Pakruojo dvaro nuotr.

Pakruojo dvare prasidėjo didžiausias Šiaurės Europoje tulpių ir pavasario gėlių festivalis

Pagaliau sugrįžus pavasariui, mylimiausiu Lietuvos turizmo objektu ne vienerius metus iš eilės pripažintame Pakruojo dvare prasidėjo didžiausias regione tulpių ir pavasario gėlių festivalis. 15 ha teritorijoje žiedus skleidžia 5 milijonai įvairiaspalvių gėlių. Jau šį savaitgalį dvaro sodyba lankytojus pasitiks ne tik margais tulpių kilimais, bet ir muzika gėlių jūroje.

„Nuo gamtos užgaidų priklausanti festivalio pradžia mums patiems kasmet būna staigmena. Smagu, kad šiemet tulpės sužydo likus visai nedaug laiko iki Motinos dienos. Tikimės, kad milijonai nuostabių žiedų taps didžiausia pasaulyje puokšte kiekvienai Mamai, kurią joms festivalyje įteikti galės mylintys vyrai ir dėkingi vaikai“, – teigia Pakruojo dvaro komanda.

Skaičiuojama, kad didžiausiame regione tulpių festivalyje šiemet bus galima išvysti daugiau nei 250 rūšių įvairių gėlių, pavasario linksmybes taip pat užtikrins gyva muzika, šokėjai, animatorių pasirodymai bei įvairios edukacijos.

„Ypatingą atmosferą dvare šiemet kuria ir varnėnų miestas su tūkstančiu inkilų bei paukščių pulkai, sukantys ratus aplink savo įvairiaspalvius, Ukrainai remti skirtus namus. Dar neparduotus inkilus kviesime gyvai įsigyti visus norinčius, o kiekvienas euras keliaus dronams į Ukrainą siųsti“, – sako dvaro komanda. Daugiau informacijos kaip prisidėti prie Pakruojo dvaro ir „Stiprūs Kartu“ organizuojamos paramos Ukrainai akcijos „Laisvės paukščiai“ galima rasti svetainėje www.laisvėspaukščiai.lt

Festivalis vyks kasdien, kol žydės milijonai pavasario gėlių.

„Kaip ir festivalio pradžios data, taip ir jo trukmė visiškai priklauso nuo gamtos ir jos užgaidų. Todėl visus, norinčius išvysti tikrą spalvų sprogimą ir gamtos stebuklą, raginame pernelyg negaišti“, – teigia Pakruojo dvaro gėlininkai.

Festivalio metu dvaro sodyboje taip pat kviečiame susipažinti su autentiško bajorų gyvenimo tradicijomis: Baronaitė pažindins su dvaro rūmais, jų istorija ir paslaptimis, dvaro Žaldokas supažindins su istorinėmis alaus darymo tradicijomis, kvapą gniaužiančios tikros istorijos bus pasakojamos vieninteliame Lietuvoje autentiškame bausmių rūsyje, o gausybė amatininkų pažindins su savo senovinio amato subtilybėmis bei leis jėgas išbandyti svečiams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: