Originalios dovanos Kalėdoms – dvelkiančios lietuviškumu

Jeigu dėliojant paskutinius akcentus dovanų sąrašuose vis dar lieka neužpildytų eilučių, o artimiesiams norite padovanoti tai, kas lietuviška ir originalu, siūlome keletą dovanų idėjų. Jas pristato kūrėjai iš Lietuvos, savo darbuose įamžinantys ir būsimą Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Istoriniais įvykiais dvelkiantys namų kvapai, kosmetika, maistas ar žvakės iš lietuviško bityno ir pievų gėrybių, tautiniais simboliais išpuošti marškinėliai ar kelionių po Lietuvą patirčių kolekcionavimas mažiesiems – ne tik primins apie Lietuvos grožį, bet ir nustebins.

Kaip gi kvepia Lietuva?

Žinia, kad šalis gali turėti savo kvapą, pasaulį sudrebino jau prieš septynerius metus. „Lietuvos kvapas“ kūrėjai buvo pirmieji, sukūrę valstybę reprezentuojantį kvapą. Šiandien kolekciją papildė ir keli nauji kvapai.

„Idėja sukurti kvapų kolekciją, kuri asocijuotųsi su svarbiomis Lietuvos istorijos datomis, įvykiais bei asmenybėmis, gimė iš noro reprezentuoti Lietuvą moderniu, stebinančiu ir neįprastu būdu. Projekto kūrėjai į Lietuvą ir jos istoriją skatina pažvelgti kitaip. Per kvapo legendą. Tai originali žinia ir dovana viename.

Žinia, kad Lietuva yra pirmoji valstybė, turinti savo šalies kvapą, nuskambėjo per visą pasaulį – apie tai rašė ir kalbėjo The Guardian, Der Spiegel, BBC, S.Colbert, CBS, TV5 ir daugelis kitų kanalų. Kvapų namams su lazdelėmis ir kvapnių žvakių kolekcijoje šiuo metu yra 3 kvapų linijos: „Lietuvos kvapas“, „Barbora“ ir „Karalystė“. „Lietuvos kvapas“ yra ir kvepalų pavidalu“, – originalią idėją apžvelgė „Lietuvos kvapo“ atstovė Laima Druknerytė.

Iš bityno ir žolyno

Šiltus vasaros pievų ar Lietuvos gamtos prisiminimus viduržiemį sužadinti padės ir natūralūs produktai, atkeliaujantys iš nedidelio, kelių kartų bitininkavimo tradicijas tęsiančio, bityno. „Kupa“ – tai šeimos verslas, paremtas tradicine bitininkavimo, lietuviškų žolelių rinkimo kultūra. Natūralūs produktai ne tik padės sužadinti prisiminimus, bet ir prikels gimtųjų namų ilgesį.

„Šiame, šeimos ūkyje kuriami produktai, sujungiantys bičių gėrybes su žolynais. Maistas, žvakės, kosmetika kuriama išlaikant vietinės, tradicinės receptūros principus. Kosmetika gaminama iš Lietuvos ūkiuose pagamintų žaliavų ir pievose surinktų žolynų.

Mūsų gaminiai pasižymi subtiliu kvapu, natūraliomis spalvomis ir švelniu veikimu, todėl tinkami naudoti visai šeimai. Jie skirti visiems, kurie vertina natūralumą, todėl puikiai tinka kaip dovanos mamai, močiutei, tėčiui, seneliui, broliui ar sesei“, – mintimis dalinosi idėjos autorė Alma Kasperavičienė.

Grafikos darbai iš visos Lietuvos

Specialiai Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirtą marškinėlių kolekciją lietuviškas sporto bei aktyvaus laisvalaikio prekės ženklas „Audimas“ paruošė drauge su grafikos dizaineriais iš visos Lietuvos. Tam buvo surengtas konkursas, kuriame dalyvauti galėjo visi piliečiai, o geriausios idėjos atsidūrė lentynose. Staugiantis vilkas, lietaus lašiukai, šalies kontūras – tai tik kelios asociacijos iš spalvingos, visai šeimai pritaikytos marškinėlių kolekcijos, kurios apie Lietuvą tautiečiams primins kasdien.

„Pastebėjome, kad žmonės yra labai pamėgę tautine simbolika ženklintus rūbus, kuriuos pritaiko įvairioms progoms. Kurdami progines kolekcijas, tautiečiams suteikiame galimybę reprezentuoti savo šalį, nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje jie bebūtų. Tautiniais simboliais papuošti rūbai žmonėms ne tik padeda išreikšti meilę tėvynei, bet ir skleisti žinią pasaulyje. Kaip lietuviškam prekės ženklui – mums tai labai svarbu. Todėl, pasinaudodami proga įamžinti Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktį, norėjome suteikti galimybę žmonėms šį, lietuvišką įvykį prisiminti ir minėti kasdien – dėvint proginius marškinėlius, skirtus ne tik suagusiems, bet ir vaikams”, – kolekcijos atsiradimą komentavo „Audimo“ prekės ženklo vykdančioji direktorė Vesta Krungolcienė.

Kaip kirčiuoti „labà dienà“?

Kitas ypatingu lietuviškumu dvelkiantis ir gimtosios kalbos grožį pasauliui skleidžiantis prekės ženklas – „Labàdienà“. Taisyklingai sukirčiuotas „labàdienà“ pasisveikinimas ne tik puošia didžiąją dalį drabužių asortimento, bet ir originaliai primena apie gimtosios kalbos taisykles. Kaip dovana puikiai tiks geru humoro jausmu pasižymintiems bei prisiekusiems lietuvių kalbos mylėtojams, ir ne tik.

„Norėjome gaminti lietuviškus produktus, tad sugalvojome pavadinimą, kuriuo pabrėžiame taisyklingą kalbos kirčiavimą. Kuriame lietuviškais motyvais paremtas, su Lietuva, jos simbolika susijusias kolekcijas. Stengiamės išlaikyti lietuvišką dvasią, todėl gaminame Lietuvoje. Pardavimuose jaučiasi, kad produkcija puikiai tinka kaip Kalėdinė dovana“, – prekės ženklo misiją komentuoja grafikos dizaineris Petras Navickas.

Mažiesiems – kelionės įkvėpimai

Dar vienas originalus sprendimas, tiksiantis ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems – spalvingas Lietuvos žemėlapis. Pasak idėjos autoriaus Karolio Žukausko, jis skirtas patirčių kolekcionavimui. Jo nepaprastumas slypi vizualume. Žemėlapio turėtojas jį gali marginti ir pildyti savo asmeninėmis kelionių po Lietuvą patirtimis. Tokiu būdu kiekvienas žemėlapis virs originaliu prisiminimu, apie apkeliautas Lietuvos vietas. Taup kūrėjai kviečia savo kraštą pažinti kūrybiškai.

„Kelionėse vis populiaresnis tampa „patirčių kolekcionavimas“ – tai reiškia, svarbu ne tik aplankyti vietas, bet ir patirti kažką naujo. Taip ir su dovanomis – galima dovanoti tik daiktus, bet galima dovanoti ir patirtis. Ranka pieštas sieninis žemėlapis „Keliaujam Lietuvon.lt“ tinka vaikams nuo 4-5 metų. Ir tai nėra tik ant sienos kabantis daiktas – tai kartu ir žaidimas, įtraukiantis į keliones po Lietuvą patirtis, skatinantis atrasti kuo daugiau naujų vietų. Todėl jis ypač populiarus kaip Kalėdinė dovana – ir ne tik vaikams, suaugusiems taip pat tinka. Tą matome iš jį perkančių žmonių atsiliepimų“, – sako kelionių po Lietuvą patirčių žemėlapį sukūręs K. Žukauskas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: