TV6 nuotr.

Pamatykite: sekmadienį Lietuvos komanda startuoja prestižinėse „The Ocean Race“ lenktynėse

Jau šiandien, sausio 15-ąją, Alikantėje prasidės elitinės „The Ocean Race“ lenktynės, paženklintos geriausių pasaulio buriuotojų pasirodymų. Pirmąkart istorijoje, vardinį kvietimą startuoti lenktynių „VO65“ klasės jachtoms skirtoje įskaitoje, su „Ambersail 2“ jachta, gavo ir Lietuva. O jau šį sekmadienį pirmojo lenktynių etapo startą išvys ir visi TV6 bei naujienų portalo tv3.lt žiūrovai.

Šį sekmadienį Alikantėje prasideda vieno reikšmingiausių buriavimo sporto renginių – „The Ocean Race“ varžybos. O naujoje „The Ocean Race VO65 Sprint Cup“ įskaitoje visi buriavimo sporto gerbėjai išvys ir Lietuvos vėliavą. Pirmojo ilgojo etapo metu jachtoms teks įveikti nemenką atstumą – nuo Alikantės iki Žaliojo Kyšulio.

Lietuvos pasirodymas šiose prestižinėse lenktynėse – ilgai puoselėtos „Ambersail 2“ komandos svajonės išsipildymas, o taip pat – ir  šalies įvertinimas pasauliniu mastu.

Tą patvirtina ir komandos kapitonas, olimpietis Rokas Milevičius. „Juodas darbas ir svajonė, ties kuria dirbome 7 metus, tapo realybe – jachta su Lietuvos vėliava startuoja „The Ocean Race“ varžybose. Lietuvai ir apskritai Baltijos šalims tai yra labai didelis pasiekimas – tokiame pasaulinio lygio renginyje yra tik 7 tokie laivai, iš kurių 6 plaukia šiose varžybose. Todėl turėti Lietuvos trispalvę tarp kitų šalių tiek buriavimo, tiek apskritai sporto kontekste, yra labai didelis pasiekimas.“

„Ambersail 2“ komandą sudarys kapitonas Rokas Milevičius, didžiulę patirtį turintys pamainos vadas ir vairininkas Saulius Pajarskas, jaunosios kartos buriuotojai Domantas Juškevičius, Deimantė Jarmalavičiūtė, Jonas Drąsutavičius, Martinas Volkovickis, Martynas Karpavaičius, lenkų buriuotojas Wiktoras Kobrynas bei dvi ukrainietės – Anastasija Kolesničenko ir Sofija Naumenko.

Anot R. Milevičiaus, varžybų metu mūsų šalies komandoje ypatingas dėmesys bus skiriamas jauniesiems jos nariams.

„Dirbdamas su lenkų bei olandų komandomis pamačiau, kad jos labai daug investuoja į jaunimą, sukuria sąlygas jauniesiems buriuotojams laive mokintis, treniruotis. Ir aš pats šiame laive labai daug ko išmokau. Požiūris į sportą, techninės ir kitos galimybės buvo neišsemiamos, o pats buriavimas pakilo į kitą lygį. Vystant šį projektą, man visą laiką kirbėjo mintis, kad šį laivą turime jau 6-7 metus, tačiau kiek jaunimo jame pabuvo? Juos būtų galima suskaičiuoti ant rankos pirštų. Kadangi ši mintis man nedavė ramybės, supratau, kad šis projektas – tai proga įtraukti kuo daugiau Lietuvos jaunųjų buriuotojų. Tad vienas iš mano tikslų – į Lietuvos jaunimą orientuota įgula“, – sako jis.

Kaip pastebi kapitonas, buriavimas – labai nenuspėjamas sportas, o ir oro prognozės laukia itin permainingos. Tačiau svarbiausia, kad dalyvavimas tokio lygio varžybose suteikia neįkainojamos patirties.

„Gali būti, kad kovosime dėl podiumo, bet gali būti ir taip, kad kovosime dėl paskutinės vietos. Svarbiausia suplaukti saugiai ir jaunus žmones padaryti patikimais buriuotojais, kurie ir toliau norėtų augti ir kartu galėtume siekti būti geriausiais“, – sako R. Milevičius.

Tokio lygio varžybos buriavimo pasaulyje yra tik trys. Tai – Olimpinės žaidynės, „Amerikos taurė“ ir „The Ocean Race”.

„Pastarosiose 2014-2015 metais dalyvavau kaip pirmasis lietuvis, mažą Lietuvos vėliavą nešęs sau ant nugaros. Dabar startuojame su didžiule Lietuvos vėliava ant laivo galo, su kuria garsinsime tiek Lietuvą, tiek ir buriavimą kaip sportą savo šalyje“, – sako „Ambersail 2“ kapitonas R. Milevičius.

„Ambersail 2“ įgula lenktynių metu neš ir kitą svarbią misiją. Bendradarbiaudama su Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtu fondu „United 24“, mūsų šalies komanda kvies prisidėti prie karo nusiaubtos Ukrainos atstatymo.

Tai, kad komanda savo plaukimu sieks padėti Ukrainai, anot kapitono, yra dar vienas motyvacijos šaltinis. „Sportą išnaudosime kaip platformą nešti žinią apie tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje. Nešime žinią apie Ukrainą, ten vykstantį karą ir bandysime padėti šaliai surinkti lėšų“, – sako jis.

„The Ocean Race“ VO65 jachtų įskaitoje Lietuvos komanda varžysis su dar penkiomis komandomis: portugalų „Mirpuri Foundation Racing Team“, Meksikos „Viva Mexica“, Lenkijos „Windwhisper Racing Team“, Austrijos ir Italijos „Austrian Ocean Racing – Team Genova“ ir Olandijos „Team Jajo“.

„The Ocean Race“ 2023 lenktynių startas – jau šiandien, sausio 15 d., 14.30 val. per TV6 ir naujienų portale tv3.lt – http://bit.ly/3iusmVD !


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: