Kklietkabelis.lt nuotr.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ įveikė Vilniaus „Rytą“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ pradėjo kovas Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) finalo ketverte – šeštadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai pirmajame pusfinalyje Kaune 94:86 (15:23, 16:18, 27:17, 36:28) įveikė Vilniaus „Rytą“ ir ketvirtą kartą istorijoje pateko į turnyro finalą.

Rytojaus rungtynių varžovas paaiškės po antrojo šios dienos pusfinalio tarp Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“. Finalo dvikova sekmadienį prasidės 19.15 val.

Rungtynės prasidėjo apylyge kova, bet pirmajam kėliniu artėjant prie pabaigos vilniečiai įgijo dviženklę persvarą (8:19) ir atotrūkį išlaikė iki ketvirčio pabaigos (15:23). Per pirmas dešimt minučių panevėžiečiai pataikė vos 1 tritaškį iš 9.

Įpusėjus antrajam kėliniui „7bet-Lietkabeliui“ pavyko priartėti (24:27), bet vėl geresnę atkarpą sužaidę vilniečiai į antrąją mačo dalį nusinešė plius dešimt (31:41). Panevėžiečiams per pirmus du kėlinius Djordje Gagičius pelnė 13 taškų.

Visgi „7bet-Lietkabelis“ nesustojo ir produktyviomis pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis sumažino deficitą iki minimumo (46:47), o kėlinį užbaigė išlygindami rezultatą (58:58).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje taškus toliau sėkmingau rinko Djordje Gagičius ir Čanako auklėtiniams pavyko pranašumą perimti (67:62). Ketvirčiui perkopus į antrą pusę panevėžiečiai pataikė tris tritaškius paeiliui ir vėl susigrąžino persvarą (79:73).

Likus mažiau nei trims minutėms „7bet-Lietkabelis“ turėjo plius penkis, dar du taškus pridėjo Gagičius, panevėžiečiai apsigynė, Orelikas įsmeigė tritaškį ir Panevėžio ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (86:76).

Prasidėjus paskutinei minutei panevėžiečiai turėjo plius septynis, netrukus Bičkauskis realizavo abi baudas (88:79), bet Margiris Normantas atsakė tritaškiu (88:82). Komandos vėl sėkmingai keitėsi taškais (90:84), o likus dvidešimt sekundžių dvi baudas pataikė Sirvydis (92:84).

Vilniečiams Echodas dar spėjo pelnyti taškus iš po krepšio (92:86), bet per likusias dešimt sekundžių „7bet-Lietkabelis“ pranašumo neišvaistė ir žengė į finalą.

Nugalėtojams 31 tašką, 10 atkovotų kamuolių, 12 išprovokuotų pražangų ir 44 naudingumo balus surinko istorinį pasirodymą surengęs Gagičius.

Šiose rungtynėse panevėžiečiai vertėsi be Nikola Popovičiaus.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais Betsafe-LKL pirmenybėse kovo 4 d. su Klaipėdos „Neptūnu“.