Raginėnų piliakalnis. Radviliškio rajonas, 2008. Iki mūsų laikų čia išliko piliakalniai, senovės gyvenviečių liekanos, pilkapynai, senkapiai ir mitologiniai akmenys. Reikšmingiausias iš jų – pasakojimais ir legendomis apipintas Raginėnų piliakalnis, dar vadinamas Raganų kalnu. Pasakojama, kad šioje vietovėje prie Daukonių aukuro akmens vaidilutės kūrenusios šventąją ugnį, o apylinkėse viešpatavusios įnoringos ir kaprizingos deivės.

„Nuostabi šalis”: Lietuva, kokios nematėte (nuotraukų albumas)

www.londoniete.lt 

Paskendusi tirštame rūke, iš kurio išnyra tik pušų viršūnės. Arba besileidžiančiančios saulės paskutinių spindulių paliestas vienišas ežeras, kurio vandenį, tarsi stikle, atsispindi giedriausias, pasteliniais atspalviais nuspalvintas dangus. Lietuva – nuostabi šalis, tarp laukų, kalvų, miškų, upių ir ežerų slepianti daug kam nežinomų vietų. Jos visos, užfiksuotos dviejų aviatorių iš paukščio skrydžio, nugulė į albumą „Nuostabi šalis”.

„Norime Jums parodyti nepaprastai gražią, įdomią ir netikėtų atradimų kupiną Lietuvą, esančią toliau nuo turistų tako,” – savo internetiniame puslapyje sako albumo autoriai Vidas Kaupelis ir Algimantas Deikus, nuotraukas knygai kantriai rinkę aštuonerius metus.

„Aplankykite šią nuostabią šalį, paskendusią ankstyvo ryto miglose ir apgaubtą saulėlydžio šešėlių, kurią egzistuojant dauguma Lietuvos gyventojų net nežino.”

Į beveik penkis kilogramus sveriantį albumą sugulė 350 meniškų lietuviško kraštovaizdžio nuotraukų. Joms užfiksuoti iš viso prireikė 150 skrydžių. Prie kiekvienos iš nuotraukų – ir detalus vietovės aprašymas, su istoriniais faktais, geografiniais vietos ypatumais.

Tiesa, knygoje nėra nė vienos Trakų pilies nuotraukos. Autoriams norėjosi pamatyti kitokią, turistų nepaliestą Lietuvą.

„Žemę iš viršaus matėme tūkstančius kartų, todėl paprastais dokumentiniais vaizdais mūsų nenustebinsi ir neįkvėpsi, norėjosi pagauti šį tą išskirtinio, kas net patyrusiam aviatoriui gniaužtų kvapą,” – interviu efoto.lt sakė Vidas Kaupelis.

„Nenorėjau parengti dar vieno albumo su dar viena Trakų fotografija. Standartinė beveidė nuotrauka su Trakų pilimi ar Palangos tiltu ant knygos viršelio arba kokio atviruko man yra fantazijos trūkumo arba noro dar šiek tiek išsunkti statistinį turistą pavyzdys (išvis liūdna, jeigu netgi viena ir kita tuo pačiu metu),” – sakė vienas iš autorių.

Keliais išskirtiniais kadrais su fotografai pasidalino ir su „Londoniete”.

„Knygą galima įsigyti knygynuose Lietuvoje arba internetu.“

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: