VMI iliustracija

Panevėžio apskrityje pajamas deklaravo kas antras smulkusis verslininkas

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad vos daugiau nei pusė Panevėžio apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais užsiėmė savarankiška veikla – dirbo pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. Panevėžio AVMI primena, kad liko 10,5 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems privaloma tai padaryti ir reikėtų atlikti šią pareigą neatidėliojant, nes iki termino pabaigos, gegužės 2-osios,  liko tik dvi savaitės. Pernai individualią veiklą iš viso vykdė beveik 22 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų (Panevėžio m. – per 10 tūkst. gyventojų; Panevėžio r. – 4,1 tūkst.;  Biržų r. – 2 tūkst.; Kupiškio r. – 1,4 tūkst.; Pasvalio r. – 1,8 tūkst.; Rokiškio r. – 2,5 tūkst. gyventojai).

Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Savarankiškai dirbę gyventojai deklaracijas užpildo pagal apskaitos žurnalą. Tuo atveju, kai gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, visi įrašai automatiškai sukelti į deklaravimo vedlį.

Gyventojams, registravusiems individualią veiklą pagal pažymą, svarbu atidžiai pateikti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai.

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti.

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu

VMI gyventojams rengia ir kviečia sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją. Artimiausias nuotolinis seminaras vykdžiusiems individualią veiklą vyks balandžio 18 d., į jį užsiregistruoti galima čia. Daugiau informacijos apie nuotolinius praktinius seminarus galima rasti VMI internetinėje svetainėje.

Susidūrėte su finansiniais sunkumais?

Primename, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Tuo pasinaudoti gali ir tie, kurie pateikę pajamų mokesčio deklaraciją turi mokėtiną sumą, bet iš karto to padaryti negali.  Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą – www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube“ kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: