Obuolinės ir Turizmo naktis Anykščiuose – nuo ryto ligi nakties! (renginių programa)

Rugsėjo 19 d. Anykščiai kviečia visus į didžiausią derliaus šventę Obuolines! Laikantis vis dar galiojančių saugumo reikalavimų, skirtingose miesto erdvėse miestelėnų ir miesto svečių lauks netikėtos veiklos, pramogos, kino darbų peržiūra, gyvo garso koncertai ir kitos staigmenos.

Nuo ryto Valančiaus ir Parko gatvėse šurmuliuos spalvinga mugė, kuri miestelėnus ir miesto svečius kvies ragauti rudens gėrybių bei įsigyti anykštėnų produkcijos. A. Baranausko aikštėje vyks žemės ūkio technikos bei gyvulių ir paukščių paroda. Menininkų kiemelis kvies vaikus ir šeimas į aktyvias veiklas, čia pat, bibliotekoje, mažųjų lauks nuotaikingi lietuvių liaudies žaidimai.

Obuolinės jau tapo vienu iš lankomiausių metų įvykių Anykščiuose: veiklos sau atras kiekvienas!

Rudens gėrybių, amatų, tautinio paveldo prekymetis

Obuolinės neatsiejamos nuo derliaus mugės, kuri sukurs ypatingą šventės nuotaiką, suteiks miestui išskirtinumo, rudens aromatų ir spalvų. Mugė džiugins lankytojus ne tik prekių įvairove, bet ir galimybe derėtis, paragauti, pabendrauti su gamintojais. Čia galėsite rasti ne tik mielą rankų darbo dovanėlę, bet ir rudens gėrybių sau ar savo artimajam. Visi šie nekasdieniški ir šventiški nutikimai primins, kad ruduo gali būti taip pat žavingas kaip ir vasara, kupinas spalvų ir skonių!

Rudens gardumynas – obuolys

Miesto kavinės kvies paragauti vietinių patiekalų bei pagrindinio rudens gardumyno – obuolio. Įmantrūs obuolių pyragai, obuolių sūris, kepti obuoliai, natūralios obuolių sultys, obuolių arbataragaukite ir mėgaukitės šviežiais rudens skoniais!

Turizmo naktis: muzikos ir vaizdų magijos kupinas vakaras

Kaip ir kasmet vieną naktį per metus Anykščių miestas pasikeis. Turizmo naktį, kai daugybė meno ir kultūros renginių vyksta įvairiose erdvėse, miestas užburia savo ypatinga nuotaika. Šventišką atmosferą žada įvairių stilių muzikos grupių koncertai, parodos, nuotaikingas rankų šešėlinių improvizacijų spektaklis pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos“. Miesto gatvėmis riedės ir kvies pasivažinėti pramoginis traukinukas. Istorijų dvarelis atvers duris ir kvies patirti paslaptingą žaidimą ,,Pabėgimas iš paslapčių dvaro“. Ir tai dar ne viskas! Miesto centrą papuoš išskirtinis, siekiantis 18 metrų aukštį šviečiantis-grojantis vandens fontanas. Turizmo nakties uždarymą iškilmingai vainikuos įspūdingas reginys –  fejerverkai!

Paruošėme jums platų pramogų asortimentą, tad kviečiame atvykti ir atrasti rudeniu kvepiančius Anykščius nuo ryto ligi nakties!

2020 m. rugsėjo 19 d.

Obuolinės Anykščiuose

Nuo ryto ligi nakties

OBUOLINĖS

Nuo10.00 iki 16.00 val. –  Rudens gėrybių, amatų, tautinio paveldo prekymetis Valančiaus ir Parko gatvėse bei miesto parke

Nuo 10.00 iki 13.00 val. – Žemės ūkio technikos bei gyvulių ir paukščių parodaA. Baranausko aikštėje

Nuo 10.00 iki 15.00 val. – Menininkų kiemelio aktyvios veiklos A. Baranausko aikštėje

Nuo 10.30 val. –  Nuotaikingas Anykščių kultūros centro (AKC) mėgėjų meno kolektyvų koncertas „Šilta rudens šypsena“ miesto parke

13.00 val. –  Žemės ūkio rudens darbų pabaigtuvės. Konkursų „Metų ūkis 2020“ ir „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ nugalėtojų pagerbimas. Žilvino Žvagulio  koncertas. AKC didžiojoje salėje  (įėjimas tik su kvietimais)

14.00 val. – Lietuvių liaudies žaidimų popietė vaikams „Riedėk riedėk obuoliuk“ Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje Vyskupo skveras 1 (Bibliotekoje)

TURIZMO NAKTIS

18.00 val. – Kroatų menininko Davoro Rostuharo fotografijų parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymas, pasveikinimo „Laba diena“ kroatų kalba plytelės atidengimas Bibliotekoje ir Kalbų alėjoje

18.00 val. – Dariaus Žvirblio akustinis koncertas Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36)

19.00 val. – „Teatradieniai“ visai šeimai. Rankų šešėlinių teatro „Budrugana Lietuva“ šešėlinių improvizacijų spektaklis pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos“. Režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis. Vietų skaičius ribotas. Nemokamus bilietus platina AKC. AKC didžiojoje salėje

19.00 ir 22.00 val. – Eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas 2020“ (19.00 val. lenkų autorių eksperimentiniai kino darbai, 22.00 val. – latvių autorių eksperimentiniai kino darbai) Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje J. Biliūno g. 53

20.00 val. – Poetės, skaitovės, scenos menininkės Eglės Kirilauskaitės teatralizuota poezijos programa „Dedikacija romantizmui“ Bibliotekoje

20 val. – Vakaro suėjimas „Ir sulaukėm patamsėlio…“. Gerą nuotaiką dovanos AKC populiarios muzikos grupė „Užgaidos“ (vad. Regina Stumburienė), vokalinis duetas Jurgita Baldauskienė ir Robertas Raišelis, kapela „Grieža“ (vad. Kęstutis Grigaliūnas), Viešintų skyriaus kapela „Vingerinė“ (vad. Robertas Raišelis) Antano Baranausko aikštėje

20.30 val. – Eugenijaus Nalevaikos akvarelių parodos pristatymas Sakralinio meno centre–Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11)

21.00 val. – Festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ džiazo muzikos koncertas „Infiltrators TRIO“ Sakralinio meno centre–Angelų muziejuje

23.00 val. – Fejerverkai

Nuolatinės Turizmo nakties  veiklos Anykščių kultūros ir turizmo objektuose:

      Šviečiantis-grojantis vandens fontanas priešais AKC. Fontano pasirodymai: 20.00 val., 21.00 val., 22.00 val. ir 23.00 val.

  • Nuo 18.00 val. Virtuali realybė Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje (iki 22.00 val.)
  • Nuo 18.00 val. Stalo žaidimų erdvė šeimoms Bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyriuje (iki 22.00 val.)
  • Nuo 18.00 val. Istorijų dvarelio patyrimai žaidžiant žaidimą ,,Pabėgimas iš paslapčių dvaro“ Bibliotekos filialas Istorijų dvarelis (Paupio g. 10) (iki 22.00 val.)
  • Nuo 18.00 val. Kvapniojo augalų vandens ruošimo distiliavimo aparatu parodomoji programa. Bronės Buivydaitės memorialinėje sodyboje, Vilniaus g. 21 (iki 22.00 val.)
  • Nuo 19 val. Anykščių žydų istorijos atodangos „Talifa kumi“ („Kelkis ir eik“). A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus paroda ir kūrybinės improvizacijos Anykščių žydų bendruomenei atminti. A. Baranausko aikštėje (iki 22.00 val.)
  • Nuo 19.00 val. Anykščių nakties panorama iš Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios apžvalgos bokšto(iki 23.00 val.)
  • Nuo 19.00 val. Vakarinės ekskursijos ir veiklos Bibliotekoje: apsilankymas spaudos fotografo Izidoriaus Girčio muziejuje; parodose Paulius Širvys – Poetas nuo Dievo“ „Barbora Radvilaitė ir Žygimantas Augustas – mįslingos istorinės asmenybės“ Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriuje; fotografijų ir knygų parodoje, skirtoje fotografės Onos Pajėdaitės 95-osioms gimimo metinėms paminėti „Dariau – kiek mokėjau ir apie kitokį kelią net nesvajojau“  Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje (iki 23.00 val.)
  • Nuo 18.00 val.– Pramoginio traukinuko kelionės po miestą (iki 23.00 val.)
  • Nuo 19.00 val. Interaktyvios ekspozicijos lankymas Anykščių regioninio parko direkcijoje (iki 23.00 val.)
  • Nuo 19.00 val. Naktiniai nusileidimai rogučių trasa Kalitos kalno pramogų ir sporto centre (iki 21.00 val.)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: