Nuoširdi šypsena – laiko patikrinta dovana

2015 m. kovo 13 d. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos sveikuolių sąjunga organizavo praktinį seminarą ,,Savimasažas – priešnuodis senėjimui“ Ramygalos miesto – Garuckų kaimo bendruomenėje, kuriuo buvo siekiama paskatinti vietos gyventojus formuoti sveikos gyvensenos įpročius, o kartu suteikti žinių kaip stabdyti senėjimo procesą.

Seminaro metu Lietuvos sveikuolių sąjungos narė, kineziterapuetė, ilgametė Kauno techologijos universiteto kūno kultūros dėstytoja Lukrecija Augustaitytė mokė, kad ligos nepagydysi vaistais, reikia ieškoti jos priežasties. O ligos priežastis dažniausiai ir būna nesveikas, pasyvus gyvenimo būdas, užgniaužtos emocijos. Lektorė paaiškino kaip ir kodėl reikia nuolat šypsotis, juokauti, pasitikėti ir būti savimi. Pateikė daug naudingų praktinių dalykų: savimasažo, kvėpavimo pratimų, sėkmingo žmogaus savybių ir pan. Užsiėmimo metu sužinojome kaip savimasažo pagalba atsipalaiduoti, susikaupti, sutelkti visą dėmesį į savo buvimą ir jį pažinti. Pasak lektorės Lukrecijos Augustaitytės ,,žmonės per daug dirba ir skuba, pamiršta šypsotis, nesirūpina savimi, taip pat daugelis bijo išeiti iš savo komforto zonos ir kažką keisti“.

Šis praktinis seminaras parodė, kad savimasažas yra puiki priemonė formuoti sveikos gyvensenos įpročius, didinti gyventojų fizinį aktyvumą ir atvirkščiai – bendrumas ir organizuota fizinė veikla didina individualų norą sportuoti įvairioms amžiaus grupėms. Po seminaro skirstėmės labai pailsėję, atgavę jėgas, pasikrovę geros energijos, pozityvaus mąstymo ir svarbiausia turėjome galimybę išmokti atsikratyti mus valdančios įtampos, kankinančio pykčio ar liūdesio. Kaip supranti kas yra liūdesys, nesunkiai renkiesi šypseną, džiaugsmą, – t.y. meilę tam, kas yra. Šypsena gali daryti stebuklus! Netikite? Dabar pat nusišypsokite. Nuoširdžiai, atvirai, iš visos širdies.

Tikimės, kad bendruomenės vykdomi projektai, prisidės prie vietos gyventojų turiningo laisvalaikio, sudarys galimybę susipažinti su sveikos gyvensenos ir aktyvaus judėjimo formų įvairove bei po truputį formuos sveikos gyvensenos įpročius.

Tad negailėkime šios brangios dovanos — nuoširdžios šypsenos!
Ačiū visiems už Šypsenas, Meilę, Ramybę veiklų sūkury.

Ramygalos miesto – Garuckų kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: