Pakruojo dvaro vardas vėl tarp turizmo sėkmingiausiųjų – tapo „Metų turizmo objektu 2021“

Kasmet tradiciškai rengiamos didžiausios Baltijos šalyse specializuotos tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2021“ atidarymo ceremonijos metu buvo paskelbti ir apdovanoti Lietuvos turizmo sėkmingiausieji 2021. Surinkęs daugiausia balsuojančiųjų simpatijų Pakruojo dvaras jau antrą sykį namo išsivežė tradicinę vėtrungę kaip 2021-ųjų „Metų turizmo objektas“.

Nominantus į septynias apdovanojimų laukiančias kategorijas atrinko Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai. Kaip ir prieš dvejus metus, taip ir šiemet  aštuntąją kategoriją – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė 2021“ rinko patys, lankytojai, kurioje apdovanojimą antrą sykį iš eilės pelnė Pakruojo dvaras. „Turizmo ambasadoriumi 2021“ tapo grupė „The Roop“, „Sėkmingiausiu žiniasklaidos projektu 2021 “ – tinklaraštis „Vieškeliu dardant“, „Metų turizmo projektas, garsinantis Lietuvą užsienyje“ – „Vilnius: amazing wherever you think it is“, „Sėkmingiausias metų turizmo projektas“ – „Art Deco“ muziejus“, „Sėkmingiausias metų turizmo paslaugų teikėjas“ – viešbutis „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, „Sėkmingiausia turizmo traukos vietovė“ – Kaunas, o „Turizmo inovacija 2021“ tapo futuristinė instaliacija Vilniaus Stoties rajone „Portalas“.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia dvarvietė Lietuvoje, kurioje ištisus metus verda įtraukiantis, atkurtas XIX a. gyvenimas, tačiau ir vieta Šiaurės Lietuvoje, kuri sutraukia tūkstančius lankytojų į kasmet žiemą vasarą vykstančius unikalius renginius, festivalius. Du pastarieji metai neapsiėjo be iššūkių ir šiai dvariško gyvenimo respublikai. Kiekvieno rudens pabaigoje, dvare rengiami įspūdingi šviesos skulptūrų festivaliai, kurių 2021-aiasiais teko surengti net du! Artėjant 2020-ųjų metų pabaigai ir paskelbus visoje šalyje karantiną, jau paruošta festivalio ekspozicija lankytojų laukė ištisus šešis mėnesius, kol galiausiai 2021-aisiais, įpusėjus pirmajam pavasario mėnesiui, prisitaikius prie šalyje esančios situacijos ir reikalavimų, atvėrė duris bei švietė iki gegužės vidurio.

Sulig karantino pabaiga, vasaros viduryje dvare vėl sužydo milijonai žiedų ir prasidėjo V. Šekspyro įkvėptas jau IV-asis gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas“. Festivalis žavėjo naujomis gėlių kompozicijomis, skulptūromis ir nuodingųjų augalų tematika. Vos užklupus žiemos šalnoms, 2021-ųjų lapkritį sužibo didžiųjų šviesos žibintų festivalis, sukūręs magišką žiemos pasaką ir sutraukęs dešimtis tūkstančių lankytojų ne tik iš visos Lietuvos, tačiau ir kaimyninės Latvijos.

Dvare atvykusieji taip pat gali dalyvauti edukacinėse programose, ekskursijose, prabangiose puotose pagal visas senąsias tradicijas, įsijausti į dvariškių kasdienybę,  t. y., visa galva pasinerti ir pramogauti atradimų kupiname Istorinių nuotykių parke. Dvaras su daugiau nei 30 veikiančių pastatų, siūlo dviejų viešbučių, SPA, renginių organizavimo ir restoranų paslaugas. Čia veikia bravoras, spirito varykla, Panoptikumas, vis naujais eksponatais pildosi XIX a. veikiančio dvaro ūkio eksponatų kolekcija.

Pakruojo dvaras jau kelinti metai renkamas sėkmingiausia turizmo, lankytojams patraukliausia vieta Lietuvoje, viešbučiai kasmet pelno Booking.com apdovanojimus, o prieš kelis metus buvo pripažintas ir Europos mastu – EDEN projekto išrinktas viena iš patraukliausių turizmo vietovių Europoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: