Obuolinės Anykščiuose: ką pamatyti nuo ryto ligi nakties truksiančioje šventėje?

Rugsėjo 23 d. (šeštadienį) tradicinė rudens šventė Obuolinės vėl kvies į Anykščius: teatralizuotos rudens darbų pabaigtuvių linksmybės, kūrybinės veiklos, sveikatinimo renginiai, netradicinės kelionės turistiniu traukinuku ir žirgais, naktinė miesto panorama iš aukščiausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje, naktinį dangų nušviesiantis ugnies ir pirotechnikos šou. Visa tai ir dar daugiau – priešpaskutinį rugsėjo šeštadienį laukia svečių simpatijų nestokojančiuose Anykščiuose.

„Kasmet vykstančios šventės padeda formuoti rajono veidą, o mus skatina ieškoti, atrasti ne tik rajono gyventojams, bet svečiams patrauklių ir informatyvių pramogų. Tai – ir darbas, ir malonus iššūkis, kurį, tikiu, per šių metų Obuolines įgyvendinsime“, – sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Nuo pat ryto šventės lankytojų lauks amatų ir derliaus gėrybių mugė, mažųjų miesto lankytojų – etnografinių žaidimų kiemas ir kitos aktyvios veiklos, improvizacinių etiudų spektaklis „Grybų karas“ pagal Justino Marcinkevičiaus eiliuotą pasaką. Jau ne pirmus metus kūrybiškoms veikloms bendruomenes suburiančios Obuolinių šventės metu miesto centre iškils pačių rajono gyventojų rankomis „išaugintas“ obelų sodas – kūrybiškumo, savitumo ir bendrystės įrodymas. Sodo kūrėjai, geriausi rajono ūkininkai bei gražiausių sodybų šeimininkai bus apdovanoti rudens darbų pabaigtuvių koncertuose.

Šventinės virsmą į Rudens lygiadienį ir Turizmo naktį organizatoriai pažymės Anykščių ir anykštėnų kartų sambūriu „Senamiesčio vardai“ Anykščių senamiestyje, Sinagogos aikštėje, kurio metu susirinkusieji kartu skaitys buvusių Anykščių gyventojų – žydų – vardus ir pagerbs jų atminimą.

Popietės renginių metu lankytojai galės išmėginti net 12 skirtingų Lietuvos regionų ir pasaulio šalių pirčių malonumus, pasitikti rudens lygiadienį su lietuviškų sutartinių pamokomis ir apeiginio šiaudinio ožio deginimu, susipažinti su iki pat vėlaus vakaro veiksiančiais Anykščių kultūros ir turizmo objektais, dalyvauti „Naktišokių“ ir klasikinės muzikos koncertuose. Nuo 19 iki 23 valandos Anykščių miesto centre vyks profesionalių gidų vedamos ekskursijos, kuriose lankytojai galės susipažinti su miesto istorija, literatūriniais ir dar neregėtais Anykščiais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: