Panevėžį papuoš 4 naujos akmens skulptūros

Panevėžyje baigėsi daugiau nei dvi savaites trukęs VI tarptautinis akmens skulptūros simpoziumas. Liepos 2 d. vykusiame uždarymo renginyje dalyvius sveikino Panevėžio miesto mero pavaduotojas Petras Luomanas ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Simpoziume miestui skulptūras kūrė 4 profesionalai iš Lietuvos ir užsienio: rumunė Ana Maria Negara, indas Gadadharas Ojha, gruzinas Aleksandre`as Phophkhadze ir lietuvis Gediminas Piekuras.

„Aukštaitijos vandenų“ teritorijoje vykęs projektas tikrai pavyko. Remiantis pasauline praktika, tokie simpoziumai trunka nuo 1 iki 5 savaičių, mes paėmėme patį viduriuką – po 18 dienų intensyvaus darbo patys puikiai matote rezultatą“, – sakė renginio organizatorius skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša.

„Šie nuostabūs darbai papuoš Aukštaitijos sostinės erdves. Džiaugiuosi V. Tallat-Kelpšos iniciatyva organizuoti tokius renginius. Smagu, kad į Panevėžį kurti ir jo gražinti atvyksta ne tik europiečiai, bet ir kitų žemynų atstovai“, – teigė mero pavaduotojas P. Luomanas.

4 menininkai skulptūras kūrė laisva tema. G. Piekuras apie savo „Rekonstrukciją“ sakė: „Pabandžiau akmeniui sugrąžinti dalį, kurios jam trūksta“. G. Ojho pagaminta kiaušinio formos skulptūra „Gyvenimo spiralė“ vaizduoja gyvybės pradą: „Gyvybė prasideda kiaušinyje ir tęsiasi gamtoje“. Rumunė A. M. Negara sukūrė kriauklės pavidalo skulptūrą „Gyvybės pradžia“. Skulptorė tiki, jog akmuo yra gyvas, jei žmogus tuo tiki, akmuo duoda atsaką – kuriant skulptūrą neskyla, netrūksta. Gruzinas A. Phophkhadze miestui padovanos aukščiausią skulptūrą, kurią pavadino „Ateitimi“. Tai menininko požiūris į ateitį, ateities abstrakcija.

4 naujos akmens skulptūros ras savo vietą Panevėžio erdvėse. Kokiose – spręs Architektų taryba.

V.Tallat-Kelpša dėkoja projektui visokeriopą pagalbą ir paramą teikusiems viešbučiui „Panevėžys“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, Ritai Zubienei, Vidmantui Perevičiui, Aleksandrui Radžiūnui, Alvydui Krikščiūnui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: