Panevėžietis dalyvavo pasaulio mėgėjų Online šachmatų žaibo čempionate (PAPILDYTA)

Balandžio 9 d. FIDE organizuojamame 2015 metų Pasaulio mėgėjų Online šachmatų žaibo čempionate, kurio nugalėtojas įgyja teisę startuoti 2016 metų Pasaulio mėgėjų žaibo čempionate Graikijoje, 1-ajame (iš aštuonių) atrankos turnyre dalyvavo ir panevėžiečiai. 

Atrankos turnyre nugalėjo ir kelialapį į pusfinalį užsitikrino Izraelį atstovavęs M. Gorodetzky (9,5 tšk. iš 11-os galimų) bei dar septyni žaidėjai iš įvairių šalių.

Lietuvą turnyre atstovavę Algimantas Steponavičius iš Panevėžio (6tšk., 64 vieta) bei Darius Juodzevičius iš Vilniaus (5tšk., 94 vieta) į sekantį etapą kol kas nepateko, bet patikino būtinai dalyvausiantys sekančiuose atrankos turnyruose.

Iš viso turnyre dalyvavo 181-as šachmatų mėgėjas iš visų penkių kontinentų.

 Įspūdžiai iš pirmų lūpų, jais dalijasi panevėžietis Algimantas Steponavičius:

-„FIDE Online Arenoje žaisti pradėjau ne taip seniai, pabandžiau ir „užsikabinau“. Iš karto patiko Arenos žaidybinė „platforma“: čia priešininką pagal pageidaujamą reitingą galima pasirinkti iš didžiulio prisijungusiųjų dalyvių skaičiaus, nustatant ELO ribas ir partijos trukmę, dalyvauti 6-7 ratų „šveicarkėse“ iš anksto skelbiamu paros laiku pagal tvarkaraštį arba „Sit&go“ turnyruose visais įmanomais reglamentais. Net vidury nakties Lietuvos laiku čia įmanoma „sutikti“ iki 300 šachmatininkų, nes žaidžia visas „gaublys“, o paprastai čia žaidžia apie 1.000 šio žaidimo mylėtojų. Čia ir simultanai, teminiai turnyrai, kuriuose pirmieji keli ėjimai-privalomi pagal temą-debiutą, plius online seminarai, žodžiu, viskas viename, ir skaniai! O kur dar kiekvieno šachmatų mėgėjo ambicijas žadinantys FIDE Arenos reitingų skaičiavimai, galimybė iškovoti Arenos kandidato į meistrus, FIDE meistro ir tarptautinio FIDE meistro titulus, stebėti visapusišką savo bei varžovų statistiką grafikų ir kitos informacijos pavidalu! Ir viskas čia atliekama tiksliai ir greitai, be vėlavimo, burtai bei sekančio rato partijos pradedamos iš karto, pasibaigus paskutinei einamo rato partijai, nors duomenų srautai čia turėtų būti nemaži.

Apie patį turnyrą, kuris oficialiai skamba: „1st quqlifier tournament of the 1st FIDE World Online Amateur Blitz Championship 2015.“ Šis, pirmasis 2015 metų mėgėjų Online žaibo čempionatas vykdomas trimis etapais: pirmajame etape-aštuoni 11-os ratų šveicariška sistema vykdomi atrankos turnyrai, viename kurių dabar ir dalyvavau, kiekvienas jų skirtingu paros laiku, kad sudalyvauti galėtų visi skirtingų „gaublio“ regionų atstovai. Iš atrankos turnyrų po 8-is nugalėtojus patenka į antrąjį etapą-pusfinalį, o iš pusfinalio 16-ka geriausiųjų – į finalą, kur spalio mėnesį ir bus išaiškintas turnyro čempionas. Laiko kontrolė visuose etapuose vienoda, 3‘+2“ kiekvienam žaidėjui iki partijos pabaigos. Čempionate nemokamai dalyvauja bet kuris FIDE Online Arenoje užsiregistravęs ir platininę narystę įsigijęs žaidėjas, kurio ELO reitingas registracijos metu neviršija 2000, o neturintys šios narystės turi susimokėti 10 Eurų, tai padaryti galima paprastu bankiniu pavedimu arba, kas labai patogu, per nemokamą PayPal mokėjimų sistemą. Čempionato prizinis fondas 1-12 vietoms- 4.250 USD, iš jų 1.200 USD-čempionui, kuriam suteikiamas atitinkamas titulas ir kvietimas dalyvauti „akivaizdiniame“ 2016 metų FIDE Pasaulio mėgėjų žaibo čempionate Eritrėjoje, Graikijoje.

Konkrečiau apie 1ąjį atrankinį turnyrą ir mūsų pasiekimus jame. Viso dalyvių-181, geografija-visi kontinentai, išskyrus Antarktidą…Galėtų kas ir pingvinus pamokinti šachmatais žaisti, būtų pilnas komplektas! Lietuviai buvome du, aš ir Darius Juodzevičius iš Vilniaus. Daugiausia dalyvių-iš Indijos, Italijos, Čekijos, po keletą iš Amerikos (Čilė, Peru, Brazilija, Meksika, Puerto Rikas, JAV, Kanada ir kt.) šalių, Afrikos (Nigerija, Egiptas, Alžyras,…), nemažai Azijos, Australijos ir Okeanijos atstovų, jau nebekalbant apie „tautų katilą“ Europą…

Vilnietis Darius startavo puikiai (2,5 iš 3 galimų), vėliau kiek stabtelėjo (2,5/5), o finiše turėjau galimybę stebėti vieną jo partiją realiu laiku, nes savąją greitai laimėjau, ir mačiau, kaip laimėtoje padėtyje jam pritrūko laiko, o tai, be abejo, galėjo neigiamai paveikti jo psichologinį nusiteikimą, ir finiše atsigauti jis jau nebespėjo (0/3). Galutinis Dariaus rezultatas – 5 tšk. iš 11 galimų ir 94 vieta.

Mano rezultatas truputį geresnis- 6 tšk. iš tiek pat galimų, užimta 64 vieta. Startavau silpnokai (1/3), paskui įsibėgėjau (4/5) ir finiše vėl „nugaravau“ (1/3), paskutinę partiją su JAV žaidėju tikrai turėjau bent lygiosiomis baigti, būčiau įvykdęs ir antrą iš dviejų sau keltų tikslų-patekti į penkiasdešimtuką, bet po jo apgaulingo manevro padariau grubią klaidą, ir teko atidėti planus sekančiam atrankiniam, kuris įvyks jau balandžio 23 dieną! Kadangi pirmoji mano plano dalis-surinkti bent 50% – įvykdyta, nenusimenu ir kviečiu jungtis bei dalyvauti visus šachmatų mėgėjus. Arenoje jau registruoti 15 žaidėjų iš Lietuvos, o ir neužsiregistravusiems iki šiol juk irgi dar nevėlu!

 

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: