Pajamas deklaravo daugiau kaip pusė tai privalančių padaryti gyventojų

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena savarankiškai dirbantiems gyventojams apie būtinybę iki gegužės 3 d. pateikti pajamų deklaraciją net ir tuo atveju, jei jie 2020 metais negavo pajamų.

Iki deklaravimo termino likus vos dekadai Panevėžio ir Utenos apskrityse deklaracijas pateikė apie 60 proc. gyventojų, kurie pernai dirbo savarankiškai (turėdami verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymas). Iš viso pernai abiejose apskrityse savarankišką veiklą vykdė per 18 tūkst. gyventojų.

Pažymėtina, kad pajamas deklaruoti turi ir tie gyventojai, kurie praėjusiais metais gavo pajamų iš nekilnojamojo turto nuomos kitiems gyventojams arba nekilnojamojo turto pardavimo, kai šios pajamos priskiriamos apmokestinamosioms pajamoms. Tai pat privaloma  deklaruoti pajamas gautas iš vertybinių popierių pardavimo, gautas palūkanas už vartojimo kreditą, lėšas iš skolinimosi platformų, ne nuosavybės vertybinius popierius bei kredito įstaigose laikomus indėlius.

„Atkreipiame dėmesį, kad Pajamų mokesčio deklaracijas taip pat privalo pateikti ir tie gyventojai, kuriems per metus buvo pritaikytas per didelis metinis nepamokestinamųjų pajamų dydis.  Pažymėtina, kad kalendoriniais metais įmonėje (įstaigoje) taikomas mėnesio NPD yra apskaičiuojamas, atsižvelgiant tik į darbo užmokesčio su priedais bei priemokomis bei ligos išmokos už dvi pirmąsias ligos dienas sumą, o metinis NPD – atsižvelgiant į bendrą metinių pajamų sumą“, – primena Panevėžio AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Iš viso pajamų deklaracijas Panevėžio ir Utenos apskrityse privalo pateikti beveik 50 tūkst. gyventojų (į šį skaičių patenka ir dirbantieji savarankiškai). Iki šios dienos pajamas deklaravo 60 proc. gyventojų.

Primename, jog VMI paslaugos teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060), nesinaudojantiems VMI elektroninėmis paslaugomis, verslo liudijimo, individualios veiklos įregistravimo/išregistravimo paslauga teikiama paskambinus bendruoju klientų aptarnavimo padalinių telefono numeriu 8 5 2191 777.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: