Pakruojo dvare lankytojų provokacijos – ar tikrai turinys N-18?

Pakruojo dvare jau trečius metus iš eilės vyksta unikalus gėlių festivalis, kuris stebina ne tik milijonais gėlių ir gausa įvairių kompozicijų, tačiau ir vienetiniais didžiuliais žinomų lietuvių skulptorių kūriniais tarp gėlių. Šios vasaros ryškiausio festivalio ekspoziciją papildė dar du išskirtiniai kūriniai – M. Gaubo „Varlė karalienė“ ir A. Petkaus „Pako biustas“, kurie neabejotinai provokuoja lankytojus diskutuoti.

Prieš trejus metus, kai prasidėjo pirmasis gėlių festivalis, įkvėptas V. Šekspyro romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“, dvaran atvyko gigantiška, net 9 metrų aukščio Asilo-Žmogaus skulptūra. Žinomo skulptoriaus Martyno Gaubo fantazijos vaisius – vienas ryškiausių pjesės veikėjų – žmogus su asilo galva šokiravo ne vieną ir neabejotinai tapo gėlių festivalio simboliu. Taip pat greta rūmų tuomet po gėlių antklode „prigulė“ ir dviprasmiškų minčių sukelianti iš miego bundanti pora, kuri lakesnės fantazijos lankytojams dar ir šiandien asocijuojasi su N-18 turiniu.

Jau trečiam „Vasarvidžio nakties sapnui“ M. Gaubas pasistengė nustebinti ir vėl – šiais metais greta Meilės salos iškilo „dailių formų“ „Varlė karalienė“. Kaip ir pridera karalienei – ant galvos masyvi karūna, rankoje skeptras-vandens lelija, o jos formos neabejotinai moteriškos. Kodėl ne įprasta mūsų akiai varlė? Skulptūros autorius atskleidžia, kad norėjo padaryti ją dar išskirtinesnę, moteriškesnę, tačiau pasiliko prie dabartinio, jau regimo varianto. Pasak jo, „Dvare kuriamas magijos kupinas Šekspyro pjesės pasaulis į šią skulptūrą leidžia žvelgti dvejopai – kaip į paprastą, ant upės kranto tupinčią varlę, arba, šekspyrišku žvilgsniu – kaip į moterį karalienę. Kiekvienas ją ir pasaulį aplink regintis gali nuspręsti, kaip nori matyti ir suprasti. Tai galioja daug kam“. Dar vienas neįprastas akiai objektas festivalyje – A. Petkaus kurtas pjesės elfo Pako biustas. Tai – bene 6 metrų aukščio, raguotas ir dar apsuptas nuodingųjų augalų kūrinys. Dažnai kylanti pirmoji asociacija – velnias, tačiau aplink vyraujantis Šekspyro pjesės pasaulis sufleruoja čia besant kitą būtybę.

Kiekvienais metais dvaras nesiliauja stebinti ir ryškiais akcentais. Praeitais metais greta rūmų iškilo palmės, šiemet simboliškai jų paunksmėje jau vaikšto ir kupranugaris. Bendrą magišką atmosferą kuria Šiaulių ir Panevėžio dramos teatrų aktorių spektakliai ir monopasirodymai, įtraukiantys žiūrovus, spalvingi cirko artistų numeriai ir galiausiai kerintis oro akrobatės numeris, besiskleidžiantis kaip gėlės žiedas Meilės saloje.

Gėlių festivalis vyksta ir kviečia lankytojus kiekvieną dieną visą vasarą iki pat rudens pirmųjų šalnų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: