Paįstriečiai rinkosi kraštiečių šventėje

Šiemet Paįstrio kraštiečių šventė stebino veiklų gausa ir koncertinės programos turiniu. Liepos 25-ąją vykusi šventė sulaukė daugiau nei 600 lankytojų, o programa atitiko įvairaus amžiaus žiūrovų lūkesčius. Išdalyta ne viena nominacija, padėka, atidaryta paroda ir sveikintas kiekvienas sugrįžęs į gimtą kraštą.

Per 27-erius metus, kol organizuojama „Įš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“ šventė, koncertinė programa iš sekmadienio atkelta į šeštadienį. Visi, kurie pirmadienį skubėjo į darbą, nesivaržydami galėjo mėgautis iki išnaktų vykusiu koncertu. Nors sekmadienį, liepos 26-ąją, dar laukė tradiciniai Šv. Onos atlaidai Paįstrio Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčioje, žiūrovai išsiskirstė gerokai po vidurnakčio. Ir dar eidami namų link, pritardami vienas kitam, garsiai traukė gerai žinomas lietuviškas dainas.

Prie pakilios pabaigtuvių nuotaikos prisidėjo ne tik baigiamieji grupės „Kitos“ dainų akordai, bet ir visa programa, prasidėjusi dar saulei nepasiekus horizonto. Paįstrio kultūros centre tądien rinkosi ir kraštiečių klubo „Ąžuolas“ nariai. Susirinkimo metu peržvelgti klubo įstatai, svarbiausi planai ir artimiausi darbai. Vos pasibaigus susirinkimų klausimų aptarimui įvyko laikraščio „Paįstrietis“ pristatymas. Šio leidinio sumanytoja ir iniciatorė, guviausia informacijos leidiniui rinkėja, Stasė Mikeliūnienė tą patį vakarą buvo nominuota „Paįstrio krašto šviesuolio“ vardui. Šios nominacijos suteikimas tik įrodo, kad kraštiečiams svarbios istorijos detalės, darbas, kurį S. Mikeliūnienė įdeda puoselėdama jungtis, dar jungiančias išsibarsčiusius paįstriečius.

Nuo pastarojo savaitgalio Paįstryje galima pasigerėti Tomo Rudoko tapybos darbų paroda. Ji, dar prieš prasidedant koncertinei programai, buvo atidaryta Paįstrio kultūros centro parodų salėje. Tuo pačiu metu, jaunesnieji ir labiau fiziškai tam pasiruošę, Juozo Zikaro gimnazijos sporto aikštėje galėjo išmėginti jėgas sporto varžybose. Ši veikla kraštiečiu šventėje – tradicinė. Prie užduočių ir starto linijų rikiavosi jau ne pirmus metus dalyvaujantys varžybose. Mėginta pagerinti praėjusių metų rezultatus, aplenkti neaplenkiamuosius, laimėti kuo daugiau organizatorių įsteigtų prizų. Ypač aktyviai reiškėsi vaikai.

Dar prieš uždegant dailų Oninių laužą ir į dangų paleidžiant žibintų šūsnį, šventinis koncertas tik įsibėgėjo. Ant scenos dainas atliko Paįstrio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Įstrelė“ (vad. Virginijus Kiršgalvis), Paįstrio liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vad. Jolita Rutkauskienė), Biržų kapela „Širvėna“ (vad. Vaidota Malinauskienė ). Šoko Naujamiesčio kultūros centro – dailės galerijos merginos šokių studija „Dont stop“ (vad. Asta Saikauskienė) ir Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių kolektyvas ,,Gija‘‘ (vad. Dainora Venclovienė. Modernaus folkloro ritmais žmonių minią išjudinti sekėsi grupei „Aisva“ (vad. Raimundas Mykolaitis).

Ypač šiemet šventę „Iš visų kraštų sugrįžkim į gimtinę“ puošė tautodailininkų mugė. Veikė Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinė. Patarimais ir burtais dalijosi žolininkės iš Trakiškio. Apie kalvystės paslaptis istorijas pro dūmų ir ugnies šydą pasakojo kalvis Saulius Kronis. Vaikai molį minkė ir įmantriausius lipdinius rengė kartu su Ramygalos kultūros centro direktore Loreta Kubiliūniene. Kompetentinga komisija, kurią sudarė Paįstrio bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys, Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas ir Agnė Šablinskienė, rinko gardžiausią pristatytą duoną. Į šią šventę buvo kviečiami visi norintys savo gaminius pristatyti duonos kepėjai. Nominuoti ir atitinkamai pagerbti buvo visi dalyvavusieji: šeimininkė Veronika Mažylienė, Audronės ir Albino Kisielių kepykla, Nevėžio kaimo bendruomenės moterys.

Tradiciškai įteiktas gražiausios Paįstrio sodybos apdovanojimas. Šiemet jis atiteko Eugenijui ir Irenai Galvanauskams. Paįstrio seniūnas padėkojo ir labiausiai pastaraisiais metais nusipelniusiam paįstriečiui – Vytautui Gutauskui, kuris, esą, pagalbos ranką išties kaskart, kai galės ir bus prašomas.

Gražu, kad šiemet neliko užmiršti ir šventėje dalyvauti negalintys Paįstrio kraštiečiai, kurie gyvena užsienyje. Visos šventės metu buvo galima įsigyti ne tik laikraštį „Paįstrietis“, bet taip pat vyko akcija „Išsiųsk kraštiečiui atviruką su Paįstrio vaizdu“. Specialiai šiai progai parengti atvirukai turėtų pasiekti kiekvieną toliau esantį, tad tikimasi, kad kitąmet į Panevėžio rajoną liepos pabaigoje susirinks dar gausesnis būrys paįstriečių.
Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: