Nijolės Narmontaitės ir Pauliaus Kovo viešnagė bibliotekoje

„Židinio“ (Nemuno g. 76) bibliotekoje vyko susitikimas su „džiugenos“ šalies ieškotoja, talentinga bei populiaria teatro, kino, serialų aktore, autore ir tiesiog šarminga moterimi Nijole Narmontaite. Į renginį ji atvyko lydima sutuoktinio, ne ką mažiau įdomaus bei charizmatiško vyro, užkietėjusio buriuotojo, Tūkstantmečio odisėjos XI etapo jachtos „Ambersail“ kapitono bei idėjos bendraautoriaus, vadybininko, lektoriaus ir puikaus oratoriaus, Pauliaus Kovo.

Paklausyti P. Kovo pasakojimų apie buriavimą, „Ambersail“ žygį aplink pasaulį, išgirsti Nijolės smagių istorijų, nutikimų apie teatro užkulisius, o taip pat įsigyti knygų su autorių autografais susirinko gausus panevėžiečių būrys.

Renginį pradėjęs P. Kovas pašmaikštavo – žmonių tiek daug, galbūt vertėtų persikelti į netoliese esančią „Cido“ areną.

Savo kūrinį „Gyvenimas audroje: kaip išlikti sausam“ jis pristatė kaip kelionių, savęs pažinimo knygą, vadybos vadovėlį, parašytą metaforos kalba bei knygą apie patriotizmą. Pasakojimą lydėjo skaidrės su nuotraukomis, video medžiaga.

Kaip nepasiduoti panikai ir stresui, koks turėtų būti lyderis, kokios jo savybės įkvepia pasitikėjimą, o kokios kelia sumaištį… Šie ir kiti komandos formavimo, lyderystės aspektai per buriavimo prizmę nuo pat kūdikystės buriuojančio P. Kovo patarimai buvo aptarti renginio metu. Svečias atskleidė ir keletą įdomybių: pvz. laivas iškelia raudonas bures kad būtų matomas audros metu; laive pirmas po Dievo – kapitonas; per 30 dienų 12 žmonių įgula sunaudoja apie 2-3 tonas maisto. Valgio tema, beje, regatos metu yra tabu (norint užimti aukštą vietą, labai svarbu jachtos svoris, o maistas vienintelis dalykas, kurio dėka galima šiek tiek pataupyti) – apie buriavimo ypatumus kalbėjo svečias.

Vienam savanoriui iš publikos pasitaikė puiki proga įsijausti į šturmano kailį. P. Kovas aprengė jį specialia striuke, užrišo kapišoną ir liepė įsivaizduoti, kad audros metu, nesinaudojant balsu ar kūnu, o vien tik žvilgsniu turi perduoti žinią.

„Geras pasakymas, jog aktoriaus profesija – nepagydoma diagnozė, vienintelis vaistas – pilna salė. Šiandien gydote mus, be jūsų esame absoliutus nulis“ – į sausakimšą salę kreipėsi aktorė Nijolė Narmontaitė.

Debiutinės knygos „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“ autorė priminė, kad knyga pasirodė 2014 m., t.y. Teatro metais, tačiau tuoj pat džiaugsmingai pridūrė, jog visi metai jai – teatro metai.

„Į knygą sudėjau smagias, linksmai dramatiškas, kartais keistas istorijas bei nutikimus scenoje, užkulisiuose, filmavimo aikštelėse, gastrolėse. Joje aprašyti ne tik mano pasakojimai, bet ir įvairių kartų teatro bei kino aktorių, režisierių, na ir žinoma, kasininkių, nuotykiai. Į leidinį sugulė net 26 garsių asmenybių lūpomis papasakotos istorijos: G. Balandytės, A. Bialobžeskio, E. Gabrėnaitės, J. Jurkutės, D. Kazlausko, A. Kelerio, V. Kochanskytės, O. Koršunovo, „Liūdnų slibinų“, G. Padegimo, A. Paulavičiaus, A. Puipos, R. Tumino, N. Savičenko, R. Tumino, V. Tomkaus bei daugelio kitų“ – trumpai knygą pristatė knygos sumanytoja ir autorė.

N. Narmontaitės pristatyme netrūko juoko, nuoširdumo. Apdovanota komikės talentu moteris gyvai dalinosi savo istorijomis, įtrauktomis į knygą. Išgirdome, kaip G. Padegimas norėjęs pranešti apie gaisrą, buvo apšauktas, kaip V. Tomkus vietoj česnakų suvalgė retus kolegos tulpių svogūnėlius, kaip D. Kazlausko nenorėjo apžiūrėti ligoninėje, nes jis buvo su sceniniu „bomžo“ kostiumu ir daugelį kitų. N. Narmontaitė taip pat papasakojo, ko kartais žmonės klausia kasininkių, atėję prie kasos: „ar aš jau mačiau šį spektaklį?“; „ar Narmontaitė šiandien vaidins gyva?“; „ar yra bilietų partneryje?“ …

Salėje aidėjo juokas, o autorė teigė, kad dar daugiau šypsenų bus perskaičius knygą.

Aktorė prisipažino, turinti idėjų bei medžiagos dar mažiausiai dviem ar trim knygoms. Šiuo metu skaitytojai nekantriai laukia kitos, kurią Nijolė žada pabaigti iki Kalėdų. Ji vadinsis „Aktorės, režisieriai ir „studentai“ ir bus apie stojamuosius egzaminus – atskleidė ji.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: