Oficialiai atidarytu Palangos aplinkkeliu jau rieda automobiliai

„Tai pavyzdinis kelių infrastruktūros projektas, kuriam įgyvendinti pasirinktas iki šiol Lietuvoje netaikytas būdas – viešoji ir privati partnerystė. Pasaulinė praktika rodo, kad įgyvendinant tokius projektus pasiekiamas geriausias kainos ir kokybės santykis. Neabejoju, kad Palangos aplinkkelio statyba bus ta gerąja patirtimi būsimiems Lietuvos viešosios ir privačios partnerystės projektams šalies kelių infrastruktūrai plėtoti“, – Palangos aplinkkelio atidarymo renginyje šiandien sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Eismui jau atidarytas naujasis per 8,25 km ilgio Palangos aplinkkelis yra magistralinio kelio A13 Klaipėda–Liepoja dalis. Jis sujungė modernizuotą dviejų lygių Vydmantų sankryžą su oro uostu ir nuo Palangos miesto nukreipė tranzitinį transportą, važiuojantį Šventosios, Liepojos, Klaipėdos ir Šiaulių kryptimis.

Apskaičiuota, kad per vasarą Palangos miestą kerta apie 75 tūkst. mašinų, kurių didžiąją dalį sudaro sunkiasvorės transporto priemonės, vežančios krovinius į kaimyninę Latviją. Šį transporto srautą nukreipus naujuoju aplinkkeliu, mieste sumažės automobilių spūstys ir aplinkos tarša.

Palangos aplinkkelis aktualus ir Kretingos rajono gyventojams, kurie dirba kurortiniame mieste ar gyvena netoliese. Juo bus išspręsta automobilių srautų problema, eismo sąlygos taps saugesnės.

Projekto vertė – per 35 mln. eurų. Kiek ilgiau nei metus tiestas kelias yra pirmasis Lietuvoje infrastruktūros projektas, sėkmingai įgyvendintas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu. Projektas dar 23-ejus metus bus prižiūrimas rangovų lėšomis. Per tą laiką valstybė išmokės atlygį už atliktus darbus ir paslaugas. Po to aplinkkelis taps valstybės nuosavybe.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: