www.unsplash.com nuotr.

Pagaliau atostogos! Kaip pasiruošti kelionei su augintiniu?

Artėjant vasarai, vis dažniau planuojame keliones ar trumpas išvykas iš namų, nes net neilgas atitrūkimas nuo kasdienės aplinkos leidžia pailsėti. Daugelis iš mūsų namuose turime augintinių, dėl kurių sukame galvą – palikti namuose prižiūrėti draugams, pasinaudoti gyvūnų viešbučio paslaugomis ar pasiimti į kelionę kartu? Šiais laikais šunys ir katės yra tapę tikrais mūsų šeimos nariais, todėl vis dažniau žmonės linkę keliauti su savo keturkojais draugais. Be to, pastebima, kad net kelioms dienoms šeimininkams palikus gyvūną, šis gali patirti didelį stresą, nes yra itin prisirišęs prie jų. Žinoma, viskas priklauso nuo gyvūno rūšies bei veislės. Paprastai šunys namais laiko tą vietą, kur yra jų šeimininkas, todėl geriausiai jie jausis keliaudami kartu. Tuo tarpu katės, priklausomai nuo veislės ir individualių charakterio savybių, komfortiškiau gali jaustis įprastinėje namų aplinkoje, prie kurios yra pratę – buto ar namo, nes arba visai neina į lauką, arba eina gana retai. Kita vertus, yra tokių veislių kačių, pavyzdžiui, aktyvieji Meino meškėnai ar prieraišieji sfinksai, kuriems išsiskyrimas su mylimu šeimininku gali lemti prarastą apetitą, aukštą streso lygį, liūdesį, vangumą ar net norą kerštauti, todėl kiekvienu konkrečiu atveju reikia atsižvelgti į savo augintinio charakterio savybes.

Priėmus sprendimą keliauti su augintiniu, svarbu pasirūpinti palankiausiu gyvūnui keliavimo būdu ir būtinomis priemonėmis, kad kelionė būtų saugi, komfortiška ir teiktų kuo daugiau džiugių akimirkų.

Kelionės automobiliu – jūsų augintiniui patiks labiausiai

Keliavimas lėktuvu, keltais ar kitomis transporto priemonėmis kartu su keturkojais draugais šiais laikais mažai ką stebina, tačiau mes rekomenduojame į jas leistis su augintiniais tik tada, kai išvykstama labai ilgam laikui, persikraustoma ir pan. Bene mažiausiai streso prieraišiems gyvūnams kelianti transporto priemonė yra automobilis, nes augintinis nebūna atskirtas nuo šeimininkų (kaip dažnai būna keliaujant lėktuvu ar keltu dėl specialių reikalavimų). Svarbu paminėti, kad jei kertamos valstybių sienos, naminis gyvūnas turėtų būti paženklintas poodine mikroschema, be to, turėtų būti įgyvendinti teisiniai ir specifiniai veterinariniai reikalavimai, kurie kiekvienoje valstybėje skiriasi. Be to, būtina pasidomėti, ar planuojamose apsistoti vietose (viešbučiuose, svečių namuose, kt.) pageidaujami gyvūnai, ar taikomas papildomas mokestis, svarbiausia, iš anksto perspėti apie kartu keliaujančius keturkojus. Taip apsidrausite nuo nemalonių siurprizų ir kelionė kels mažiau streso tiek jums, tiek augintiniui.

www.unsplash.com nuotr.

Augintinį pradėkite pratinti iš anksto

Jei gyvūnas iki tol niekada nėra keliavęs automobiliu ar tik keletą kartų vežant jį pas veterinarą, normalu, kad tiek transporto priemonės vidus, tiek skleidžiamas garsas augintiniui gali kelti stresą. Norint pripratinti šuniuką, galima pradėti nuo įlipimo į automobilį su pavadėliu (ar be jo) skatinant mėgstamais skanėstais. Pabandykite uždaryti duris ir stebėti jo reakciją. Jei šunelis pradeda elgtis nerimastingai – loja, kaukia, bando draskyti duris ir pan. – atidarykite duris vėl ir leiskite suprasti, kad nelaikote jo prievarta automobilyje. Keturkojui apsipratus, šuo turėtų būti talpinamas į specialų transportavimo krepšį (vadinamąjį boksą) arba naudojamos specialios petnešos su saugos diržu, kuris apsaugos nuo nelaimingų atsitikimų staigiai stabdant. Tuo tarpu jei keliaujate su savo kate, ją būtinai talpinkite į specialų transportavimo krepšį ar narvą, kuriuose būtų pakankamai vietos gyvūnui. Ne paslaptis, kad visos katės iš prigimties tikros karalienės, todėl dovanokite jai karališkus įspūdžius „įsodindami“ ją į specialų transportavimo krepšį skaidriomis sienelėmis. Patieskite mylimą pledą ir leiskite mėgautis savo pūkuotai karalienei ją supančiais vaizdais lyg sėdint kosminiame laive. Tiesa, prie šio „erdvėlaivio“ katę reikėtų pratinti pamažu, pavyzdžiui, likus savaitei ar daugiau iki planuojamos kelionės padėti krepšį namuose matomoje vietoje ir leisti į jį įlipti. Patikėkite, tokiu būdu sužadinsite katės smalsumą išbandyti dar vieną dėžę primenantį daiktą, o vėliau – gali būti – sunkiai beiškrapštysite ją iš ten!

Skirkite dėmesio augintinio komfortui kelionės metu

Kadangi vasarą oro temperatūra automobiliuose smarkiai pakyla aukštyn, būtina pasirūpinti priemonėmis nuo perkaitimo. Būtinai turėkite su savimi gertuvę su vandeniu, kad augintinis galėtų bet kada atsigerti. Be to, verta pasirūpinti specialiais vėsinančiais kilimėliais ir rankšluosčiais, kurie paprastai dar ir sugeria drėgmę. Jokiais būdais nepalikite augintinio automobilyje vieno, nes rizikuojate jo sveikata ar net gyvybe. Gyvūnai itin jautrūs karščiui, todėl visos kelionės metu stebėkite, ar nepasireiškia perkaitimo požymiai – intensyvus lekavimas, išsausėjusi burna, nosis, pakitusios spalvos burnos gleivinė (pilkšva ar ryškiai raudona). Tam, kad išvengtumėte perkaitimo, rūpinkitės gyvūnu visos kelionės metu – galite lengvai sudrėkinti kailiuką, daugiau skirkite dėmesio ausims ir pėdutėms, kur nėra kailio. Taip pat nepamirškite paimti keturkojui žaislų, sauso maisto, bei mėgstamų gardžių kąsnelių-skanėstų, kurie tik dar labiau sustiprins jūsų su keturkoju ryšį kelionės metu. Jei kelionė ilgesnė, skirkite laiko sustojimams, kurių metu pailsėsite jūs ir gyvūnas, o prireikus – jis galės atlikti gamtinius reikalus (tam būtinai turėkite su savimi specialių maišelių, drėgnų servetėlių ir palučių). Galiausiai – nenumatytiems atvejams kartu su savimi pasiimkite augintinio vaistinėlę (bintas, vata, elastinis tvarstis, dezinfekcinis skystis be alkoholio žaizdoms plauti, vandenilio peroksidas, kalio permanganatas, termometras, pincetas, vaistai nuo viduriavimo, pykinimo, alergijų ir kt.).

Nepamirškite „atsidėkoti“ už kelionę (gardžiu) paskatinimu

www.unsplash.com nuotr.

Neabejojame, kad tinkamai pasiruošus, kelionė automobiliu neprailgs nei jums, nei jūsų mylimam šuneliui ar katinėliui. Tinkamai suvaldžius galimas rizikas, rodant dėmesį ir rūpestį augintiniu visos kelionės metu, gyvūnas tikrai nesijaus išduotas ar nuskriaustas kaip paliktas svetimų žmonių priežiūrai namuose ar svetimoje vietoje. Tam, kad dar labiau sustiprintumėte tarpusavio ryšį, po kelionės meiliai paglostykite kailiuką, duokite mėgstamų skanėstų ir leiskite pailsėti. Žinokite, jūs savo augintiniui esate visas pasaulis, kurį jis myli ir besąlygiškai pasitiki.

Gerų vasaros kelionių ir smagių akimirkų kartu su keturkojais draugais linki visus gyvūnus mylinti E-ZOO.LT


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: