Danutė su Ksavera (Asm. archyvo nuotr.)

Onkologinių susirgimų atsikratyti moteriai padėjo K. Vaištarienės patarimai

Danutė Kunčienė – Lietuvoje puikiai žinoma sveikos gyvensenos specialistė. 68-erių moteris valgo tik vegetarišką maistą, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, moko žmones mylėti gyvenimą ir džiaugtis savimi. Pasak vienos iš „Žolinčių akademijos“ steigėjų, pažintis su Ksavera Vaištariene, užsimezgusi nuo pat Lietuvos sveikuolių sąjungos įkūrimo pradžios, tęsėsi ištisus tris dešimtmečius.

Prasta sveikata

Ksaverą žinojau iš jos knygų, o asmeniškai susipažinau LSS suvažiavimo metu. Pirmojo susitikimo metu priėjau prie jos ir asmeniškai paprašiau pagalbos dėl savo sveikatos būklės. Turėjau sudėtingų onkologinių sveikatos sutrikimų, teko išgyventi ne vieną sudėtingą operaciją, o man tuo metu buvo vos 37-eri. Nebežinojau, kaip man toliau gyventi, ko imtis, kad atstatyčiau savo sveikatą. Aš daug kalbėjau su Ksavera, nuo ko pradėti, daug skaičiau, daug žinojau, bet kokiu būdu sistemingai sau padėti, nebuvau sugalvojusi.

Su Ksaveros pagalba pavyko atrasti man tinkamus sveikatinimosi būdus. Visų džiaugsmui, palaipsniui mano sveikata pradėjo pastebimai gerėti. Iš pradžių aplinkiniai labai abejojo dėl vegetarizmo ir sauso badavimo, kurio aš ėmiausi paskatinta Ksaveros. Tuo metu Lietuvoje nebuvo daug žmonių, kurie praktikavo vegetarinę mitybą, buvo daug skeptikų. Ksavera buvo gyvas pavyzdys, kaip badavimo ir vegetarizmo pagalba galima atstatyti sveikatą. Aš ja labai pasitikėjau ir 1992 m. rugpjūčio 10 d. pasiryžau keturių dienų sausam badavimui gamtoje drauge su šeima, kuri mane palaikė.

Svarbus pasiruošimas

Prieš tai aš ištisus metus po vieną dieną savaitėje pasninkavau. Tai labai svarbus momentas, kad ne iš karto imtis sauso bado, bet prie to eiti palaipsniui, juolab, kad tai tinka ne visiems. Sausas badavimo metodas nėra lengvas, kiekvienas jį perneša skirtingai, gali būti pačių įvairiausių emocijų ir sunkumų.

Badavimo metu aš viską kruopščiai užsirašinėdavau, kaip kinta svoris, kokia mano emocinė būsena. Ketvirtą sauso bado dieną man labai pradėjo drebėti širdis dėl to, kad ji turi funkcinių sutrikimų. Mes visi esame skirtingi, todėl turime atsakingai elgtis su įvairiais sveikatinimosi metodais, atsižvelgdami į savo emocinę ir fizinę būseną. Ketvirtą badavimo dieną aš pajaučiau silpnumą, todėl pasikonsultavusi su Ksavera ir gydytoju kardiologu nusprendėme, kad man užtektų trijų dienų sauso badavimo, nes būtent ketvirtą dieną vyksta aktyvus širdies valymasis, todėl ir ji labai sureagavo. Nuo to laiko aš trejus metus iš eilės tai dariau pastoviai, po kartą kiekvienam metų laikui po tris dienas sauso badavimo, o vieną dieną savaitėje – kiekvieną penktadienį, visą laiką pasninkaudavau. Man tai tapo kaip malda, kaip gamtos priėmimas, dar gilesnis gamtos pažinimas per savo vidų. Mano širdis nebedrebėdavo, viskas klostėsi puikiai.

Savo patirtį skleidė stovyklose

Aš savo sveikatinimui pritaikiau ne vieną K.Vaištarienės metodiką. Nuolat organizavau stovyklas, kuriose taikiau badavimo, kepenų ir limfos valymo metodikas pagal Ksaverą Vaištarienę. Pati Ksavera visada būdavo tose stovyklose kaip mokytoja ir konsultantė, duodavo daug naudingų patarimų. Tokios stovyklos labai pasiteisindavo. Dažniausiai jos būdavo be jokio maisto, tik su beržų sula ar sultimis. Kaip patirtis rodo, vienam sunku išbūti tris ar daug dienų vien tik su sula ar sultimis, o būryje žmonių visa tai lengviau praktikuoti draugijoje, bendraminčių apsuptyje, juolab, jeigu dar ir šeimoje nėra palaikymo. Šiuo atveju man labai pasisekė, nes mano artimieji labai palaikė, sudarė visas sąlygas man išgyventi per badavimo dienas. Mes visi išvažiuodavome pas mano tėvus, kur maistą šeimynai ruošdavo mama, tad man tuo visiškai nereikėdavo tuo rūpintis. Kitu atveju būtų labai sunku ištverti badavimo periodą, kai aplink sklistų įvairūs virtuvės kvapai. Badavimo metu labai svarbi emocinė būsena, kuri mus supa, todėl Ksavera labai džiaugėsi, kad mano vyras visada buvo šalia ir mane palaikydavo.

Artimi ryšiai

Su Ksavera mus siejo labai artima draugystė, vienijo ne tik mano sveikatai ir gerai savijautai veiksmingi jos sveikatinimosi metodai, bet ir našlių dalia. Mes abi su savo vyrais pragyvenome ilgus metus ir puikiai viena kitą supratome, ką reiškia artimo žmogaus, šalia išbuvusio pusšimtį metų,  išėjimas anapilin.

Mus dažnai kviesdavo kartu skaityti paskaitas, ją kaip chemijos mokslų daktarę, o mane kaip praktikę. Ksavera mane visuomet pristatydavo, kaip pavyzdį, kad aš ne tik kalbu, bet ir darau, bei pasiekiu puikių rezultatų. Ji buvo labai apsiskaičiusi, su ja visuomet būdavo labai įdomu bendrauti pačiomis įvairiausiomis temomis.

Stovyklos Ispanijoje

Ksavera pasiūlė man drauge vykti į Ispaniją, kur jos 80-čio proga pakvietė pasisvečiuoti viena pasekėjų – Nijolė, išgijusi nuo daugelio ją kamavusių ligų.

Ispanijoje puikiai leidome laiką. K. Vaištarienė labai anksti keldavosi – ketvirtą valandą, paruošdavo lengvus pusryčius, po to išeidavome prie vandenyno, kur dviese darydavome mankštą. Vietiniai gyventojai susidomėjo, kas ten tokį ankstyvą rytą vyksta. Mes darydavome kvėpavimo pratimus. Kaip malda rytinė ir vakarinė, taip ir Strelnikovos kvėpavimo pratimai buvo neatsiejama Ksaveros kasdienio dienos režimo dalis. Palaipsniui prie mūsų prisijungdavo vis daugiau žmonių. Ksavera man patarė LA PALMOS saloje organizuoti stovyklą, sakė, kad čia tam labai tinkama vieta ir energija. Padrąsino mane, kad reikia tai daryti. Ir man puikiai tai pavyko! Ištisus aštuonerius metus keletą kartų per metus organizavau ten stovyklas. Į jas atvykdavo ir pati Ksavera, prisijungdavo žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių.

Sėklų mišinys

Ksavera daugeliui rekomenduodavo pasigaminti sėklų mišinį, taip vadinamą „kosmonautų maistą“ ir jį valgyti po keletą šaukštelių kasdien. Tai lengvas, bet labai maistingas maistas, kurį patogu vežiotis vykstant į kelionę, jis užimdavo nedaug vietos, bet organizmą pamaitindavo visomis reikalingomis medžiagomis visai dienai. Sėklų mišinį ji rekomendavo gaminti iš linų, moliūgų, saulėgrąžų, sezamų ir  kanapių sėklų.

Grikių iššūkis K.Vaištarienės atminimui

Lietuvos sveikuolių sąjunga nuo 2018 m. rengia grikių iššūkius, kuriuose vadovaujamasi a.a.  chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės rekomendacijomis, padedančiomis žmonėms atsikratyti įvairių lėtinių negalavimų: artrito, aukšto kraujospūdžio, refliukso, padidinto cholesterolio lygio, mažakraujystės, virškinimo sutrikimų, kitų medicinai neįveikiamų ligų. Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“ balandžio 4 d. bus skebiamos mėnesį truksiančio iššūkio taisyklės.

 Jūratė Marčiulaitienė

www.sveikuoliai.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: