AINA.LT nuotr.

Nuo sausio 1 d. – didesnė komunalinių atliekų tvarkymo kaina

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino komunalinių atliekų tvarkymo kainas, susidarymo normas gyventojams, dvinarės įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų bei atliekų tvarkymą dydžius. Šis sprendimas įsigalios nuo 2023 m. sausio 1 d.

„LR Seimas pritarė, kad nuo kitų metų daugiau nei tris kartus didinamas taršos mokestis, o tai žinoma didina kainą ir gyventojams, ir verslui. Stengiamės kiek įmanoma labiau sumažinti panevėžiečių finansinę naštą, todėl Savivaldybės prašymu mieste už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą atsakinga įmonė „Panevėžio specialus autotransportas“ atliko skaičiavimus. Pritaikius visas galimas priemones maksimaliai sumažinti išaugusias atliekų tvarkymo sąnaudas Taryba šiandien turėjo patvirtinti naujas, kitąmet įsigaliosiančias komunalinių atliekų tvarkymo kainas“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Komunalinių atliekų dydžiai apskaičiuoti įvertinus prognozuojamas 2023 m. atliekų surinkimo ir tvarkymo sąnaudas bei numatomus jų kiekius. Atliekų tvarkymo mokestį kaip ir iki šiol sudarys pastovioji ir kintamoji dalys. Kintamosios bus galima nemokėti, jeigu žmogus deklaruos, kad tam tikrą laiką nesinaudoja NT.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigalios šie atliekų tvarkymo tarifų dydžiai (be PVM):

daugiabučių gyventojams (naudojantiems kolektyvinius konteinerius) pastovioji dalis sudarys 1,77 Eur/butui, kintamoji – 2,73 Eur/gyventojui. Privačių namų gyventojams pastovioji dalis sieks 2,67 Eur/namui, kintamoji –2,73 Eur/gyventojui; garažams 0,10 Eur/garažui ir 0,42 Eur kintamoji; sodams – 0,36 Eur/NT objektui ir 0,68 Eur kintamoji.

Nekilnojamojo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais individualiems namams pastovioji dalis sudarys 2,67 Eur/namui, kintamoji – 3,91 Eur (120 l konteinerio išvežimas), 7,82 Eur (240 l konteinerio išvežimas); fizinių asmenų garažai: 0,10 Eur už garažą, 2,78 Eur už 120 l konteinerio išvežimą, 5,56 Eur – už 240 l kont., 25,46 Eur – už 1100 l. kont. išvežimą. Sodams 0,36 Eur/NT objektui ir 2,98 Eur už 120 l kont. išvežimą, 5,96 Eur – už  240 l ir 27,34 Eur – už 1100 l kont. išvežimą.

Panevėžio miesto savivaldybė imasi priemonių ir kviečia gyventojus savo veiksmais prisidėti mažinant komunalinių atliekų tvarkymo kainas. Didžiausias sąnaudų mažinimo efektas būtų pasiektas, jei šalia kolektyvinių konteinerių panevėžiečiai nepaliktų atliekų, o tinkamai jas išrūšiuotų ir sudėtų į tam skirtus konteinerius, statybines atliekas, baldus, buitinę techniką, žaliąsias atliekas pristatytų į didelių gabaritų ir žaliųjų (biologiškai skaidžių) atliekų surinkimo aikšteles. Dabar šių atliekų surinkimas, perrūšiavimas ir tvarkymas panevėžiečiams per metus kainuoja daugiau kaip 400 tūkst. Eur.

Nuo šių metų vasario per 1700 panevėžiečių, gyvenančių Pilėnų, Nemuno, J. Tilvyčio ir V. Alanto gatvių esančiuose 67 daugiabučiuose, pirmieji išbandė pilotinį maisto atliekų rūšiavimo projektą. 2023 m. III ketvirtį numatoma pradėti vykdyti šių atliekų rūšiuojamąjį surinkimą iš visų kolektyvinių atliekų aikštelių. Tinkamai išrūšiuotos biologiškai skaidžios atliekos, komunalinių atliekų kiekį leistų sumažinti daugiau kaip 40 proc. Vykdant pilotinį tokių atliekų surinkimo projektą, stebimas ženklus didėjimas rūšiuojančiųjų, tačiau surinktose atliekose primaišoma nemažai komunalinių atliekų, dėl to nepasiekiamas skaičiuojamas optimalus atliekų tvarkymo sąnaudų efektas.

Atliekų tvarkymo būtinosios sąnaudos ženkliai sumažėtų ir tuo atveju, jei panevėžiečiai atsisakytų popierinių sąskaitų, kadangi jų spausdinimas, vokavimas, išnešiojimas per metus kainuoja daugiau kaip 40 tūkst. Eur. AB „Panevėžio specialus autotransportas“  įdiegė saugią, praktišką ir patogią savitarnos sistemą, tad visus panevėžiečius kviečiame ją naudotis, atsisakyti popierinių sąskaitų, saugoti gamtą ir taupyti.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: