Pakruojo rajone nustatytas medžiotojas, neteisėtai sumedžiojęs danielių

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams praėjusi savaitė buvo itin darbinga. Pakruojo rajone nustatytas medžiotojas, neteisėtai sumedžiojęs danielių. Taip pat nustatyti du asmenys nelegaliai medžioję Šiaulių rajone ir neturintys leidimo ginklui. Pažeidėjams gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

Pagal rinktą informaciją, aplinkosaugininkai laukdami pasaloje, Pakruojo rajone, „Sukmedžio“ medžioklės plotuose, pastebėjo švysčiojantį prožektorių ir šūvius.

Inspektoriams patikrinus medžioklės vietą nustatyta, kad asmuo danielių sumedžiojo draudžiamu medžioklės būdu – jį apšviečiant šūvio metu su prie šautuvo primontuotu prožektoriumi.

„Norime pabrėžti, kad tokį prožektorių, kuris yra pritaisytas prie šautuvo galima naudoti tik medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras tykojant, su šunimis arba ieškant sužeistų žvėrių. Šiuo atveju asmuo, nušovęs danielių, šiukščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Medžioklės taisykles“,– teigia Šiaulių aplinkos apsaugos gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis.

Kilus įtarimui dėl medžiotojų blaivumo, aplinkosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus. Dviem iš keturių medžiotojų nustatytas 0,74 ir 0,95 promilės girtumas, tarp jų ir medžioklės vadovui, kuris nušovė danielių.

Dėl neteisėtu būdu sumedžioto gyvūno ir vykdytos medžioklės, naudojant šaunamąjį ginklą ir būnant neblaiviu, iš medžiotojo paimtas ginklas ir sumedžiotas gyvūnas.

Pažeidimą padariusiam asmeniui už neteisėtai sumedžioto danielio patiną, teks sumokėti gyvūnijai padarytą žalą – 6134,70 eurus. Medžioklės vadovui gresia administracinė atsakomybė už medžiojimą draudžiamomis priemonėmis ir gresia bauda iki 1700 eurų. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl asmens neblaivumo.

Kitą dieną taip pat pagal aplinkosaugininkų turimą informaciją, Šiaulių rajone, Lygudų medžioklės plotuose buvo pastebėtas palauke važinėjantis visureigis. Aplinkosaugininkams apžiūrėjus įtartiną automobilį rastas šautuvas su nelegaliu priedėliu – garso slopintuvu ir šoviniais.

„Apklaustas automobilio vairuotojas teigė, kad yra medžiotojas ir atvyko prie bokštelio su tikslu papildyti šėryklą pašaru, o ginklas yra su juo kartu atvykusio draugo, kuris dar negrįžęs iš miško. Asmuo, kuriam priklausė ginklas vengė pasirodyti, kurį laiką slėpėsi miške, tačiau sužinojęs, kad yra pastebėtas priėjo ir paaiškino, kad jis yra ginklo savininkas“, – pasakoja aplinkosaugininkas.

Asmenys, paprašyti aplinkosaugos pareigūnų, nepateikė nei medžioklės lapo, nei ginklo dokumentų, todėl buvo iškviestas policijos ekipažas. Atvykę policijos pareigūnai  sulaikė asmenį, kuriam priklausė nelegalus šautuvas ir konfiskavo ginklą.

Pažeidėjams bus taikoma administracinė atsakomybė ir bauda iki 1700 eurų dėl nelegaliai vykdytos medžioklės ir gresia automobilio konfiskacija. Už nelegalaus ginklo turėjimą, asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: