Pakruojo dvaro nuotr.

Pakruojo dvaras atveria „Cabinet de Secret“: skirta tik suaugusiems (video)

Įvairiaspalviai pasakojimai ir legendos apie uždarą aristokratų naktinį gyvenimą sklido iš lūpų į lūpas, tačiau jų nerasite istorijos vadovėliuose ar akademiniuose raštuose, tuo labiau nepamatysite muziejuose. Nuo šiandien „Cabinet de Secret“ Pakruojo dvare pasakoja visuomenei mažai žinomą XIX ir XX a. pr. bohemos ir aukštuomenės gyvenimo pusę.

Patekimas – tik išrinktiesiems

Pasak Pakruojo dvaro „Cabinet de Secret“ kuratorės Kristinos Labinės tokie XIX ir XX a. pr. klubai, skirti bendrauti ir dalintis informacija, buvo laikomi pagrindine elito gyvenimo dalimi: „Konfidencialus ir intymus klubų pobūdis kūrė palankią aplinką verslo santykiams ir aljansams užmegzti, įtvirtino socialines ir lyčių ribas. Tyliuose šių klubų kampeliuose užsimegzdavo sandoriai, padėję pasiekti praktiškesnių rezultatų visuomeniniame pasaulyje.“

Klubų taisyklės itin griežtos: visi jos nariai saistomi tylos įžadais apie viską, kas vyksta uždarame rate, į klubą galima patekti tik pakvietus vienam iš klubo narių ir t.t.Ir nors klubuose vyravo kultūrinis rafinuotumas ir geros manieros, čia būta visko. Gyvenimas klube – ir gyvenimo spektaklis.

Erdves puošia dažnai provokuojančios, ekscentriško meno kolekcijos, eksponuojami neregėti mechaniniai animatronikos išradimai, neįprastų ir nematytų gyvūnų iškamšos bei keisčiausių gamtos anomalijų kolekcijos.

Slaptos didikų aistros

Kiekviename užkaboryje – nepaprasti veikėjai: iliuzionistai, iš niekur traukiantys balandžius, poetai, improvizuojantys eiles, tapytojai, tiesiai ant drobės perteikiantys nakties žavesius. Barzdota dama, aiškiaregys stikline akimi, dvikojis katinas, kuris, rodos, kadaise, buvo paprastas žmogus, užkeiktas šito paslaptingo klubo paslaptingo nario.

Lošimo stalai, ruletė, kur ant kortos buvo statomi ne tik dvarai, bet ir mylimosios. Subtilus cigarų dūmų aromatas, švelniai sumišęs su brangiausių gėrimų kvapu, tarsi šis mišinys būtų sukurtas pačioje hedonizmo šventovėje.

Baras, pilnas egzotinių kokteilių ir retų alkoholinių gėrimų – traukos vieta, kur barmenai, tarsi alchemikai, maišo gėrimus su nepaprastu meistriškumu, pridėdami šiek tiek čia, keletą lašų ten, taip kurdami skonius, kurie sukelia šypseną ir lengvą svaigulį. Pokalbiuose atsispindi protas, kandumas ir subtilus humoro jausmas. Kiekvienas pokštas, ištartas su subtiliu ironijos atspalviu, sukelia juoką, kuris sklinda per kambarį kaip muzika.

Negaliojo nei turtai, nei titulai

Šokiai čia niekada nesustoja ir kiekvienas judesys yra užuomina į laisvę bei aistrą. Užburti muzikinės ekstazės, žmonės praranda laiko pojūtį, leidžia sau ištirpti spalvingame ir triukšmingame pasaulyje. Bohema čia susimaišo su aristokratija, tarsi fantastiškame karnavale, kur kiekviena kaukė slepia ne tik veidą, bet ir keistą bei įdomią istoriją. Kiekviena suknelė ar kostiumas – meno kūrinys, mažytė provokacija, iššūkis įprastoms visuomenės normoms.

Šio klubo siela – beprotybės ir grožio, laisvės ir paslapčių mišinys, kurio tikslas yra ne tik linksminti, bet ir priversti susimąstyti, sužavėti ir kartais net šokiruoti. Čia, kur kas naktį gimsta naujos legendos, kur kiekvienas gali būti kuo tik nori, „Cabinet de Secret“ tampa amžinos kūrybos ir hedonizmo simboliu.

Kai kurie Pakruojo dvaro „Cabinet de Secret“ kūriniai išties atviri, pasakojantys ne visai tuometes visuomenės normas atitinkančias istorijas, todėl duris į intymiausią dvaro kambarį praverti gali tik pilnametystės sulaukę lankytojai.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021, 2022“. Čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.

Daugiau informacijos www.pakruojo-dvaras.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: