SMM nuotr.

Panevėžio abiturientai pasirinko brandos egzaminus

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius apibendrino informaciją, kokius brandos egzaminus kitąmet pasirinko laikyti 1014 abiturientų ir 38 eksternai. Jie iki lapkričio 24 d. turėjo apsispręsti, kokius brandos egzaminus kitąmet ketina laikyti ir pateikti prašymus mokyklos vadovui. Brandos atestatui gauti privaloma išlaikyti 2 egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą egzaminą.

Šiais metais abiturientai rinkosi daugiau valstybinių brandos egzaminų nei pernai. Populiariausi valstybiniai brandos egzaminai išlieka tie patys: užsienio kalbos (anglų), lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos valstybiniai egzaminai.

2023-2024 m. m. Panevėžio miesto abiturientų valstybinių brandos egzaminų pasirinkimas

Egzaminas Pasirinkusių skaičius
Lietuvių kalbos ir literatūros 736
Matematikos 684
Užsienio kalbos (anglų) 793
Istorijos 369
Geografijos 163
Biologijos 264
Fizikos 108
Chemijos 58
Informacinių technologijų 128
Užsienio kalbos (rusų) 17
Užsienio kalbos (prancūzų) 1

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko laikyti 70 proc. (pernai 71,6 proc.) mokinių, mokyklinį – 29,4 proc. (pernai 28,4 proc.). Privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą leidžiama laikyti, jei išlaikyta lietuvių kalbos ir literatūros įskaita bei kandidatas iki gegužės 30 d. turi patenkinamą dalyko įvertinimą. Egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – rinktis galima laisvai.

Populiariausias egzaminas vis dar išlieka užsienio (anglų k.) valstybinis brandos egzaminas, šiais metais pasirinkusiųjų skaičius padidėjo 1,9 proc. Jį ketina laikyti 78,2 proc. miesto abiturientų.

Antroje vietoje pagal populiarumą iš laisvai pasirenkamų dalykų yra matematikos valstybinis brandos egzaminas. Jį laikys 65,1 proc. abiturientų, t. y. 0,6 proc. daugiau nei pernai.

Gamtos mokslų brandos egzaminų pasirinkimas išlieka panašus: biologijos valstybinį brandos egzaminą ketina laikyti 26,0 proc. abiturientų, fiziką – 2 proc. daugiau nei pernai – 10,8 proc. abiturientų, chemiją laikys 5,7 proc., t. y. 1,2 proc. daugiau nei pernai.

Istorijos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 4,9 proc. mažiau abiturientų nei praėjusiais metais. Jį pasirinko 36,4 proc. abiturientų (pernai 41,3 proc.). Geografijos valstybinį brandos egzaminą pasirinko tiek pat mokinių kaip ir pernai – 16 proc.

Valstybinį informacinių technologijų brandos egzaminą šiemet rinkosi 1,2 proc. mažiau abiturientų nei pernai – 12,6 proc. abiturientų.

Rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikys tik nedidelė dalis mokinių, t. y. 1,7 proc., prancūzų egzaminą pasirinko tik vienas abiturientas, o vokiečių kalbos egzamino panevėžiečiai šiais metais nesirinko.

Kuriose miesto mokyklose abiturientai laikys brandos egzaminus, paaiškės po gruodžio 15 d. paskelbus brandos egzaminų centrus.

Keisti pasirinkto brandos egzamino tipo ar pasirinkti iš naujo kitą egzaminą nebegalima, tačiau ir šiais mokslo metais išlieka galimybė atsisakyti laikyti pasirinktą brandos egzaminą. IV klasių gimnazijos mokiniai iki kovo 15 d. gali pateikti mokyklos vadovui prašymą dėl atsisakymo laikyti brandos egzaminus. Atsisakęs laikyti egzaminą kandidatas nebus įrašytas į egzaminų vykdymo protokolą.

Primename, kad eksternas, nespėjęs pateikti prašymo iki lapkričio 24 d., dar gali jį pateikti Kauno bazinės mokyklos (Kauno Suaugusių ir jaunimo mokymo centro) vadovui ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki brandos egzaminų sesijos pradžios.

Atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligos ir pretenduojantiems į pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą liudijantis dokumentas t. y. brandos atestatas.

Stojant į aukštosios mokyklos pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir išlaikę ne mažiau kaip tris (stojantieji į menų studijų krypčių grupės studijas ir baigę trumposios pakopos studijas – ne mažiau kaip du) valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (stojantiesiems į menų studijų krypčių grupės studijas jo išlaikyti nebūtina) ir stojančiojo pasirinktą egzaminą (baigusiesiems trumposios pakopos studijas pasirinkti egzamino nebūtina), kurių:

  1. įvertinimų aritmetinis vidurkis prilygsta brandos egzaminų programose nustatytam pagrindiniam mokymosi pasiekimų lygiui, jeigu stojama į universitetines studijas;
  2. įvertinimų aritmetinis vidurkis prilygsta brandos egzaminų programose nustatytam patenkinamam mokymosi pasiekimų lygiui, jeigu stojama į kolegines studijas.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: