gyvo socialinio kontakto ir verčiau sportuoti namuose. 

„Dabar mums reikia tos tvirtos vienybės, kurią jaučiame per „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje ar Lietuvos rinktinės varžybas, kai visi tampame lyg vienas kumštis. Šiuo metu mūsų priešininkas yra virusas, o geriausia strategija – gynyba. Jei dabar susilaikysime nuo ėjimo į krepšinio aikšteles, tikėtina, kad vasarą pasitiksime su kamuoliu rankose. Tik nuo mūsų elgesio priklauso, kada gyvenimas normalizuosis“, – sakė vicemeras M. Jurgutis.

Kauniečiai kviečiami prisidėti prie pastangų pažaboti viruso plitimą. Interneto svetainėje svarbu.kaunas.lt galima pranešti apie mieste pastebėtus karantino tvarkos pažeidimus.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: