Paberžė vėl prisipildys Tėvo Stanislovo šviesos

Kitą sekmadienį – pirmasis renginys Tėvo Stanislovo atminimui.

Dešimt metų be Tėvo Stanislovo Paberžėje praėjo kaip viena diena. Rodos, šis iškilus vienuolis dar vakar mokė atjautos, gailesčio, gerumo, grožio pajautimo, kilniadvasiškumo, gebėjimo atsimerkti ir pažvelgti į savo artimą, pakelti net ir žemiausiai puolusį. Savo Meilės tikrumu Jis Paberžę persmelkė taip, kad kiekvienas čia užklystantis iki šiol jaučia Jo dvasią lyg tų vienatvės metų Jam išėjus nė nebuvę. Išeidamas Amžinybėn Tėvas Stanislovas, kapucinų vienuolis Algirdas Mykolas Dobrovolskis, prašė tik vieno – neapleisti Paberžės gyvasties, tad labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ kartu su 1863 metų sukilimo muziejumi ir Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanatu kviečia vėl visus susirinkti Paberžėn ir pajusti Tėvo Stanislovo šviesą šiais metais minint Jo 10-ąsias mirties metines.

Pirmasis renginys – gegužės 17-ąją

Tėvo Stanislovo atminimui skirti renginiai, kurių globėjas yra Kėdainių dekanas kunigas Gintaras Pūras, prasidės jau kitą sekmadienį – gegužės 17-ąją.

Renginys prasidės 15 val. Paberžės Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje šv. Mišiomis. Jas aukos Kauno kunigų seminarijos prefektas, Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro kapelionas, Nuolatinių diakonų ugdymo centro vadovas, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos sielovados pagalbininkas kunigas Kęstutis Genys.

Po šv. Mišių, 16 val., mažutės medinės bažnytėlės skliautus pripildys žinomos operos solistės Irenos Milkevičiūtės (sopranas) bei vargonininkės Jurgitos Kazakvičiūtės atliekami projekto „Muziejų naktis“ koncerto „Ave Maria“ kūriniai.

Atlikėjos – pelniusios tarptautinį pripažinimą

Šis koncertas pakylės savo sakralumu ir stebins subtiliu bei itin profesionaliu atlikėjų gebėjimu atskleisti nepaprastą muzikos kūrinių skambesį.

Irena Milkevičiūtė – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei daugybės kitų apdovanojimų laureatė yra sulaukusi tarptautinio pripažinimo. Ši lyrinio ir dramatinio soprano pagrindinių partijų atlikėja yra Lietuvos  nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, sukūrusi įspūdingus vaidmenis bei atlikusi solo partijas ne tik šiame, bet ir žymiojo  Milano „La Scala“ teatre bei kituose garsiuose pasaulio teatruose.

I.Milkevičiūtė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, yra šios aukštosios mokyklos profesorė. 2012 m. pelnė garbingiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Jurgita Kazakevičiūtė kaip solistė ir su įvairiais ansambliais vargonavo Lietuvos, Austrijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos, Prancūzijos bažnyčiose, dalyvavo šiose šalyse rengiamuose vargonininkų festivaliuose ir konkursuose. Ji – tarptautinio M. K. Čiurlionio vargonininkų konkurso I premijos laimėtoja.

J.Kazakevičiūtė dirbo vargonininke Zalcburgo (Austrija) Šv. Vitalio bažnyčioje, Vilniaus palaimintojo J. Matulaičio bažnyčioje, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, yra M. K. Čiurlionio menų mokyklos dėstytoja.

Puoselėjama muziejininko atmintis

Simboliška, kad pirmasis Tėvo Stanislovo atminimui skirtas renginys siejamas su Tarptautine muziejų naktimi, nes šis iškilusis dvasininkas buvo ne tik sielų, bet ir senų daiktų gelbėtojas.

„Tėvas Stanislovas nebuvo tikras kolekcininkas, jį vedė noras išgelbėti nuo sunykimo meniškus, nebenaudojamus daiktus. Todėl rinko, stengėsi kur nors pritaikyti visas jau niekam nebereikalingas senienas, kaimiečių buities rakandus, liaudies dailės kūrinius. Susižavėjęs jų pirmapradžiu grožiu, visaip stengėsi, kad tą senųjų dirbinių natūralumą ir paprastumą suprastų ir įvertintų kiti.

Lietuvos bažnyčiose nebenaudojamus ir jų palėpėse dūlančius liturginius rūbus rinko ir vežė  į Paberžę, kur juos restauravo. Jo sukauptose ekspozicijose saugomi keli šimtai XVII–XX amžiaus arnotų, kapų, dalmatikų, kitų liturginių siuvinių: stulų, bursų, palių, manipulių ir kitų apdarų“, – pasakoja Tėvo Stanislovo sukauptomis vertybėmis besirūpinanti ir tikrąją Paberžės dvasią sauganti bei puoselėjanti muziejininkė Regina Galvanauskienė.

Minės mirties ir gimimo datas

Kiti Tėvo Stanislovo atminimui skirti renginiai bus susieti su Jo mirties bei gimimo metinėmis.

Birželio 27-ąją, šeštadienį, minint Tėvo Stanislovo mirties 10-ąją sukaktį, 15val. šv. Mišias aukos kunigas Darius Vasiliauskas, o po jų, 16 val. Liudas Mikalauskas (bosas) ir Audronė Juozauskaitė (fortepijonas) surengs koncertą „Karolio Voitylos paslaptis. Keliaujant su Šv. Jonu Pauliumi II“.

Trečioji šventė Paberžėje bus rengiama minint Tėvo Stanislovo gimtadienį, rugsėjo 27-ąją. Tądien 15 val. Šv. Mišias aukos kunigas dr. Gediminas Jankūnas, o po jų, 16 val. koncertas „Sielos giesmė“. Gražiausius kūrinius atliks Čiurlionio kvartetas, o ištraukas iš Šventojo Rašto, K. Džibrano, R. Tagorės ir kitų poetų eiles skaitys aktorė Dalia Michelevičiūtė.

Tapo gražia tradicija

Tėvo Stanislovo atminimui skirti renginiai Paberžėje jau tapo gražia tradicija, inicijuota labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“. Pernai tokie renginiai Paberžėje vyko pirmą kartą, o ateityje, viliamasi, kad šis renginių ciklas išaugs į Paberžės festivalį.

„Tėvas Stanislovas mus visus įpareigojo dalintis gerumu. Jo kasdienės pamokos gyvos visų širdyse, tad svarbu puoselėti, branginti ir saugoti šio Šviesuolio atminimą.

Nepaprastai gera tai daryti kartu su žmonėmis, kurie nuoširdžiai su juo bendravo, kurie dega noru atskleisti Tėvo Stanislovo šviesą jo nepažinojusiems. Tad ir Paberžės renginių organizavimas fondui „Viltis–Vikonda“ su tokiais partneriais ir bičiuliais kaip Reginutė ir Alina iš Paberžės 1863 metų sukilimo muziejaus, kunigu Gintaru Pūru ir, žinoma, šios nepaprastos idėjos autoriais atlikėju Liudu Mikalausku ir Nacionalinės filharmonijos vadybininke Vilija Dačinskiene, yra didelis džiaugsmas ir tikras įkvėpimo šaltinis daryti dar daugiau gerų darbų.

Visi šie žmonės, besiruošdami Paberžės renginiams, įdeda labai daug savo širdies, visų akys dega džiaugsmu dalijantis Tėvo Stanislovo šviesa, tad tai jaučiasi ir šiuose renginiuose. Gali būti, kad su tokia stipria pagalbininkų komanda ateityje Tėvui Stanislovui skirtų renginių ciklą išplėsime net iki Paberžės festivalio“, – kviesdama į Paberžę sako labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ ambasadorė, koncerno „Vikonda“ personalo direktorė Virginija Ragauskienė.

Infobox

Dėmesio! Kelionių organizatorius INLT kiekvienam renginiui siūlo puikią kelionę autobusu iš Vilniaus į Paberžę ir atgal bei puikią ekskursiją:

8.30 val išvykimas iš Vilniaus autobusu iš „Forum Palace“ automobilių aikštelės.

10.30 val. atvykimas į Paberžę.

11 val. ekskursija po Tėvo Stanislovo muziejų, Paberžės kapinaites.

13 val. ekskursija po 1863 m. sukilimo muziejų, įkurtą Stanislovo Šilingo dvare.

Po ekskursijos koncertas pagal afišos programą ir grįžimas į Vilnių.

Kelionė Vilnius–Paberžė–Vilnius ir ekskursija – 19 Eur.

Koncertai nemokami.

Maloniai prašome registruotis iš anksto:

Kelionių organizatorius INLT, Švitrigailos g. 7/16-310, Vilnius, tel. (+370 6) 8525 442; booking@inlt.eu; www.inlt.eu

 

Kristina KASPARAVIČĖ

 

Nuotraukos

Jurgita Kazakevičiūtė (Nuotrauka iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvo, fotografas – Dimitrijus Matvejevas).

Solistė I.Milkevičiūtė.

Nuotrauka G. Strumilos.

Praėjusių metų Paberžės renginiuose mažutė bažnytėlė vos talpino visus atvykusius.

 

Nuotrauka iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos archyvo, fotografas – Dmitrijus Matvejevas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: