Pajusk, išgirsk, paliesk

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 29 d. (trečiadienį) 13 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salėje vyks naujo paslaugų punkto regos ar kitą negalią turintiems žmonėms atidarymas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje ir interaktyvus pažintinis seminaras „Pajusk, išgirsk, paliesk“.

Dalyviams bus pristatytos unikaliõs bibliotekos paslaugos, suteikiama galimybė patiems išmėginti, kaip galima mokytis, dirbti ir kurti pasitelkiant ne visiems įprastą regos juslę, o klausą, uoslę ir lytėjimą. Kviečiame tapti Lietuvos aklųjų bibliotekos ambasadoriais Panevėžyje!

Smalsumas, noras skaityti, sužinoti ką nors naujo ir bendrauti atveda mus į biblioteką. Kaip šiuos poreikius sekasi patenkinti žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie negali naudotis įprastomis bibliotekų paslaugomis?

Renginio dalyvius kviesime kartu leistis į garsų, lytėjimo ir kvapų kelionę. Susirinkusieji praktiškai įsitikins, koks turtingas juslių pasaulis, ir supras, kad aplinką galima pažinti ne vien akimis. Kas yra svarbiau – kaip obuolys atrodo ar kaip jis kvepia?.. Kas vaikui yra įdomiau – skaityti sakinį „Gyveno kartą drakonas…“ ar apčiuopti… drakoną knygelėje?  Kaip supažindinti nematantį žmogų su architektūros šedevrais, jų proporcijomis, formų įvairove? Kaip žiūrėti kultinę komediją „Ponas Bynas“, jeigu žiūrovas nemato? Kaip „prakalbinti“ iliustracijas, nuotraukas? Kaip skaityti knygas?

Tiems, kurie negali naudotis regintiesiems pritaikyta informacija, pažinti pasaulį padeda Lietuvos aklųjų biblioteka. Renginyje praversime duris į daugeliui nematomą bibliotekos veiklos sritį ir papasakosime, kaip kuriami garsiniai leidiniai ir knygos Brailio raštu. Pristatysime skaitmenines DAISY formato knygas, leidžiančias patogiai rasti reikalingą informaciją leidinyje; virtualią aklųjų biblioteką ELVIS, suteikiančią galimybę bet kada gauti pageidaujamą leidinį neišeinant iš namų. Sužinosite, kaip neregiai dirba kompiuteriu.

Tikimės, kad seminare įgyta patirtis paskatins jus skleisti žinią apie Lietuvos aklųjų biblioteką tiems, kuriems labiausiai reikia jos paslaugų.

Renginį organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka.

Apie Lietuvos aklųjų biblioteką. Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – tai valstybinės reikšmės biblioteka, skirta žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie nepajėgia skaityti įprastų leidinių. Tai vienintelė Lietuvoje biblioteka, leidžianti leidinius specialiųjų poreikių turintiems vartotojams. LAB aptarnauja skaitytojus Vilniuje esančioje centrinėje bibliotekoje, penkiuose filialuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir 64 paslaugų punktuose visoje Lietuvoje. Panevėžyje filialas įsikūręs adresu Staniūnų 66, tel. 8 45 43 68 01.

Renginio dalyvių skaičius ribotas. Dalyviams bus išduodami seminaro pažymėjimai, todėl maloniai prašome registruotis iki balandžio 21 d. el.paštu janina.janickiene@pavb.lt arba tel. +370 616 19 703

Kontaktinis asmuo: LAB projektų vadybininkė Fausta Brasaitė

Tel. (8 5)  215 0611 El. p. f.brasaite@labiblioteka.lt

Panevėžyje Janina Janickienė

Tel. (8 5) 50 20 36 El. p. janina.janickiene@pavb.lt

 

Vilija Stokienė

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: