AINA.LT nuotr.

Nestreikuojantys Panevėžio pedagogai Mokytojo dieną mini J.Miltinio dramos teatre, streikininkai važiuoja į Vilnių

Tarptautinės mokytojų dienos rytą kalbintas ilgametis Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas neslėpė, jog šventę pasitinka su dvilype nuotaika, nes mokytojų pradėtas streikas tikrai atsilieps mokymo procesui ir dėl to pirmiausia nukentės moksleiviai.

R.Dambrausko teigimu, nestreikuojantys Panevėžio pedagogai paminėti savo profesinės šventės kviečiami į J.Miltinio dramos teatrą, o streikuojantieji važiuoja į Vilnių.

Pašnekovas neslėpė, kad šiuo metu J.Balčikonio gimnazija nedirba, nes streikuoja daugiau kaip 50 procentų mokytojų, ir užsiėmimai vyksta tik nuotoliniu būdu.

„Situacija nuolat keičiasi ir jei streikuojančiųjų sumažės, galbūt kitą savaitę galėsime grįžti į įprastas vėžes. Aišku, kad mokymo procesas nukentės, nes vėliau teks suintensyvinti užsiėmimus ir pasivyti tai kas buvo prarasta. Taip, streikuojantiems mokytojams atlyginimai mokami nebus, tačiau su jais tęsiami darbo santykiai ir išsaugomos socialinės garantijos“,- sakė R.Dambrauskas.

Korespondento klausimą, ar pritaria streikuojančių mokytojų reikalavimams R.Dambrauskas pavadino suktu, ir sakė, jog dalį jų palaikantis, tačiau daliai jokiu būdu negalintis pritarti.

Anot gimnazijos vadovo, galbūt galima būtų kalbėti apie moksleivių klasėse mažinimą, tačiau tektų steigti daugiau klasių ir ieškoti daugiau mokytojų, kurių ir taip trūksta.

„Galbūt ne laikas rugsėjo 1ąją, kai suformuotas biudžetas reikalauti drastiškai didesnių atlyginimų. Garsiau reikėtų kalbėti apie mokymo programas, strategijas, nes dabar mokyklos yra kaip bandymo poligonai, kurios įmetamos į visą tą suirutę ir žiūrima ar išplauks“,- sakė R.Dambrauskas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: