Paberžė minės Tėvo Stanislovo gimtadienį

Tylioji sakralumu alsuojanti Paberžė sekmadienį, rugsėjo 27 dieną, prisipildys kuklaus džiugesio ir suspindės šimtais žvakelių – tądien kiekvienas kviečiamas prisiminti iškilųjį dvasininką Tėvą Stanislovą ir kartu švęsti jo 97-ąjį gimtadienį.

Jau tradicija tapęs labdaros ir paramos fondo ,,Viltis-Vikonda” bei 1863 metų sukilimo muziejaus organizuojamas renginys, kurį globoja Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanatas, prasidės 15 val. Šv. Mišiomis. Jas aukos Krekenavos bazilikos rektorius kun. dr. Gediminas Jankūnas, giedant šios bazilikos chorui.

Po šv. Mišių „Viltis-Vikonda“ savanoriai kiekvienam atvykusiam į Paberžę įteiks po žvakelę. Gyvos atminties liepsnelėms sužibus ant Tėvo Stanislovo kapo, apie 16 val. bažnyčioje prasidės M. K. Čiurlionio kvarteto ir aktorės Dalios Michelevičiūtės koncertas „Sielos gelmė“.

D. Michelevičiūtė skaitys ištraukas iš Tėvo Stanislovo pamokslų bei kito jo rašytinio palikimo. Jautriausias sielos stygas palies šio iškilaus dvasininko mėgstamiausių poetų eilėmis.

„Tėvas Stanislovas pakeitė tūkstančių žmonių širdis, liedamas į jas savo meilę. Negalime leisti, kad užmarštin nugrimztų jo atminimas, juolab, kad paskutinioji jo valia – kad Paberžė alsuotų gyvastimi. Tad liekime į ją savo gyvastį per gražiausias emocijas, širdies šilumą ir šviesiausius prisiminimus. Susitikime Paberžėje ir švęskime visi kartu Tėvo Stanislovo gimtadienį“, – kviečia Virginija Ragauskienė, labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ ambasadorė bei koncerno „Vikonda“ personalo vadovė.

V. Ragauskienė ypač džiaugiasi, kad fondui „Viltis-Vikonda“ kartu su žinomu operos solistu Liudu Mikalausku pavyko įgyvendinti ir didžiąją savo svajonę – Tėvo Stanislovo atminimui skirtų renginių ciklą užauginti iki festivalio „Nuo Paberžės iki Pažaislio“.

Šis koncerno „Vikonda“ remiamas festivalis, kuriame bus kviečiama į popietes Paberžėje ir Pažaislyje su Trimis Tigrais, prasidės jau spalio 11-ąją šv. Mišiomis Paberžės bažnyčioje. Po jų 1863 metų sukilimo muziejuje rengiamas Eduardo Kaniavos ir pianistės Audronės Juozauskaitės koncertas. Tą patį vakarą atlikėjai festivalį pratęs Pažaislio vienuolyno Mote Pacis salėje.

Lapkričio ir gruodžio mėnesį festivalis nuo „Paberžės iki Pažaislio“ džiugins Virgilijaus Noreikos ir Aleksandro Vizbaro bei Vladimiro Prudnikovo ir Nijolės Ralytės duetais.

„Tėvas Stanislovas ne tik mylėjo meną, bet ir kūrė jį savo rankomis kasdieniniu darbu, tad meno festivaliai – gražiausias iškilaus dvasininko atminimo įamžinimas. Paberžėje, o vėliau ir Pažaislyje, laukiame visų Lietuvos žmonių, prisimenančių šviesųjį vienuolį“, – sako V. Ragauskienė.

A.Barzdžiaus ir 1863 metų sukilimo muziejaus archyvo nuotr.

Kristina Kasparavičė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: