Nuteistosios velykinius rankdarbius siunčia Visuomenės sveikatos biuro darbuotojams

Šiemet Šv. Velykas pasitiksime kitaip. Visuotinio karantino metu Panevėžio pataisos namuose gyvenimas taip pat sulėtėjo – nevyksta nuteistųjų pasimatymai su artimaisiais, trumpalaikės išvykos, nutraukti masiniai renginiai, nevykdomos grupinės užimtumo veiklos, įstaigoje apribotas asmenų (tarp jų ir įvairias užimtumo programas vykdančių savanorių, dvasininkų ir kt.) lankymasis. Apribojus ryšį su išoriniu pasauliu, moterys skatinamos pozityvia veikla užsiimti pataisos įstaigos viduje – nesibūriuojant, dirbant mažose grupėse ar užsiimant individualia kūrybine veikla.

Nepaisant griežtų karantino priemonių, Šv. Velykų pataisos namuose vis vien laukiama, šventėms rengiamasi. Visą kovą nuteistosios buvo užimtos Velykinių vainikų gamyba, sapnų gaudyklių rišimu – šiais rankdarbiais iš pradžių planuota papuošti miesto viešąsias erdves, tačiau paskelbus karantiną tai tapo nebeįmanoma. Šią problemą moterys išsprendė išradingai ir kūrybiškai – pagamintus šventinius rankdarbius sugalvojo perduoti Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojams, taip išreikšdamos palaikymą jiems šiuo nelengvu laikotarpiu.

„Panevėžio pataisos namai jau ne vienerius metus sėkmingai bendradarbiauja su Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, kartu esame įgyvendinę begalę bendrų veiklų, skirtų gerinti nuteistųjų fizinę ir psichinę sveikatą bei padėti jiems integruotis į visuomenę. Dabar nuteistųjų bendruomenė siunčia šventinę Velykinę nuotaiką bei palaikymą šiuo metu sudėtingas funkcijas kovojant su koronaviruso plitimu atliekantiems savo bičiuliams“ – teigė Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Vladislovas Navickas.

Įstaigoje kasmet – tradiciškai – prieš šventes ypatingas dėmesys skiriamas švarinimuisi, aplinkos gražinimui, puošimui. „Jau seniai bendrų patalpų valymui, higienai skiriame daug dėmesio, dabar dar ir puošiame patalpas. Kasmet dalyvaudavome įstaigoje aukojamose Šv. Mišiose – šiemet Velykinių sekmadieninių mišių transliaciją stebėsime per televiziją“, – optimistinėmis nuotaikomis dalijosi bausmę atliekančios moterys. Velykinius margučius moterys žada marginti pačios, o kad šis pavasario šventės simbolis butų išskirtinis, naujų technikų ir idėjų jos semiasi iš žurnalų, patarimų bei pamokymų sulaukia ir iš įstaigoje dirbančių specialistų.

Panevėžio pataisos namų inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: