Nuovargis neturi varginti nuolat, tai gali būti ženklas, kad trūksta magnio

Atsiradus didesniam atsakomybių kiekiui rudenį dažniausiai padaugėja įtampos ir streso. Tai pasireiškia nuovargiu po darbo dienos, mieguistumu net po rytinio kavos puodelio ar pietų, gali prasidėti tikas, ar net širdies permušimai. Visa tai gali signalizuoti, kad organizme nepakankamas magnio kiekis. Iki šiol buvo manoma, kad magnio trūkumą organizmas išreiškia mėšlungiu, tačiau yra kur kas daugiau simptomų, kurių neverta ignoruoti.

Magnio atsargas organizmas šalina kartu su skysčiais, todėl atstatyti magnio balansą organizme būtina susirgusiems Rota virusu, kuriam plisti, visiems sugrįžus į mokyklas ir darbus, sąlygos itin palankios.

Vaistininkai sako, kad pastebėjus simptomus, magnį galima pradėti vartoti iš karto. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė pataria renkantis atkreipti dėmesį, tai organinės ar neorganinės kilmės preparatas. Būtent magnio druskos kilmė parodo preparato efektyvumą. Magnis į preparatus dedamas druskų pavidalu.

„Skirtingų magnio druskų pavadinimų gali būti visa galybė ir būtent magnio druskos kilmė parodo preparato efektyvumą. Organinių ir neorganinių druskų pasisavinimas gali skirtis iki 10 kartų, o tai labai reikšmingas skirtumas norint pajusti pagerėjimą. Organizmas geriausiai pasisavina organinės kilmės magnį. Rekomenduodama magnį klientams parodau ant pakuotės pavadinimus magnio laktatas, orotatas arba citratas“, – kaip pasirinkti norimą maisto papildą paaiškina vaistininkė.

Pasak jos, klientams kyla klausimų, kodėl magnis dažnai būna su kitais vitaminais, dažniausiai su vitaminu B.Šie elementai vienas kitą papildo ir taip sustiprina poveikį – nuovargio ir mieguistumo ar silpnumo atsisakoma greičiau.

„Kitas geras magnio derinys su gudobelių ekstraktu ar kaliu. Jį rekomenduoju vyresnio amžiaus žmonėms, kurie jaučia širdies ritmo sutrikimus, skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu ar aukštu pulsu. Jeigu didelio nuovargio ar širdies veiklos pakitimų nejaučiate, profilaktiškai rekomenduoju vartoti magnį be priedų“, – pataria „Eurovaistinės“ specialistė.

Tiesa, būtent nuo sudedamųjų dalių, kurios įeina į maisto papildą, priklauso ir dienos metas, kada geriausia jį vartoti. „Gryną“ magnį geriausia vartoti pirmoje dienos pusėje, o magnio preparatus su gudobelės ekstraktu patartina vartoti prieš miegą, nes jie gali turėti raminamojo poveikio.

Rinkdamiesi tarp kapsulių, tablečių ar miltelių pavidalo vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į tai, ar mėgstate dozuoti patys, ar pasirinkti jau paskirtą dienos normą.

„Tabletėse ar kapsulėse magnis yra sudozuotas pagal dienos normą, todėl natūralu, kad tokį preparatą vartoti patogu ir greita, kitas variantas rinktis nedozuotus preparatus ar magnio miltelius, kuriuos reikėtų dar ištirpinti vandenyje. Atkreipkite dėmesį ir į magnio koncentraciją. Jeigu vienoje preparato dozėje bus visa dienos norma – apie 375 mg – užteks jo išgerti vieną kartą per dieną“, – pažymi vaistininkė.

Sveikatos specialistė sako, kad dirbantiems įtemptą darbą, jaučiantiems nuovargį kojose ar pastebintiems, jog raumenys labiau įsitempę nei įprastai, yra galimybė magnį vartoti išoriškai. Tam tinkamas purškiamas magnis arba atpalaiduojanti magnio druskos vonia.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: