Panevėžietė šachmatininkė iškovojo čempionės titulą

Savaitgalį Vilniuje vyko  Lietuvos mergaičių  ir  berniukų  žaibo bei  greitųjų  šachmatų čempionatai, kuriuose varžėsi ir 7 Panevėžio sporto centro ugdytiniai. Iš viso žaibo čempionate dalyvavo 177, o greitųjų šachmatų – 217 dalyvių iš visos Lietuvos.

Aštuoniolikmečių grupėje žaibo čempionate sėkmė šypsojosi Darijai Staškevičiūtei, kuri nugalėjo varžovus ir iškovojo čempionės titulą. Panevėžietis Ignas Jasas dešimtmečių grupėje liko aštuntas. Iš viso šioje grupėje varžėsi 54 dalyviai.

Greitųjų šachmatų čempionate dešimtmečių grupėje penktas vietas pelnė Ignas Jasas bei dvylikamečių grupėje – Aronas Skyrius. Pasak sportininkus šachmatų žaidimo subtilybių mokančio trenerio Virginijaus Lakiūno, varžybose keturiolikmečių grupėje puikiai sužaidė Eimantas Jasas. Jis 9 partijose iš 50 dalyvių užėmė 10 vietą.

Primename, kad žaibo partija trunka nuo 3 iki 8 minučių, o greitųjų šachmatų – apie 30-45 minutes.