Pagerbti save atiduodantys Lietuvai

Kovo 30 d. Juozo Miltinio dramos teatre iškilmingai įteikti 2016 metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“, apdovanota 16 laureatų, viena jų – G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos darbuotoja Virginija Januševičienė.

Penktą kartą Panevėžyje rengiamoje šventėje pagerbti pasižymėję už darbą valstybės labui, pilietiškumo ugdymą, tautinės savimonės skatinimą, kultūrinio sąmoningumo sklaidą. Laureatams įteiktas skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtas medalis su Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atvaizdu.

Nominuota už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, Virginija Januševičienė priimdama apdovanojimą dėkojo visiems, iš kurių mokėsi ir mokosi nuolat: „Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę aš labai gerbiu ir lenkiuosi jai iki žemės. Dabar, kai kasdien netyla kalbos apie karo grėsmę, rašytojos knyga „Karo meto dienoraštis“ turėtų tapti mūsų stalo knyga, tarsi Testamentas mums, kad skaudžios istorijos pamokos nesikartotų“.

Vienas laureatų, buvęs Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos direktorius Vytautas Baliūnas, džiaugėsi, kad turi tiek draugų, kurie įvertino jo darbus, prisiminė būdamas vaikas matęs Gabrielę Petkevičaitę Bitę einančią gatve, tik vėliau sužinojęs, kokia didi tai asmenybė.

Laureatė Diana Bieliauskaitė-Vidutienė, Vašingtono lietuvių bendruomenės pirmininkė, dėkojo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai, Puziniškio dvaro muziejui ir asociacijai „Bitės namai“. „Mano tarnystė Lietuvai labai paprasta – džiaugtis savo lietuvybe“, sakė ji.

Iškilmių dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Ji pabrėžė: „Šiandien kalbame apie žmones, kurie visą save atidavė Lietuvai, pagerbkime juos iš visos širdies“.

Kandidatų komisijos pirmininkas prof. Bronislovas Genzelis džiaugėsi, kad „šis renginys parodo, kad Lietuva yra pilna senimo ir jaunimo, mylinčių kultūrą ir Lietuvą“. Profesorius paragino Lietuvos Respublikos Seimą didinti laureatų skaičių, nes buvo galima juos atiduoti ir visam šimtui nominuotųjų, jų visų darbai verti paminėjimo.

„Man teko garbė padėkoti laureatams, kurių veikla yra pilietinės visuomenės, stiprėjančio bendruomeniškumo pavyzdys. Nė kiek neperdėdamas sakau: tai aiškus indikatorius, kad mūsų šalis ir visuomenė eina teisingu keliu. Ačiū Jums už tai“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Gintaro Lukoševičiaus ir Virginijaus Benašo nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: