Panevėžiečius jaudina įvykiai Ukrainoje ir Rusijoje

Bibliotekoje vykęs susitikimas su ambasadoriumi, Europos Sąjungos atstovybės Rusijos Federacijoje vadovu Vygaudu Ušacku sukvietė sausakimšą Konferencijų salę klausytojų, o į ją netilpusieji paskaitos klausė greta esančiuose kuluaruose.

Tokį susidomėjimą sukėlė tiek išskirtinė V. Ušacko asmenybė, tiek itin aktuali tema – „Rusija, karas Ukrainoje ir Lietuva. Kas toliau?“.

Susitikimo metu ambasadorius pasakojo apie nuotaikas Rusijoje, apie sankcijų poveikį, apie diplomato darbo ypatumus. V. Ušackas nuolat susitinka su įvairiais Rusijos gyventojais, skaito paskaitas, gauna daugybę klausimų. Ambasadorius daug kalbėjo apie įvykius Ukrainoje, Krymo aneksiją, apie tai, kad reikia palaikyti draugiškus ryšius su kaimynais lenkais. V.Ušacko nuomone, labai svarbu, kad lietuviai būtų pasiryžę ginti savo šalį, o NATO turi sukūrusi savo gynybinę strategiją, tačiau ne viską galima kalbėti viešai.

Gausiai susirinkę klausytojai apibėrė ambasadorių aibe klausimų, į kuriuos jis atsakinėjo beveik valandą. Žmones domino įvykiai Ukrainoje, padėtis Rusijoje ir kokia ateitis šių įvykių fone prognozuojama Lietuvai. Renginio metu visi tylos minute pagerbė žuvusį Borisą Nemcovą, kurį ambasadorius gerai pažinojo.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė dėkojo V.Ušackui už paskaitą, linkėjo Lietuvai, Ukrainai ir Rusijai giedros saulėtos padangės ir žydinčio pavasario, o lektoriui – didelės sėkmės ir ištvermės. Direktorė prisiminė, kaip V. Ušackas asmeniškai rūpinosi, kad rašytojo Kazimiero Barėno palikimas pasiektų biblioteką. Dabar veikia Kazimiero Barėno asmeninės bibliotekos skaitykla, saugomas rankraštynas.

Ugniaus Mikaliūno nuotraukos

Virginija Januševičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: