Norvegijos investuotojai Ukmergėje atšventė įmonės jubiliejų

Norvegų įmonė „Stafa Industrier“ AS Ukmergėje surengė savo 30 metų veiklos šventę. Šiai kompanijai priklauso trys mūsų mieste veikiančios įmonės – UAB „Stansefabrikken“, UAB „Stansefabrikken Automotive“ ir UAB „Ukmergės pramonės parkas“. Šia proga iš užsienio atvyko kelios dešimtys svečių – pagrindiniai įmonių akcininkai, partneriai, investuotojai ir klientai. Svečius prie Pašilėje įsikūrusio Ukmergės pramonės parko priimamojo pasitiko Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų orkestras. Šventinę kalbą pasakė „Stafa Industrier“ AS vadovas Jon R. Westby.

Rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas savo kalboje pasidžiaugė, kad ieškodami plėtros galimybių Norvegijos verslininkai pasirinko mūsų kraštą, ir kad Ukmergė tapo patraukliu investicijoms miestu. R. Janickas padėkojo vadovams už jų socialiai atsakingą požiūrį į čia dirbančius mūsų krašto žmones, už bendruomeniškumą, įmonei prisidedant prie rajono renginių organizavimo.

Pašilės progimnazijos direktorė Danutė Jaselienė dėkojo už mokyklai suteiktą finansinę paramą, minėjo, kad kiekvienais metais moksleiviai aplanko kompaniją, kad susipažintų su jos veikla. Įmonės vadovus taip pat sveikino AB DNB banko Verslo bankininkystės tarnybos Gamybos ir statybos verslo centro vadovas Ričardas Laukaitis, Ernst & Young atstovas Hans Olav Noraberg, UAB „Stansefabrikken“ generalinis direktorius Nerijus Mašalas.

„Stafa Industrier“ AS yra pagrindinė „Stafa Group“ įmonių grupėje. Be minėtų trijų bendrovių Lietuvoje, grupę sudaro dar dvi įmonės esančios Norvegijoje – „Stansefabrikken Products“ ir „Stansefabrikken Fredrikstad“.

„Stafa Industrier“ AS vadovas Jon R. Wesby savo kreipimesi į susirinkusius svečius verslo plėt-ros Ukmergėje projektą pavadino sėkme. Anot jo, pagrindinis to įrodymas, kad finansinių keblumų kažkada turėjusioje kompanijoje šiandien darbo turi šimtai žmonių.

Kompanija gimė 1985 metais Norvegijoje investuotojams perėmus bankrutuojančią bendrovę „Den Norske Stansefabrik“.

Sprendimas perkelti didžiąją dalį savo verslo iš Norvegijos į Lietuvą ir Ukmergėje įkurti kelias naujas įmones nebuvo lengvas, tačiau J. R. Westby pastebėjo, kad investuotas laikas, pastangos ir finansiniai ištekliai buvo to verti. Šiuo metu Pramonės parke įsikūrusiose įmonėse dirba 390 ukmergiškių.

Į Lietuvą „Stafa Industrier“ atkeliavo ieškodama verslo galimybių mažų kaštų šalyse 2002 metais. Po metų senus sovietinius pastatus pakeitė moderni beveik 10 000 kv. m plotą užimanti metalo apdirbimo gamykla. Dabar „Stansefabrikken“ yra viena pirmaujančių lakštinio metalo apdirbimo įmonių Lietuvoje.

Prieš daugiau nei dešimtmetį kilusį sumanymą Ukmergėje įkurti Pramonės parką padėjo įgyvendinti DNB bankas, verslo partneriai iš Norvegijos ir Lietuvos.

Ėmusis plėtros, atsirodo naujų paslaugų ir technologijų, įsigytos bendrovės, pradėta veikla automobilių verslo sektoriuje su specialiai šiai rinkai įsteigta įmone UAB „Stansefabrikken Automotive“. Ši 2007 metais atidaryta nauja štampuotas metalo detales automobilių pramonei gaminanti gamykla investavo į modernią įrangą ir vieną galingiausių štampavimo presų Baltijos šalyse.

Modernus Pramonės parkas įsikūrė buvusios krumpliaračių gamyklos teritorijoje. Pernai duris atvėrusiame naujame daugiau nei 5 300 kv. m ploto gamybos pastate jau veikia UAB „Swix Sport Baltic“. Renginio metu buvo perkirpta atidarymo juosta.

Kurdamos verslą Ukmergėje, „Stafa Group“ įmonės investavo per 15 mln. eurų. 2014 metų duomenimis, bendra grupės apyvarta siekė 31, 9 mln. eurų.
Raminta PETRUSEVIČIENĖ

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: