Nereikalingas obuolys ant žemės yra galimybė gausių šeimų vaikams

Panevėžio miesto šventėje, rugsėjo 4 d., penktadienį įvyks judėjimo „Draugų uogienė – dalinkis“, kviečiančio pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis, renginys.

Projektas „Draugų uogienė“ kviečia dalintis

Pagrindiniai projekto „Draugų uogienė – dalinkis“ tikslai yra skatinti racionalų ir atsakingą maisto vartojimą, padėti ugdyti daugiavaikių šeimų narių verslumą ir savarankiškumą, įtraukti visuomenę bei atskiras bendruomenes į aktyvią veiklą, plėtoti savanorystės idėją. Ne pelno organizacija „Reach for Change“ iniciatyvą „Draugų uogienė – dalinkis“ atrinko tarp 4 geriausių socialinių projektų Lietuvoje, skirtų vaikams.

„Prieš dvejus metus  pradėjome „Draugų uogienės“ projektą, norėdami sukurti galimybes aktyvioms gausioms šeimoms padėti pačioms sau, – sako idėjos autorė Violeta Masteikienė. – Kas trečia gausi šeima Lietuvoje patiria skurdą, net jei dirba abu šeimą išlaikantys suaugusieji. Tačiau valstybės parama nukreipta tik į 11 proc. gausių šeimų, kurios yra socialinės rizikos grupėje. Nėra sistemos, kuri padėtų aktyvioms tvarkingoms šeimoms padidinti gaunamas pajamas. Mūsų projekto dalyviai gauna trigubą naudą: mes surenkame uogų ir vaisių derliaus perteklių visoje Lietuvoje, įtraukiam visuomenę į savanorišką ir smagią veiklą, nurenkant vaisius ir uogas, ir kartu su partneriu „Dansukker cukrumi uogienėms“ suteikiame progą daugiavaikėms pasiruošti atsargų žiemai bei papildomai užsidirbti,“ – apibendrina V. Masteikienė

2014 m. „Draugų uogienė” surinko 5,5 t obuolių ir 230 kg uogų. Šiemet planuojama panaudoti dar daugiau nereikalingo derliaus vaikų iš daugiavaikių šeimų gerovei kurti. „Draugų uogienė” bus verdama 10 didžiųjų Lietuvos miestų.

Padėkime vieni kitiems patys

Projekto organizatoriai jau trečią kartą atvyksta į Panevėžio miesto šventę (rugsėjo 4 d.). Laisvės alėjoje kartu su vaikais iš daugiavaikių šeimų virs uogienes ir vaišins miestiečius. Uogienės bus verdamos iš uogų ir obuolių, kuriuos padovanojo ar leido nusirinkti geros valios žmonės. „Draugų uogienė“ Utenoje jau turi bičiulių ir bendraminčių, tačiau aktyviai ieško gražių daugiavaikių šeimų, sodininkų, kurie nesunaudoja savo derliaus, ir jaunimo, norinčio savanoriauti.

Kiekvienas gali tapti šios iniciatyvos dalimi: pasidalindami derliaus pertekliumi, savanoriškai padėdami gausioms šeimoms nurinkti ir parvežti derlių; dalydami renginiuose arba pirkdami „Draugų uogienę”. Anketos ir informacija yra www.dalinkisuogiene.lt ir Facebooko puslapyje.

Registruotis savanoriams, sodų savininkams ir daugiavaikėms šeimoms galima internete: www.dalinkisuogiene.lt.

Sodininkai registruotis gali čia: http://www.dalinkisuogiene.lt/sodu-savininku-registracija

Daugiavaikės šeimos čia: http://www.dalinkisuogiene.lt/dalyvauk

Savanorių registracija čia: http://www.dalinkisuogiene.lt/savanoriu-registracija

Bendrauti kviečiame: https://www.facebook.com/drauguogiene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: