Panevėžio apskrities policijoje – du nauji pareigūnai

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariate – du jaunai pareigūnai. Ginti, saugoti ir padėti šiandien prisiekė Sandra Paškevičiūtė, dirbsianti Panevėžio miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus specialiste, ir Eitvydas Likas, dirbsiantis Rokiškio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėju.

Naujus pareigūnus sveikino Panevėžio apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas, linkėdamas vadovautis šiandien dovanotu Etikos kodeksu. Viršininkas pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją, tačiau priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Viršininkas sakė, kad šiandien tarnybą pradeda jauni, išsilavinę ir tikslų siekiantys žmonės ir akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti.

Panevėžio apskrities policijos kapelionas Eugenijus Troickis palinkėjo niekada neužmiršti dvasinių vertybių ir surasti savo pašaukimą. Kapelionas palaimino naujai prisiekusius pareigūnus ir įteikė jiems jaunimui skirtą katekizmą.

Priesaikos žodžius išdidžiai tarusio pareigūno E. Liko pasveikinti šią ypatingą jam dieną atvyko ir jo artimieji. Mama prisipažino, kad jos širdyje vyrauja dviprasmiški jausmai – priešais stovi jos sūnus, bet kartu ir pagarbos vertas pareigūnas. Mama sūnui ir kartu tarnauti prisiekusiai

S. Paškevičiūtei linkėjo niekada nepamiršti, kokios mintys ir jausmai lydėjo šiandien, ir visada sekti savo svajonėmis.

Šiandien priesaiką davęs pareigūnas Eitvydas Likas jau nuo aštuntos klasės žinojo, kad nori tapti policijos pareigūnu. Jo pasirinkimui prieštaravo mama, sakydama, kad pirma reikia įgyti aukštąjį išsilavinimą, tada nuspręsti, ką veikti ateityje. Eitvydas paklausė mamos patarimo ir pabaigė teisės studijas Utenos kolegijoje. Gavęs diplomą, E. Likas vis dar norėjo tapti pareigūnu, tačiau mama įkalbėjo pabaigti išlyginamąsias studijas ir įgyti universitetinį išsilavinimą. Taip jaunas pareigūnas ne tik neprarado noro tapti policininku, bet ir artėjo prie savo tikslo – įstojo į Mykolo Romerio universitetą.

Norėdamas būti savarankišku, studijuodamas dirbo apsaugininku. Paklaustas, ar patiko darbo pobūdis, Eitvydas tik papurtė galvą – buvo nuobodu. Jaunuolis nenorėjo ramiai sėdėti ir stebėti monitoriaus ekrano, jis norėjo veiksmo.

Galiausiai, sulaukęs mamos pritarimo, jaunuolis nusprendė nebelaukti ir sekti savo tiek išbandymų išlaikiusiu pašaukimu – pasirinkti pareigūno profesiją. Pabaigęs įvadinius kursus,

E. Likas apsidžiaugė gavęs pasiūlymą dirbti Rokiškio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriuje, nes, dar studijuodamas teisę, domėjosi baudžiamąja teise ir jos procesu.

Po šiandienos priesaikos jaunas pareigūnas tikisi, kad darbas nebus monotoniškas ir galės nuolatos tobulėti. Jis vadovaujasi posakiu, kad niekas negimė mokėdamas, todėl tikisi sulaukti pagalbos ir patarimų iš jau patyrusių kolegų. Jaunatvišku užsispyrimu žavintis Eitvydas prisipažino, kad visą gyvenimą taip: jei pradėjo, tai jau eis iki galo. Todėl vaikystės noras tapti policininku taip ir nedingo, o dabar dar labiau džiugina, nes savo tikslą įgyvendino ir prisiekė tarnauti šaliai ir žmonėms.

 
Rasa Černauskaitė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: