Organiozatorių nuotr.

Panevėžiečiai kviečiami dalyvauti „Maltiečių sriubos“ akcijoje

Šiandien, gruodžio 17 d. 11 val. šalia Panevėžio universalios sporto arenos vyks jau septynioliktoji socialinė akcija „Maltiečių sriuba“. Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pasivaišinti simboliu tapusia sriuba ir auka prisidėti prie maltiečių pagalbos seniems bei vienišiems žmonėms.

„Maltiečių sriuba jau seniai tapo viena gražiausių advento laikotarpio tradicijų, radusių vietą ir panevėžiečių širdyse. Dabar už lango pats tamsiausias, pats šalčiausias metas. Toks, kai šilumos ir dėmesio nepaprastai trūksta vienišiems, garbaus amžiaus žmonėms. Kviečiu visus ne tik aktyviai dalyvauti akcijoje, tačiau ir kasdieniame gyvenime pamatyti šalia esančius. Dovanokime širdies šilumą ir patys kurkime šventinę nuotaiką“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Gruodžio 17 d. 11 val. prie Panevėžio universalios sporto arenos meras R. Račkauskas drauge su į Panevėžį atvykusiu nepaprastuoju ir įgaliotuoju Maltos ordino ambasadoriumi Lietuvai bei Estijai J.E. Manfred Ritter Mautner von Markhof su šeima paskelbs akcijos pradžią. Šią akciją palaiminti pakviestas Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM. Sriubą dalins Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai, talkins Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai, kurie aktyviai prisidės prie aukų rinkimo.

Šiuo metu maltiečiai globoja 2800 senolių 42 šalies miestuose ir miesteliuose. Patiems silpniausiems, kurie sunkiai apsitarnauja patys, kelis kartus per savaitę yra vežama karšta sriuba termosuose – tokį maistą seneliai gali valgyti iš karto. Maisto produktų lauknešėliai yra vežami stipresniems, galintiems pasigaminti – čia į pagalbą ateina maltiečių savanoriai.

Parama senoliams vien maistu neapsiriboja. Savanoriai lankydami padeda apsitarnauti (keičia patalynę, skalbia, valo, tvarko), vykdo buities darbus, atneša būtiniausių higienos priemonių, gydytojų išrašytų vaistų, rūpinasi specialistų (medikų, teisininkų, buitininkų) pagalba, ligai ar negaliai užklupus aprūpina kompensacine technika, vežioja.

Su pagarba senatvei maltiečiai kviečia aukoti SMS ir skambučiais 1413 – 10 eurų, 1485 – 5 eurai. Didesnę sumą ir reguliarią paramą galima skirti interneto puslapyje www.maltieciusriuba.lt Akcija vyksta iki 2023 m. sausio 7 d., o reguliariai aukoti galima visus metus.

Komunikacijos skyrius

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: