Paaiškėjo, kas įrengs išmaniuosius skaitiklius 3 tūkst. ESO klientų

Elektros tiekimo ir skirstymo bei gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradeda ruoštis išmaniųjų skaitiklių diegimui. Bendrovė projektą įgyvendins kartu su Lietuvos ir užsienio bendrovių konsorciumu, laimėjusiu tarptautinį viešąjį pirkimo konkursą. Pagal pasirašytą sutartį jungtinės veiklos pagrindu veikiantys rangovai išmaniuosius elektros energijos skaitiklius įrengs 3 tūkst. ESO klientų. Įgyvendindama bandomąjį projektą ESO siekia ištirti išmaniųjų skaitiklių efektyvumą ir jų naudą gyventojams.

„Konkurso būdu pasirinktas geriausią pasiūlymą pateikęs rangovas jau pradėjo parengiamuosius darbus, šiuo metu deriname darbų pradžią, apie kurią iš anksto informuosime savo klientus. Išmanieji skaitikliai atvers naujų galimybių tiek mūsų klientams, tiek mūsų specialistams. Klientai specialiame ekrane arba „Gilės“ savitarnos svetainėje www.manogile.lt galės stebėti valandinį energijos suvartojimą, o mūsų specialistai gaus detalesnę informaciją apie tiekiamos energijos kokybę ir tinklo būklę. Diegiamos išmaniosios technologijos sudarys prielaidas efektyviau vartoti energiją ir taupyti namų ūkio išlaidas“, – sakė ESO generalinis direktorius Liudas Liutkevičius.

Konkursą laimėjęs įmonių konsorciumas, kurį sudaro Lietuvoje registruota bendrovė „Tecnolinės“ ir užsienio bendrovės „ELKO“ bei „ADD-Production“, projektą pasiūlė įgyvendinti už mažiausią kainą – 285,13 tūkst. eurų. „ELKO“ bei „ADD-Production“ analogiškus projektus įgyvendina Latvijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.

Konkurse taip pat dalyvavo Lenkijos bendrovė „Apator“, Lietuvoje registruotos „Ericsson Lietuva“ bei „Elgama-Eletronika“.

Išmanieji skaitikliai bus įrengti Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Šilutės, Trakų, Varėnos ir Vilniaus rajonuose, o klientai atrinkti, atsižvelgus į vidutinį elektros suvartojimą, butų kiekį name ir infrastruktūrą. Projekto įgyvendinimo metu nurašinėti skaitiklio rodmenų klientams nereikės, nes jie automatiškai bus siunčiami ESO.

Projektas bus įgyvendintas bendrovės lėšomis, jame dalyvaujantys ESO klientai su projektu susijusių išlaidų nepatirs.

Bandomasis projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos įsipareigojimą Europos Komisijai (EK) išbandyti išmaniąsias apskaitas bandomojo projekto metu. Priklausomai nuo projekto rezultatų, bendrovė spręs, ar imtis masinio išmaniųjų skaitiklių diegimo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: