Norintieji susigrąžinti PVM iš Jungtinės Karalystės turėtų suskubti iki kovo 31 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) primena mokesčių mokėtojams, kad elektroninius prašymus grąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris buvo sumokėtas Jungtinėje Karalystėje 2020 m., reikia pateikti ne vėliau, kaip iki 2021 m. kovo 31 d.

Suskubti pateikti prašymus reikėtų todėl, kad Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sutartyje buvo numatyta, jog Europos Sąjungos apmokestinamieji asmenys, PVM mokėtojai, PVM sumokėtą Jungtinėje Karalystėje galės grąžintis įprasta tvarka, tačiau paskutinis terminas prašymams pateikti yra 2021 m. kovo 31 d., o ne 2021 m. rugsėjo 30 d.

VMI primena, kad prašymus grąžinti PVM gali teikti Lietuvos įmonės ir gyventojai, kurie yra apmokestinamieji asmenys, pirkę prekes ar paslaugas Jungtinėje Karalystėje ir sumokėję ten PVM, jeigu pirkimo metu jie buvo Lietuvoje registruoti PVM mokėtojais. Tai galima padaryti pateikiant elektroninius prašymus per VMI Elektroninę prašymų registravimo informacinę sistemą EPRIS.

Be to, teikiant prašymus Jungtinei Karalystei dėl PVM susigrąžinimo už 2020 metus yra taikomi įprasti sumų apribojimai – minimali prašymo suma yra 50 eurų (35 svarai sterlingai).

Pažymėtina, kad, jei prašymas nebus pateiktas iki nurodyto termino, tai vėliau tokio prašymo pateikti nebebus galima. Informaciją, kurią skelbia Jungtinės Karalystės mokesčių administratorius apie PVM grąžinimą ES valstybėse narėse įsikūrusiems verslams, galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie PVM susigrąžinimą iš Jungtinės Karalystės galima rasti čia. Taip pat informaciją apie šią paslaugą bei visą kitą aktualią informaciją mokesčių klausimais teikia VMI Mokesčių informacijos centro specialistai telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060). Taip pat galima apsilankyti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: